NIE dla DROGI przez PARK przy ul. Miedzianej w Poznaniu

Skontaktuj się z autorem petycji

Stan prac nad parkiem

2024-03-20 22:26:35

Szanowni Państwo, 

Jak wiecie, MPZP w rejonie ul.Dmowskiego i Góreckiej został uchwalony w 2023 r. i dążymy do tego by urzeczywistnić marzenia o nowym Parku. 

Miło mi poinformować, że w celu realizacji wspólnego przedsięwzięcia - Nowego Parku na Górczynie powstał ZESPÓŁ przy Komisji Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania. Skład zespołu zapewni partycypacyjny charakter działań. Za pracę w zespole nie pobieramy wynagrodzenia. 

IMG_6103.jpeg

Pracujemy nad przygotowaniem konsultacji i koncepcji dla Nowego Parku na Górczynie. Jest to możliwe dzięki poprawce złożonej do budżetu Miasta przez Radnego Miasta Tomasza Stachowiaka. 

📌 Już jutro 21.03 od godziny 17.00 zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul.Bosej w Poznaniu, by wspólnie porozmawiać o naszym nowym, jakże wyczekiwanym projekcie - NOWYM PARKU NA GÓRCZYNIE 🌳

IMG_6096.jpeg

⭕️ Zależy nam na tym, by w działania zaangażowało się jak najwięcej mieszkańców Górczyna, niezależnie od grupy wiekowej.
Wasze zdanie będzie bardzo ważne!

🛜Zapraszam również do obserwowania strony na portalu Facebook: Nowy Górczyn Park na której będziemy zamieszczać najważniejsze informacje.

Link do strony:  

https://www.facebook.com/profile.php?id=61556031664122 

🤝RAZEM możemy więcej 🤞🙌

Do zobaczenia 👋 

Monika Piaskowy


Monika Piaskowy

Podziękowania i bieżące informacje

2023-06-28 19:09:02

Szanowni Państwo!

Bardzo dziękuję za podpisywanie i udostępnianie petycji "NIE dla DROGI przez PARK przy ul. Miedzianej w Poznaniu". 
W krótkim okresie czasu sprzeciw wobec drogi przez park wyraziło ponad PÓŁ TYSIĄCA MIESZKAŃCÓW. 

Dziękuję Państwu za zaangażowanie, dziękuję każdemu z osobna!

Poniżej krótkie podsumowanie maj/czerwiec 2023:

 • Z informacji przekazanych na piśmie z MPU szerokość planowanej nowej drogi dwukierunkowej (po "zwężeniu" z chodnikami) wynosi odcinkowo:
  -  ul. Drużynowa z torowiskiem tramwajowym ok. 25 metrów,
  - ul. Miedziana tj. przez park – ok. 18 metrów, a z torowiskiem tramwajowym ok. 25 metrów szerokości
  - ul. Krzywa ( przy blokach Ekometalowa) – ok. 15 metrów.

  Warto wziąć metr i zobrazować sobie w terenie tą arterię drogową przez park i osiedle mieszkaniowe.

 • Pisemna prośba o pomoc w sprawie została skierowana do Pana Donalda Tuska, w czasie gdy przebywał w Poznaniu w dniu 16 czerwca 2023 r. Prośbę przekazał nasz dzielny sąsiad, Pan Jakub dla którego teren przy ul. Miedzianej to jedyne miejsce zielone gdzie może dojechać na wózku inwalidzkim. 

   IMG20230616190736.jpg
 • Prośbę o wsparcie w temacie nieustannie kierujemy do Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w Poznaniu Bartosza Zawiei oraz wszystkich Radnych Miasta Poznania, w tym Radnego Miasta z Grunwaldu Tomasza Stachowiaka. Liczymy, że nasze postulaty ponad podziałami zostaną wysłuchane i w gęsto zabudowanym osiedlu będziemy mogli cieszyć się parkiem przy ul. Miedzianej bez ruchu samochodowego w środku tego parku. 

 • Chcemy by nasze osiedle było przede wszystkim osiedlem przyjaznym mieszkańcom. Dlatego tak ważne jest by ul. Miedziana pozostała terenem zielonym bez ruchu samochodowego, prawdziwym parkiem. To bardzo ważne również z uwagi na zamieszkiwanie na osiedlu seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami, którzy potrzebują dostępnych terenów zielonych, blisko miejsca zamieszkania.

 • W czerwcu odbyliśmy spotkanie w terenie z Radnymi Miasta Poznania z klubu Wspólny Poznań, w konsekwencji na obrady sesji został przekazany projekt Uchwały w sprawie wyrażenia woli przystąpienia do budowy parku przy ul. Miedzianej. 
   https://bip.poznan.pl/bip/projekty-uchwal/projekt-uchwaly-pu-1750-23-w-sprawie-wyrazenia-woli-przystapienia-do-budowy-parku-przy-ul-miedzianej-w-poznaniu,206972.html 
  To na razie projekt, który jeśli Radni przegłosują zostanie włączony do obrad Sesji.

 • Większość w Radzie Miasta Poznania  ma Kolicja Obywatelska, zatem od poznańskiej Platformy Obywatelskiej w strukturach Miasta Poznania wiele zależy w sprawie parku przy ul. Miedzianej (mamy na myśli park bez drogi).

 • Spotkaliśmy się także z Panem Ministrem, któremu przedstawiliśmy problem Górczyna. Niebawem w tej kwestii będą podjęte kolejne działania. Spotykamy się z politykami samorządowymi oraz rządowymi prosząc o wsparcie. To wszystko w czasie prywatnym, społecznie i dla dobra wspólnego. 

 • 27 czerwca  uczestniczyliśmy w komisji rozpatrującej uwagi złożone do Studium i zabraliśmy głos w sprawie ul. Miedzianej w sali sesyjnej Urzędu Miasta Poznania (mieszkańcy Monika Piaskowy, Leszek Gulczyński, Justyna Renn, Łukasz Senger).  Głos popierający mieszkańców Górczyna w sprawie parku przy Miedzianej (bez drogi) zabrał także Radny Miasta Poznania Krzysztof Rosenkiewicz oraz Tomasz Stachowiak, jak i pani Joanna Gruszczyńska z Rady Osiedla Górczyn. Serdecznie dziękujemy za poparcie.  

 • w dniu dzisiejszym 28 czerwca przesłałam oficjalne pismo wraz z podpisaną przez Państwa petycją do Z-cy Prezydenta Pana Bartosza Gussa. O odpowiedzi poinformuję Państwa w odrębnej wiadomości.
  Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej, w artykule 74 mówi, że: 

  1. Władze publiczne prowadzą politykę zapewniającą bezpieczeństwo ekologiczne współczesnemu i przyszłym pokoleniom.
  2. Ochrona środowiska jest obowiązkiem władz publicznych.
  3. Każdy ma prawo do informacji o stanie i ochronie środowiska.
  4. Władze publiczne wspierają działania obywateli na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska.

 • do 30 czerwca trwa zbieranie uwag do Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla tego terenu,  za pośrednictwem Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Kto nie zgłosił swoich uwag/sprzeciwu wobec planowanej drogi przez park przy ul. Miedzianej lub innych ma jeszcze czas do 30 czerwca br. Uwagi pisemne można zgłaszać: 
  - pocztą elektroniczną na adres: mpu@poznan.mpu.pl
  - pocztą tradycyjną na adres: Miejska Pracownia Urbanistyczna, ul. za Bramką 1, 61-842 Poznań
  Wystarczy napisać maila, podać imię, nazwisko i wskazać swój adres. 


  Poniżej kilka zdjęć z terenu zielonego przy ul. Miedzianej, przez który planuje się drogę tranzytową, łączącą de facto ul. Ściegiennego z ul. Hetmańską. Dziękuję Radnemu Miasta Krzysztofowi Rosenkiewiczowi za wyraźne zobrazowanie tego połączenia drogowego podczas Komisji w dniu 27.06.2023 r. 
   
  z4.png 

z21.png

z32.png


Dziękujemy za poparcie!

W imieniu zaangażowanych mieszkańców, 


Monika PiaskowyUdostępnij tę petycję

Pomóż uzbierać więcej podpisów tej petycji.

Jak promować petycję?

 • Udostępnij petycję na swojej tablicy na Facebooku i w grupach związanych z tematyką petycji.
 • Skontaktuj się ze swoimi przyjaciółmi
  1. Napisz wiadomość, w której wyjaśnisz, dlaczego podpisujesz się pod tą petycją, jako że ludzie są bardziej skłonni złożyć swój podpis, gdy rozumieją, jak ważny jest temat.
  2. Skopiuj i wklej adres internetowy petycji do swojej wiadomości.
  3. Wyślij wiadomość za pomocą poczty e-mail, usługi SMS, serwisów Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram i LinkedIn.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...