Społeczna AKCJA poparcia nauczania POLSKICH DZIECI w Norwegii

SPOŁECZNA AKCJA POPARCIA NAUCZANIA POLSKICH DZIECI.

My, polscy rodzice chcemy mieć dostęp do nauki języka ojczystego.

Król 2-go września 2016 r. powiedział (w przemówieniu powitalnym, na przyjęciu w ogrodzie zamku królewskiego król Harald filozofował na temat "Norwegów"):

- ...Norwegowie to także imigranci z Afganistanu, Pakistanu, Polski, [...].Norwegowie wierzą w Boga, Allaha, we wszystko i w nic. Norwegowie lubią Griega, Kygo, Hellbillies i Kari Bremnes...
Kontynuował mówiąc, że: ...Nie zawsze jest łatwo określić, skąd przybyliśmy i do jakiego narodu przynależymy. To, co nazywamy domem, jest tam, gdzie nasze serca...

Prosimy o ofertę pomieszczeń szkolnych przeznaczonych do nauki mowy ojczystej, również aby dzieci mogły poznać lepiej język i społeczeństwo norweskie, itd.

Dzieci i rodzice chcą aby dzieci rozmawiały i miały kontakt ze swoimi dziadkami w Polsce. To również pomaga w integracji. Różnice kulturowe między Polakami a Norwegami nie są wielkie, dlatego integracja jest łatwa do zrealizowania.

Mamy dobre przykłady szkół m.in.: w Porsgrunn, Fredrikstad, Oslo, Kristiansand, Bergen, Stavanger. Większość otrzymała ofertę użytkowania pomieszczeń w starych szkołach, stowarzyszeniach za darmo.

Prosiliśmy w wielu miejscach w Vestfold bez powodzenia. Dlatego uruchamiamy akcję dla polskich dzieci.

Mamy już wszystko gotowe: dzieci, książki, nauczycieli, materiały edukacyjne, brakuje już tylko miejsca.

Poprzednie wnioski składane do gmin nie doczekały się odpowiedzi, więc podejmujemy działania dla nas i dla naszych dzieci.

Z pozdrowieniami,
Polacy z Norwegii - największa grupa imigrantów w Norwegii.

 

 

Pamiętaj! POTWIERDŹ podpis- otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym twój podpis.


Chcesz pomóc polskim dzieciom? Podpisz petycję! Napisz do nas>    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję


LUB

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na naszej stronie. Jednak należy zaznaczyć, że autor petycji zobaczy wszystkie informacje, które udostępnisz w tym formularzu.

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Facebook