Apel o zwolnienie Piotra Tymochowicza z aresztu

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele i Znajomi,       

     Jako  osoby zgromadzone wokół Piotra Tymochowicza,  które wierzą w jego niewinność, zwracamy się przede wszystkim z apelem do organów ścigania o to, żeby zastanowiły się nad koniecznością stosowanie wobec Niego tak długiego okresu tymczasowego aresztowania. Wyrażamy głebokie zaniepokojenie tak długą oraz intensywną ingenerencją w ograniczanie Jego wolności.     

     Piotr Tymochowicz jest osobą publiczną, autorem sukcesów wielu firm, korporacji i koncernów farmaceutycznych, człowiekiem, który współkreował wizerunki takich osób jak: Witalij Kliczko, Wiktor Juszczenko, Krzysztof Rutkowski, Andrzej Lepper oraz osobą, która wykładała z sukcesami na Florida Atlantic Uniwersity. Przez lata spełniał marzenia swoich klientów, którzy po dzień dzisiejszy nie mają mu nic do zarzucenia.     

     Wyrażamy przekonanie, że Piotr Tymochowicz oczekiwałby wyjaśnienia dlaczego tak długo jest izolowany oraz dlaczego nie może odpowiadać z wolnej stopy.     

     W naszym przekonaniu – z racji swego okołopolitycznego doświadczenia - jest osobą dla wielu niewygodną, a co za tym idzie, niektórzy mogą mieć interes faktyczny i prawny w ograniczaniu jego wolności. Znakiem dzisiejszych czasów jest rozwój aplikacji komputerowych i internetu, a co za tym idzie nie jest specjalnie trudno podrzucić komuś materiały zakazane, stawiające daną osobę w nagatywnym kontekście. Uderzanie w hasła typu: „pedofilia”, czy „zoofilia” to prosty zabieg niszczenia wizerunku, ponieważ ciężko o coś bardziej obrzydliwego, a ludzki umysł będzie rodził wątpliwości z samego faktu rzucenia tego typu podejrzeń. Ograniczanie możliwości swobodnej wypowiedzi oraz wyjaśnień w przestrzeni publicznej tylko ten proces pogarsza i przyspiesza.    

     Zważywszy na jego dotychczasową postawę oraz stosunkowo niewielkie zagrożenie związane z (ewentualnym?) ryzykiem popełnienia przestępstwa o charakterze internetowym, zwracamy się z apelem o niezwłoczne uchylenie środka w postaci tymczasowego aresztu!    

 


Marcin Szymański    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Marcin Szymański do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUBPłatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...