Bezpłatne szczepienia przeciwko meningokokom w Kalendarzu Szczepień Ochronnych Kalendarzu

Jako przedstawiciele Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej "Szczepimy, bo myślimy" w imieniu rodziców, którzy dbają o zdrowie i życie swoich dzieci zwracamy się do Ministra Zdrowia w Rządzie Rzeczypospolitej Polskiej, o wpisanie szczepienia przeciwko meningokokom do kalendarza szczepień obowiązkowych w ramach Programu Szczepień Ochronnych.

Potwierdzonych zachorowań w Polsce jest około 300 do 500 rocznie. Połowa z nich wywołana jest szczepem, któremu można zapobiegać. Można więc powiedzieć: to tylko około 200 osób rocznie. Te osoby to w większości dzieci. Część z nich umiera. Wiemy ile: śmiertelność związana z zakażeniami meningokokowymi wynosi około 10%. W przypadkach przebiegających pod postacią sepsy jest wyższa i może przekraczać 30%. To nie wszystko: 20% z tych, którzy przeżyją zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, nie wychodzi z tej choroby bez szwanku. Częstym powikłaniem jest głuchota lub inne uszkodzenia neurologiczne. Potrafimy nieźle te dzieci leczyć, ale niestety, czasami pomimo starań, nie udaje się nam zapobiec powikłaniom. Te choroby są po prostu bardzo groźne (za dr. med. Ryszardem Koniorem, kierownikiem oddziału neuroinfekcji i neurologii dziecięcej).

Niestety, na dzień dzisiejszy szczepienia przeciwko meningokokom są w 100% płatne, przez co nie są one dostępne dla dużej ilości polskiego społeczeństwa.

Zwracamy się z prośbą o pilne podjęcie działań, które zmienią tą sytuację zdrowotną i zaspokoją potrzeby tych rodziców, którzy chcieliby zaszczepić swoje dzieci, a przez to zapewnić bezpieczeństwo swoich dzieci.

Szanowni Państwo – liczymy na Państwa pomoc.


Szczepimy, bo myślimy    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Szczepimy, bo myślimy do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...