"Bezpieczeństwo pieszych" Petycja w sprawie budowy sygnalizacji świetlnej przy Al. Kołłątaja w Będzinie

PETYCJA DO:

URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PAN MARSZAŁEK WOJCIECH SAŁUGA

My niżej podpisani Mieszkańcy dzielnic Warpie i Ksawera w Będzinie oraz inni użytkownicy tego przejścia  zwracamy się z prośbą do Pana Marszałka Wojciecha Saługi jako osoby kompetentnej w tej sprawie o pilną interwencję i podjęcie działań zmierzających do zainstalowania sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych na wysokości kościoła i sklepu Netto - Al. Kołłątaja.

Znaki ograniczeń prędkości nie poprawiają bezpieczeństwa przechodniom!!!!! Przejście dla pieszych przez 3 pasy drogi BARDZO CZĘSTO, powodują sytuację, gdzie 1, 2 samochody zatrzymują się celem przepuszczenia pieszych natomiast 3-m pasem "wozi się śmierć" Warto to dodać, iż przebiegają środkiem tory tramwajowe -  TO WSZYSTKO STANOWI OGROMNE ZAGROŻENIE.

Wzmożony ruch pieszych w tej części miasta spowodowany jest bliską lokalizacją sklepu NETTO, kościoła, obiektu sportowego mieszczącego się przy Szkole Podstawowej nr 4, parku po stronie dużego osiedla Warpie.

Tak było również 26.O4.2O18 - poszkodowany 1O latek. Zdrowiej mały Przyjacielu.

To kolejny wypadek a więcej już nie powinno być!!!. Ilu się udało ujść z życiem? nie wiemy.

"Dziecko często ufa dorosłym.  Dziecko ma prawo do pomyłek a to my dorośli mamy czuwać nad jego bezpieczeństwem I NIE ZAWODZIĆ. I nie ważne czy ma lat 5, 11 czy 16 czy jest naszym dzieckiem czy nie. Dziecko powinno być chronione zawsze i wszędzie PRZEZ WSZYSTKICH NAS, DOROSŁYCH"

Dlatego też bardzo prosimy o potraktowanie sprawy poważnie i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Jolanta Poświat do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook