Bezpieczna i rodzinna Ścieżka rekreacyjno – rowerowa nad Kanałem Żerańskim od Wisły do Zalewu Zegrzyńskiego ( wzdłuż wschodniego brzegu Kanału do ul. Kobiałki a dalej zachodnim brzegiem przez Stanisł

PETYCJA do Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego :

 Bezpieczna i rodzinna  Ścieżka rekreacyjno – rowerowa nad Kanałem Żerańskim od Wisły do Zalewu Zegrzyńskiego ( wzdłuż wschodniego brzegu Kanału do ul. Kobiałki a dalej zachodnim brzegiem przez Stanisławów Pierwszy ) 

Uratujmy wspólnie naturalny teren zielony i stwórzmy z niego NAJCIEKAWSZY teren rekreacyjny Warszawy aż do  Zalewu Zegrzyńskiego!! 

Nie pozwólmy aby developerzy i bezmyślni urzędnicy zniszczyli tak piękny – naturalny teren którego już NIGDY nie da się uratować!!   

TO OSTATNIA SZANSA !! NIE BĄDŹ OBOJĘTNY – to jest ostatni moment aby uratować ( przy niewielkich nakładach) naturalną zieleń biegnącą wzdłuż północnego brzegu Kanału Żerańskiego i połączyć prawobrzeżną ścieżkę rekreacyjną  Wisły z terenami naturalnej zieleni biegnącymi nad Kanałem Żerańskim aż do Zegrza – Jeziora Zegrzyńskiego.      

   TO MOŻE BYĆ NAJPIĘKNIEJSZY TEREN REKREACYJNY DLA CAŁEJ WARSZAWY!!! 

To może być  teren bezpiecznej rekreacji ( nie wzdłuż ruchliwych ulic ) dla tysięcy biegaczy, rowerzystów, rodzin z dziećmi, wędkarzy i miłośników naturalnej zieleni czy nordic walking z miejscami do grillowania, pomostami dla wędkarzy, elementami siłowni, placami zabaw dla dzieci  i ławkami do wypoczynku na odcinku prawie 20 kilometrów !!!  

            TO WSZYSTKO MOŻE BYĆ DZIĘKI NAM – NIE BĄDŹ OBOJĘTNY !!!  

  Konieczna jest zmiana planu zagospodarowania przestrzennego i pozostawienia ul. Białołęckiej na odcinku od ul. Ketlinga do ul. Kobiałka jako drogi wewnętrznej ( tylko dla mieszkańców i osób korzystających z rekreacji) z uwzględnieniem 6 metrowego pasa drogi rowerowo- rekreacyjnej nad brzegiem Kanału Żerańskiego oddzielonego zielenią od drogi wewnętrznej z wymuszonym spowolnionym ruchem  

Koniecznym jest również  wydawanie pozwoleń TYLKO na zabudowę jednorodzinną ( bez bloków) na terenach przylegających do terenu rekreacji - głównie wzdłuż ul. Białołęckiej na odcinku od ul. Zdziarskiej do ul. Kobiałka.(lub odprowadzenie ruchu kołowego z tych terenów do ul.Mochtyńskiej.  Do projektu powinien zostać włączony leżący nad Kanałem Żerańskim Klub Spotowy „Spójnia Warszawa” promujący sporty wodne – tu trenuje Polska Kadra Wioślarska.  

  MY MIESZKAŃCY MAMY PRAWO ŻĄDAĆ  PRZESTRZEGANIA  NASZYCH PRAW KONSTYTUCYJNYCH RÓWNIEŻ DOTYCZĄCYCH OCHRONY ŚRODOWISKA I RESPEKTOWANIA ZASAD ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU co nam gwarantuje KONSTYTUCJA RP!!!         

      PROSZĘ  PODPISZ PETYCJĘ – ZRÓB TO DLA SIEBIE I SWOICH BLISKICH  

      Rozdział 1 Art. 5 Konstytucji  gwarantuje nam prawo do upominania się o przestrzeganie zasady zrównoważonego rozwoju :„Rzeczpospolita Polska strzeże niepodległości i nienaruszalności swojego terytorium, zapewnia wolności i prawa człowieka i obywatela oraz bezpieczeństwo obywateli, strzeże dziedzictwa narodowego oraz zapewnia ochronę środowiska, kierując się zasadą  zrównoważonego rozwoju"                                                                                                                 Autor Grzegorz Pazyrski

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Grzegorz do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...