Bezpieczne przejście dla pieszych Łódź ul. Augustów

Drodzy Sąsiedzi!

Przejścia dla pieszych przy ulicy Augustów w Łodzi (odcinek od skrętu z ulicą Wujaka do adresu Augustów 19) są słabo oznaczone. Kierowcy często nie widzą pieszych oczekujących na wejście na przejście. Oznaczenia na jezdni i znaki drogowe są słabo widoczne. Dojścia do przystanków autobusowych i brak chodnika na całym odcinku jeszcze bardziej zwiększa zagrożenie wypadkiem. Ruch na ulicy jest bardzo intensywny, auta na tym odcinku zazwyczaj jadą bardzo szybko.
Celem petycji jest poparcie wniosku o wykonanie wyniesionych przejść dla pieszych przy zakręcie z ulicą Wujaka oraz przy adresie Augustów 17.

Wniosek w imieniu mieszkańców jest kierowany do Biura Inżyniera Miasta Łodzi i Zarządu Dróg i Transportu.

 

WNIOSEK

DO: Biuro Inżyniera Miasta
              ul. Tuwima 36, 90-002 Łódź
          tel.: +48 (42) 272-64-50
          e-mail: bim@uml.lodz.pl 

   DO: Zarząd Dróg i Transportu
              ul. Tuwima 36, 90-002 Łódź
                e-mail: zdit@zdit.uml.lodz.pl

      Zwracamy się z prośbą o wykonanie wyniesionych i doświetlonych przejść dla pieszych na istniejącym przejściu przy zakręcie z ulicą Wujaka w okolicach przystanku autobusowego tj. przy studni publicznej, oraz na istniejącym przejściu przy adresie Augustów 17. 
      Przejścia dla pieszych przy ulicy Augustów w Łodzi (odcinek od skrętu z ulicą Wujaka do Augustów 19) są słabo oznaczone. Kierowcy często nie widzą pieszych oczekujących na wejście na przejście. Oznaczenia na jezdni i znaki drogowe są słabo widoczne (w tym jeden znak D-6 jest przekręcony w odwrotną stronę). Dojścia do przystanków autobusowych i brak normalnego chodnika na całym odcinku jeszcze bardziej zwiększa zagrożenie wypadkiem. Ruch na ulicy jest bardzo intensywny, auta jadą tu bardzo szybko (długa prosta). Często, mimo zakazu, ulicą Augustów jeżdżą samochody ciężarowe. Autor wniosku był wielokrotnie świadkiem gwałtownego hamowania, czy wymuszania pierwszeństwa na pieszych na tych przejściach dla pieszych.     
      Dlatego prosimy o rozpatrzenie wniosku w jak najszybszym możliwym terminie.

augustow.jpg

 

augustow_11.JPGaugustow_21.JPGaugustow_3.JPGaugustow_4.JPGaugustow_5.JPGaugustow_6.JPGaugustow_7.JPGaugustow_8.JPGaugustow_9.JPGaugustow_10.JPGaugustow_111.JPGaugustow_12.JPG

 

 

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Aneta będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Upoważniam Aneta do przekazania informacji podanych przeze mnie w tym formularzu następującym stronom:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...