Bielańskie baseny dla mieszkańców

basen.jpg

My niżej podpisani mieszkańcy Bielan, zwracamy się z wnioskiem do wszystkich przedstawicieli Rady Gminy Bielany oraz Burmistrza Bielan o podjęcie natychmiastowych działań, mających na celu udostępnienie minimum połowy dostępnych torów basenowych dla indywidualnych wejść mieszkańców Bielan (od poniedziałku do niedzieli) na obu obiektach należących do Gminy, tj. na ul. Lindego 20 oraz ul. Conrada 6.

Pomimo, iż oba obiekty mają służyć przede wszystkim mieszkańcom, to  sposób ich zarządzania przez obecną dyrekcję CRS Bielany uniemożliwia w wielu sytuacjach skorzystanie z basenu. Tory, które powinny być dostępne na indywidualne wejścia mieszkańców Bielan, są bowiem zajmowane przez prywatne firmy organizujące odpłatne zajęcia. Każdy mieszkaniec musi dopasować się do grafiku basenowego narzuconego przez dyrekcję CRS Bielany, faworyzującej prywatne firmy, zarabiające na organizacji zajęć na najmowanych torach. Niska dostępność torów basenowych rodzi olbrzymie utrudnienia dla mieszkańców, zmuszonych do czekania w długich kolejkach na to aż ktoś basen opuści albo do rezygnacji z pływania. W ostateczności, bardziej zdeterminowani lub mobilni mieszkańcy szukają basenów poza miejscem zamieszkania, czyli w innych dzielnicach. Należy zwrócić uwagę, że inne gminy w Warszawie radzą sobie ze zrównoważeniem dostępności basenów dla organizatorów zajęć i mieszkańców, do tego stopnia,  że są w stanie przyjąć również chętnych odwiedzających mieszkańców innych dzielnic.

Równowaga między komercyjną i publiczną działalnością bielańskich basenów jest zachwiana, na co wskazują publikowane grafiki obu pływalni. Za przyzwoleniem dyrekcji CRS Bielany, firmy prywatne zawłaszczyły oba obiekty. Pierwszeństwo firm do korzystania z basenów jest przejawem dyskryminacji mieszkańców:

- chcących korzystać z basenu w sposób indywidualny w dogodnych dla siebie porach dnia,

- nie korzystających z oferty firm świadczących odpłatne usługi na terenie obu basenów, - mniej zamożnych, których nie stać na wykupienie zajęć odpłatnych,

- pracujących, którzy mogą uprawiać sport poza godzinami pracy (popołudniami, ale także w innych godzinach przy pracy zmianowej),

- seniorów chcących zadbać o swoje zdrowie.

Oba baseny utrzymywane są ze środków publicznych, a więc powinny służyć przede wszystkim mieszkańcom odprowadzającym podatki w naszej dzielnicy. Cele ekonomiczne i chęć dodatkowego zarobku na wynajmowaniu basenów przez dyrekcję CRS Bielany nie powinny prowadzić do znaczącego ograniczenia dostępności obiektów dla znacznej części mieszkańców Bielan.    

Nadrzędnym celem dyrekcji CRS Bielany nadzorowanej przez Radę Gminy oraz Burmistrza Bielan, powinno być przede wszystkim dbanie o zdrowie swoich mieszkańców, szczególnie w okresie pandemii. Jak wielokrotnie informowało Ministerstwo Zdrowia, aktywność fizyczna jest niezbędna dla zachowania zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Zbyt mała dawka ruchu zmniejsza odporność organizmu, układu oddechowego oraz krążenia, przez co nasz organizm jest bardziej narażony na infekcje wirusowe, takie jak np. SARS-CoV-2. W działalności dyrekcji CRS Bielany i władz dzielnicy Bielany nie widać troski o mieszkańców, a jedynie o wynik ekonomiczny basenów.  

Mając powyższe na uwadze, my mieszkańcy Bielan, wnioskujemy o niezwłoczne wprowadzenie na najbliższą sesję Rady Gminy Bielany punktu dotyczącego obu basenów oraz o przygotowanie uchwały Rady Dzielnicy Bielany zobowiązującej dyrekcję CRS Bielany do stałego udostępniania dla indywidualnych wejść minimum połowy torów na obu basenach) od poniedziałku do niedzieli.

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Michał Moskalik do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )