Brak możliwości odbiorów interwencyjnych = tysiące zwierząt bez pomocy !!!

DO

PREZESA PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI

PREZESA RADY MINISTRÓW RP

MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI

 

Uwaga, pilne!

Minister Rolnictwa planuje znowelizować zapisy Ustawy o Ochronie Zwierząt  zabraniając organizacjom prozwierzęcym, odbioru interwencyjnego zwierząt, gdy zachodzi obawa, że pozostawienie go w dotychczasowym miejscu bytowania grozi utratą zdrowia, bądź życia. Stąd nasz gorący apel, poparty dowodami.

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami podejmuje ponad 3 tysiące interwencji rocznie, w ciągu roku zabezpieczamy kilkadziesiąt zwierząt, których wyniki obdukcji jednoznacznie wskazują, że zwierzęta te nie przeżyłyby pozostawione w dotychczasowym miejscu. Podczas interwencji stykamy się  ze zwierzętami pozbawionymi dostępu do pożywienia i wody, zagłodzonymi, skrajnie wyłysiałymi, z łańcuchami wrośniętymi w szyję. Widzimy nieleczone guzy wielkości arbuza, zimą znajdujemy zamarznięte psy w prowizorycznych budach, konie z tak przerośniętymi kopytami, że nie są w stanie chodzić. Znęcanie się nad zwierzęciem, to również bierne przyglądanie się jego cierpieniu.

Czy teraz, w XXI wieku, kiedy świat prężnie się rozwija, mamy być biernymi obserwatorami bestialstwa jakiego doświadczają zwierzęta z rąk swoich pseudowłaścicieli, nie mogąc podjąć żadnych działań? Publikujemy cześć zdjęć ze zgromadzonych materiałów interwencyjnych, które stanowią podstawę do założenia spraw karnych.

Apelujemy do Was, do Społeczeństwa o podpisanie petycji. Nie pozwólmy aby doszło do tego, że zostaniemy pozbawieni możliwości odbioru zwierząt ich oprawcom, skazując je na cierpienie i śmierć!

UWAGA ! DRASTYCZNE ZDJĘCIA !!!

Picsart_22-11-17_23-53-02-419.jpgPicsart_22-11-17_23-57-04-018.jpgPicsart_22-11-18_00-00-38-296.jpg


Krakowskie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Krakowskie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUBPłatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...