Budowa tunelu w Wejherowie tzw. Węzła Zryw pod DK 6

Akcja społeczna – ZRYW NA ŚMIECHOWIE

Zwracam się do GDDKiA, jako właściciela drogi krajowej nr 6, z APELEM o budowę na DK6 w Wejherowie bezkolizyjnego węzła ZRYW w dzielnicy Śmiechowo. Krajowa „szóstka” rozcina Wejherowo na pół, powodując znaczne trudności komunikacyjne dla mieszkańców, szczególnie we wschodniej części miasta w Śmiechowie. Z tego powodu tak ważne jest wykonanie na DK6 bezkolizyjnego węzła drogowego.

ZRYW NA ŚMIECHOWIE ma charakter społeczny, to ruch mieszkańców, aktywistów i radnych o ponadpartyjnym wymiarze. Mamy poparcie Prezydenta Miasta Wejherowa. Miasto wykonało już część węzła po północnej stronie drogi krajowej, przygotowało dokumentację projektową wraz z pozwoleniami na budowę na pozostały zakres inwestycji na DK6 oraz zabezpieczyło w swoim wieloletnim budżecie ponad 17 mln zł, aby ją wesprzeć. Władze Wejherowa zawarły również porozumienie z PKP w sprawie budowy tunelu pod torami kolejowymi w ramach węzła ZRYW tak, aby skutecznie połączyć południową i północną cześć miasta.

TERAZ CZAS NA GENERALNĄ DYREKCJĘ – WŁAŚCICIELA DROGI KRAJOWEJ!   Otrzymują Posłowie z okręgu wyborczego nr 26 (w kolejności alfabetycznej) z prośbą o pomoc: Tadeusz AZIEWICZ, Marek BIERNACKI, Artur DZIAMBOR, Marcin HORAŁA, Zbigniew KONWIŃSKI, Henryka KRZYWONOS-STRYCHARSKA, Aleksander MRÓWCZYŃSKI, Piotr MÜLLER, Barbara NOWACKA, Kazimierz PLOCKE, Marek RUTKA, Joanna SENYSZYN, Magdalena SROKA, Janusz ŚNIADEK oraz Senator Kazimierz KLEINA.

  Do wiadomości: Centrala GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD, 00-874 Warszawa, ul. Wronia 53

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Mariusz Łupina do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...