Buspas na Puławskiej (Ursynów) TYLKO pn-pt i TYLKO w godzinach szczytu!

Jako mieszkańcy dzielnicy Ursynów w tym tzw. Zielonego Ursynowa oraz jako osoby przemieszczające się codziennie ul. Puławską na odcinku ursynowskim, APELUJEMY do władz miasta stołecznego Warszawy o niezwłoczne:

1) przyjęcie zasady, że buspas na Puławskiej na odcinku Ursynowa, będzie obowiązywał jedynie w dni powszednie (poniedziałek - piątek) w godzinach naintensywniejszego szczytu, tj. 7:00-9:00 oraz 15:00-18:00 i wprowadzenie zgodnie z tą zasadą oznaczeń na buspasie;

2) zmodernizowanie lewoskrętu z ul. Puławskiej w ul. Karczunkowską w kierunku węzła Zamienie trasy S7 w postaci zapewnienia 2 pasów do skrętu w lewo oraz wydłużenia światła skrętu.

UZASADNIENIE  

Buspas na Puławskiej budzi bardzo wiele kontrowersji mieszkańców Ursynowa oraz okolicznych użytkowników. Ledwie Puławska na odcinku bliżej Piaseczna zdążyła odetchnąć po otwarciu węzła Zamienie trasy S7 (tzw. Puławska bis), to wprowadzono buspas, który znów spowalnia przepustowość tą ulicą, powodując korki i zatory nawet w weekendy (przykład weekend 1-2.10.2022).

Gros osób podróżujących z dziećmi rano i po południu ul. Puławską, nie przesiądzie się do autobusu, który w tej części dzielnicy nie ma alternatywy (nie ma tu tramwaju, ani metra). Jak pokazuje otwarcie trasy S2 i tunelu POW, Puławska nie została odciążona – przeciwnie, część osób, które np. z tzw. Mordoru kierowały się wcześniej Doliną Służewiecką w stronę Wilanowa, obecnie dojeżdża autami właśnie ul. Puławską do tunelu POW, zaś kierujący się z okolic Ursynowa do innych dzielnic np. Ursus, również dojeżdżają ul. Puławską do trasy S2. Ponadto mnóstwo osób zamieszkujących okolice Ursynowa: Piaseczno, Józefosław, Lesznowola, itp. dojeżdża i będzie dojeżdżać Puławską do węzła Zamienie S7 zarówno od strony północnej, jak i południowej. Puławska, jako droga dojazdowa do S2 i S7 zawsze będzie narażona na duży ruch.

Dodatkowo do momentu wyremontowania Karczunkowskiej, lewoskręt z Puławskiej w Karczunkowską (do trasy S7) pozostawia wiele do życzenia: krótkie światło skrętu, jeden pas skrętu, co wpływa na dokorkowanie tego (i tak już obecnie obciążonego) skrzyżowania oraz samej Karczunkowskiej.

Wprowadzenie buspasa na Puławskiej wpływa również na zwiększone narażenie  mieszkańców Ursynowa (w tym szczególnie tzw. Zielonego Ursynowa) na wielogodzinne wdychanie spalin z aut stojących w korkach na Puławskiej, które mogłyby znacznie szybciej przedostać się do miejsca destynacji, gdyby nie buspas.

W mieście stołecznym Warszawa są busasy zawężone do dni powszednich i godzin szczytu - np. Al. Niepodległości na odcinku ul. Batorego do Al. Armii Ludowej. 

Apelujemy o pilne podjęcie działań będących przedmiotem niniejszej petycji.


Olga Górna - Radna dzielnicy Ursynów    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Olga Górna - Radna dzielnicy Ursynów do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...