Całoroczny kryty SkatePark dla Radomia!

   W Radomiu sporty wyczynowe takie jak BMX, deskorolka, rolki czy hulajnoga istnieją nie od dziś, lecz do dziś towarzyszy im jeden problem. Możliwość uprawiania ich cały rok.

Idąc ulicami Radomia w centrum jak i również na innych dzielnicach często możemy dostrzec młodzież na hulajnogach, deskorolkach itd. Radom od kilku lat posiada także odkryty skatepark w parku Leśniczówka który jest idealnym obiektem do jazdy w dobrą pogode lecz kiedy spadnie deszcz lub śnieg pojawia się nie lada problem gdyż w takiej sytuacji nie ma miejsca do rozwijania talentów ludzi uprawiających sporty freestyle'owe. 

W całym kraju jest ogromny rozwój powyższych sportów, w tym miejscu wyszczególnić trzeba hulajnoge która rozwija się najprężniej i przyciąga ogromną liczbe fanów. W Radomiu odbywają się zawody hulajnogowe które są NAJWĘKSZYMI zawodami hulajnogowymi w Polsce "Radom Jam" na który zjeżdżają się najlepsi zawodnicy ze wszystkich województw. Na Radom Jam V1 pojawiło się ponad 40 osób natomiast na drugiej edycji zawodów ponad 100 osób!  linki do film z pierwszej edycji Kliknij tu Radom Jam V1 link do Vloga z drugiej edycji ma ponad 86 tysięcy wyświetleń (od 4:15) Kliknij tu Radom Jam V2 

Kryty SkatePark ma wiele zastosowań. Nie tylko pozwala nam jaździć cały rok chroniąc przed deszczem i śniegiem ale także urozmaica jazdę, umożlwia nauke innych trików ponieważ każdy SkatePark ma inne możliwości łączenia sztuczek i szlifowania stylu. Kryte SkateParki w innych miastach (np. Zajezdnia 31 we Wrocławiu, Jutrzenka w Warszawie na ulicy Rozbrat 5 czy SkateRoom w Dąbrowie Górniczej i wiele innych)  są płatne a konkretnie wejścia na obiekt (jednorazowe, karnety tygodniowe/miesięczne) co pozwala zatrudnić ochronę. Twierdzę że taki mechanizm mógł by być zastosowany również w Radomiu co pozwoliło by na bezpieczną jazde i przychodziły by tam osoby które chcą się rozwijać w sporce a nie wszczynać awantury czy robić zamieszanie.

Aktualnie skejci z Radomia muszą podróżować do Warszawy gdyż ta jest najbliżej i dopiero tam można jeżdzić na SkateParkach takich jak AvePark, Jutrzenka, Zimowy Narodowy. Takie podróżę są bardzo uciążliwe i większość osób nie może pozwolić sobie na takie wyjazdy na tygodniu. 

Młodzi ludzie są zmuszeni szukać możliwości jazdy na nielegalnych "miejscówkach" takich jak kryte parkingi czy opuszczone miejsca które nie są bezpieczne a oświetlenie i temperatura w środku są identyczne do tej na zwenątrz, co odczuwalne jest szczególnie jesienią oraz zimą.

Apeluje o pomoc w imieniu wszytskich osób jeżdżących na hulajnogach, BMX, deskorolkach oraz rolkach... To czas na Radom! 

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Maks Wykrota do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook