Chcemy czystego lasu w Policach

                                                                                      Police dn. 28.04.2021 r.

 

1.    Nadleśnictwo Trzebież                      

Zalesie 1

72-004 Tanowo

2.    Gmina Police                                          

ul. Batorego 3

72-010 Police

3.    Spółdzielnia Mieszkaniowa CHEMIK

ul. Roweckiego 42

72-010 Police

4.    Spółdzielnia Mieszkaniowa ODRA

ul. Piaskowa 101

72-010 Police

  

PETYCJA

Stowarzyszenie Polska 2050 Grupa z Powiatu Polickiego we współpracy z mieszkańcami Gminy Police zwraca się z apelem do instytucji odpowiedzialnych za utrzymanie czystości i porządku w lesie i na terenach zamieszkałych przylegających do lasów – Nadleśnictwa Trzebież, zarządców nieruchomości oraz Gminy Police - o podjęcie zdecydowanych i skutecznych działań aby poprawić obecny stan i aby w lesie i na jego styku z miastem wreszcie było czysto.

Miasto Police otoczone jest lasem. Tereny bezpośredniego styku lasu z osiedlami mieszkaniowymi są pozostawione bez opieki ich właścicieli. Panuje tam bałagan, a zanieczyszczenia nie są usuwane latami.

Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec tej sytuacji! Nie godzimy się na to, by cała społeczność Gminy Police zmuszona była żyć w takim otoczeniu i tracić radość z obcowania z naturą podczas spacerów i rekreacji w okolicznych lasach.

 kopia.jpg

Jako Stowarzyszenie, we współpracy z wieloma mieszkańcami Polic, podejmowaliśmy akcje społeczne sprzątania lasu. Przynosi to efekty, ale doraźnie, na chwilę. W krótkim okresie czasu, po sprzątaniu, las ponownie jest zanieczyszczany.

Ten fakt nas nie zraża, nadal będziemy sprzątać nasz las, ale oczekujemy, że instytucje odpowiedzialne za porządek i czystość w lesie i na jego obrzeżach, na styku z miastem, będą również podejmować wysiłek by walczyć z zaśmiecaniem lasu.

Apelujemy o wzmożenie intensywności działań. Chcemy czystego miasta i czystego lasu. Wyrażamy chęć współpracy i będziemy wspomagać w/w instytucje, ale sami problemu nie rozwiążemy, potrzebny jest wysiłek, działanie i determinacja wszystkich, szczególnie nadzorujących te miejsca.

Stowarzyszenia Polska2050 Powiatu Polickiego
(w porozumieniu z Zarządem Wojewódzkim Stowarzyszenia)

Lider Powiatu Polickiego

Bronisław Szafarz

131565651_210163370567850_57657442184131393_o.png

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Grzegorz Ufniarz do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...