Chcemy pozostawienia w spokoju rzeźb na ulicach Langiewicza i Traugutta w Sanoku!

Stojące od prawie czterdziestu lat na ulicach sanockiego wójtostwa rzeźby stanowią ważny element lokalnej kultury i przypominają o wielu historiach. Zostały stworzone jako prace dyplomowe studentów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w lipcu 1986 roku, podczas plenerów organizowanych między innymi przez Autosan. 

Rzeźbom grozi w tej chwili usunięcie, ponieważ grupa mieszkańców uznała, że obrażają uczucia moralne i domagają się postawienia w zamian rzeźb maryjnych. Na rzeźby maryjne z pewnością znajdzie się miejsce na terenach należących do kościołów, jeśli takie są potrzeby wiernych. 

Apelujemy do Spółdzielni Mieszkaniowej o pozostawienie istniejących od lat rzeźb w spokoju! Przez lata nikomu nie wydawały się obsceniczne, mijaliśmy je codziennie przez wiele lat i są dla nas ważne. Sztuka powinna budzić dyskusje i nie musi podobać się wszystkim, jednak w żadnym razie nie może to być pretekstem do jej niszczenia! 

 


Wiktoria Aleksandra Barańska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Wiktoria Aleksandra Barańska będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...