ŻĄDAMY WPROWADZENIA SZEROKIEJ PROFILAKTYKI ZDROWIA DLA KAŻDEGO OBYWATELA

Każdego miesiąca, każdy z Nas odprowadza coraz to wyższe składki zdrowotne, a podstawowa opieka zdrowia nie poprawia się, jest wręcz przeciwnie.

 Przez ostatnie 2 lata pacjenci byli "leczeni" poprzez teleporady, a wizyta w gabinecie lekarskim dla ludzi jest często sytuacją stresującą przez często lekceważący stosunek lekarzy i personelu medycznego. Aktualnie część lekarzy POZ wychodzi z założenia, że młoda osoba nie ma prawa chorować, a badania diagnostyczne zlecane są w okrojonym pakiecie gdzie bardzo często nawet o taki pakiet badań trzeba prosić, czy też wymuszać ( udając palacza, mówiąc o niezdrowym żywieniu itp. ), ponieważ dobry wygląd pacjenta z zewnątrz od razu dyskwalfikuje do poszerzonej diagnostyki, która w wielu przypadkach może uchronić pacjenta przed ciężką chorobą. 

 

Badania z krwi pokazać mogą toczący się stan zapalny, rozwijającą się chorobę która jeszcze nie daje o sobie objawów i pozwalają wykryć patologię w oraganizmie na bardzo wczesnym etapie.

 

Zaraz po prewencji polegającej na zdrowym odżywianiu, aktywności fizycznej, dobrym rytmie dobowym oraz dobranej suplementacji ( opartej właśnie na diagnostyce labolatoryjnej ), badania z krwi powinny być refundowane każdej ubezpieczonej i odprowadzającej składki osobie raz do roku i to w pełnej formie w ramach PROFILAKTYKI ZDROWIA.

 

Wczesne wykrycie choroby ułatwi pracę lekarzowi pierwszego kontatku z pacjentem, ograniczy "wędrówki" pacjentów na oddziały SOR z niezidentyfikowanymi dolegliowściami, ponieważ postawiona wczesna diagnoza, która nie może się odbyć bez poszerzonych badań pozwoli POZ zająć się odpowiednio pacjentem wraz z lekarzami odpowiednich do jednostek chorobowych specjalizacjami. 

 

Lekarze mają za zadanie leczyć ludzi, a procedury wydane przez NFZ oraz Ministerstwo Zdrowia ogranicza ich do absolutnego minium, po którym pacjent odbija się od drzwi do drzwi i przez kilka miesięcy trwa szukanie po macoszemu przyczyny dolegliwości.

 

Badania, które każdy powinnien wykonać raz do roku i na co lekarz bez problemu powinnien wystawić skierowanie bez obawy wezwania na dywanik przez dyrektora placówki to: 

 

Badania hematologiczne:

- morfologia krwi obwodowej z płytkami krwi;

- morfologia krwi obwodowej z wzorem odsetkowym i płytkami krwi;

-odczyn opadania krwinek czerwonych (OB).;

 

Badania biochemiczne i immunochemiczne:

-sód;

-potas;

-wapń zjonizowany;

-żelazo;

-stężenie transferryny;

-stężenie hemoglobiny glikowanej (HbAlc);

-mocznik;

-kreatynina;

-glukoza;

-albumina;

-białko C-reaktywne (CRP);

-kwas moczowy;

-cholesterol całkowity;

-cholesterol-HDL;

-cholesterol-LDL;

-trójglicerydy (TG);

-bilirubina całkowita;

-bilirubina bezpośrednia;

-fosfataza alkaliczna (ALP);

-aminotransferaza asparaginianowa (AST);

-aminotransferaza alaninowa (ALT);

-gammaglutamylotranspeptydaza (GGTP);

-amylaza;

-kinaza keratynowa (CK);

-fosfataza kwaśna całkowita (ACP);

-czynnik reumatoidalny (RF);

-hormon tyreotropowy (TSH);

-antygen HBs-AgHBs;

-FT3;

-FT4;

 

Badania moczu:

-ogólne badanie moczu z oceną właściwości fizycznych, chemicznych oraz oceną mikroskopową osadu;

 

Badania układu krzepnięcia:

-wskaźnik protrombinowy (INR);

-czas kaolinowo-kefalinowy (APTT);

-fibrynogen;

 

 

Wszystkie te badania są JUŻ w tym momecnie zaznaczone jako te, które może wypisać lekarz pierwszego kontatku, jednakże z zastrzeżeniem, że wypisanie ich musi pokrywać się na podstawie wskazań medycznych i tutaj powrócę do początku. Niekóre choroby czy niedobory można wykryć na bardzo wczesnym etapie, gdzie wskazaniem medycznym jest tylko i wyłącznie profilaktyka zdrowia i dbanie o siebie oraz przeciwdziałanie chorobom ( a o to chyba w służbie zdrowia chodzi ). Badania labolatoryjne to spójność, na które trzeba patrzeć holistycznie jeden wynik połączyć z drugim i wtedy lekarz ma najwieksze szanse na to aby zareagować zaa wczasu i zadbać o homeostazę pacjenta. 

 

Dodatkowo do tej listy powinno dołączyć badanie witaminy D3 ( 25 OH ), które jak pokazało już wiele badań i publikacji naukowych, jest istotnym HORMONEM, bez którego organizm ludzki nie funkcjonuje prawidłowo, aby dobrać odpowiednią dawkę suplementacji tej witaminy należy przed zbadać jej poziom, a cena badania w niektórych labolatoriach jest bardzo wysoka, a badanie jest na tyle istotne, że powinno trafić na listę badań prewencyjnych.

 

Propozycją rozwiązania bez kolejek skierowań na badania profilaktyczne, jest wysłanie ich drogą elektroniczną przez portal IKP jako eskierowanie i włączenie wszystkich labolatoriów do programu. 

 

W związku z powyższym żądamy:

 

Stworzenia przez Ministra Zdrowia możliwości wykonania każdego z powyższych badań, każdej ubezpieczenej osobie, co najmniej raz w roku, refundując je ze środków NFZ. Ułatwiając także dostęp do otrzymania skierowania poprzez portal IKP.

 

Aleksandra Pawlak  

Wiceprezes Fundacji Przywrócenie


Aleksandra Pawlak    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Aleksandra Pawlak do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )