ŻĄDANIE USUNIĘCIA flagi ukraińskiej z balkonu Urzędu Miasta Biała Podlaska

Rada Miasta Biała Podlaska

ul. Józefa Piłsudskiego 3,
21-500 Biała Podlaska

ŻĄDANIE USUNIĘCIA flagi ukraińskiej z balkonu Urzędu Miasta Biała Podlaska

Jako Polak i mieszkaniec Białej Podlaskiej / powiatu Bialskiego uznaję za niedopuszczalne i karygodne, aby na polskim urzędzie jakim jest Urząd Miasta Biała Podlaska znajdowała się flaga ukraińska.

Ukraina nie szanuje naszych bohaterów. Nie szanuje szczątków pomordowanych przez OUN UPA obywateli polskich, na których ekshumację nie zezwala rząd ukraiński zasłaniając się w ostatnim czasie wojną. Wojna ta jednak nie przeszkodziła w ekshumacji żołnierzy niemieckich z SS.

Ukraińska flaga na Bialskim Urzędzie Miasta to drwina z ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej (według wielu naukowców pomiędzy 250 000 a 500 000 ofiar), a także na terenie powiatu Bialskiego, w tym na terenie Białej Podlaskiej! W tym roku przypada 80. rocznica bestialskiego mordu na 9 Polakach z Sielczyka (dzielnica Białej Podlaskiej) - dokonanego przez Ukraińców.

(W dniu 12 kwietnia 1944 roku żołnierze ukraińscy z SS „Galizien” wspólnie z hitlerowcami napadli na wieś, spalili 12 gospodarstw i zamordo­wali 9 osób narodowości polskiej. Byli to: Czesław Chwedczuk (lat 21), Jan Dorosz (lat 23), Maria Lesiuk (lat 60), Henryk Łaski (lat 22), Józef Łukaszuk (lat 34), Józef Markiewicz (lat 37), Feliks Pawłowicz (lat 32), Franci­szek Romaniuk (lat 20), 75-letnią staruszkę.

Regionalna Agencja Podlasie 'Snop’ nr 5 z 20 maja 1944 roku pisała pod tytułem: 'Mord i zdziczenie wśród ukraińskiego SS’.

„12 kwietnia 1944 roku na odbywające się w Sielczyku wesele przyby­li żołnierze ukraińskiego SS i usiłowali gwałcić kobiety. W obronie gwałco­nych stanęła młodzież męska i wywiązała się bitwa, w wyniku której roz­brojono SS-owców i kilku poturbowano. Po tym zajściu przybył do Sielczyka karny oddział SS-Ukraina i spalił 12 gospodarstw oraz zastrzelił 8 osób, w tym 75-letnią staruszkę”.)

Od eskalacji wojny na Ukrainie minęły już ponad 2 lata. Polacy w coraz większym stopniu odczuwają i stykają się z brakiem wzajemności i szacunku ze strony rządu Ukrainy oraz coraz częściej również z agresją ze strony Ukraińców w Polsce.

Odczuwamy to my, Polacy, gdy od co najmniej 2 lat Ukraina zalewa rynek polski swymi tanimi produktami rolnymi, w tym b. szkodliwymi dla życia i zdrowia zanieczyszczonymi produktami - jak tzw. zboże przemysłowe, zanieczyszczony olej, cukier, itp. Gdy zaś Polacy, głównie rolnicy zaczynają się bronić przed tym - ze strony ukraińskiej spotyka nas nienawiść, pomówienia, oskarżenia i skargi na nasz kraj do UE i innych organizacji międzynarodowych. Podobna sytuacja miała/ ma miejsce, gdy polscy przewoźnicy bronili się przed ukraińską, nieuczciwą konkurencją. Niestety UE za każdym razem - staje po stronie ukraińskiej.

---
Serce, jakie okazali im Polacy (w tym Bialczanie) zostało odtrącone, sponiewierane, wykorzystanie i znieważone.

Mając powyższe na uwadze żądam natychmiastowego usunięcia flagi ukraińskiej z Urzędu Miasta Biała Podlaska.

Z poważaniem,

 


Paweł (Biała Info)    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Paweł (Biała Info) będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...