Do Premiera Mateusza Morawieckiego. Żądamy zaprzestania ograniczania wolności religijnej.

Szanowny Panie Premierze

Jako wolni obywatele Rzeczypospolitej Polskiej,  członkowie autonomicznego Kościoła Katolickiego żądamy zaprzestania ograniczania nam wolności religijnej pod hasłem walki z wirusem.  W obliczu wyraźnej dyskryminacji naszego życia duchowego na tle innych jego dziedzin,  kategorycznie żądamy zniesienia wszelakich obostrzeń ograniczających nam dostęp do uzdrowieńczej mocy Wieczerzy Pańskiej.

"W Najświętszej bowiem Eucharystii zawiera się całe duchowe dobro Kościoła, a mianowicie sam Chrystus, nasza Pascha i chleb żywy, który przez Ciało swoje ożywione i ożywiające Duchem Świętym daje życie ludziom, zapraszając ich i doprowadzając w ten sposób do ofiarowania razem z Nim samych siebie, swojej pracy i wszystkich rzeczy stworzonych." 

Sobór Watykański II, Presbyterorum ordinis, 5. 78
 
Eucharystia jest sakramentem, w którym dokonuje się całkowite uzdrowienie człowieka, jego duszy i ciała. Podczas Eucharystii przyjmujemy Ciało Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Dotykamy Go bezpośrednio. Tak jak kobieta cierpiąca na krwotok.
 
 Łk, 8, 40-48

Gdy Jezus powrócił, tłum przyjął Go z radością, bo wszyscy Go wyczekiwali. 41 A oto przyszedł człowiek, imieniem Jair, który był przełożonym synagogi. Upadł Jezusowi do nóg i prosił Go, żeby zaszedł do jego domu. 42 Miał bowiem córkę jedynaczkę, liczącą około dwunastu lat, która była bliska śmierci.
Gdy Jezus tam podążał, tłumy napierały na Niego. 43 A pewna kobieta, która od dwunastu lat cierpiała na upływ krwi, całe swe mienie wydała na lekarzy, z których żaden nie mógł jej uleczyć, 44 podeszła z tyłu i dotknęła frędzli Jego płaszcza, a natychmiast ustał jej upływ krwi. 45 Lecz Jezus zapytał: «Kto się Mnie dotknął?» Gdy wszyscy się wypierali, Piotr powiedział: «Mistrzu, to tłumy zewsząd Cię otaczają i ściskają». 46 Lecz Jezus rzekł: «Ktoś się Mnie dotknął, bo poznałem, że moc wyszła ode Mnie». 47 Wtedy kobieta, widząc, że się nie ukryje, podeszła drżąca i padłszy przed Nim, opowiedziała wobec całego ludu, dlaczego się Go dotknęła i jak natychmiast została uleczona. 48 Jezus rzekł do niej: «Córko, twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju».

To Jezus uzdrawia. 

 

Izabela Kołłątaj    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Izabela Kołłątaj do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...