Domagamy się umożliwienia miłośnikom jazdy konnej korzystania z plaży w Jantarze.

Jantar 14.09.2020

Do:

Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni

                                    mgr inż.kpt.ż.w Wiesław Piotrzkowski

ul.Chrzanowskiego 10

                                         81-338 Gdynia

 

Gminy Stegna

  Ewa Dębska

ul. Gdańska 34

82-103 Stegna

 

    My niżej podpisani żądamy przywrócenia zgody na wjazd konno na plażę Panu Jerzemu Ożdze, właścicielowi stajni Buffalo Bill w Jantarze!

     Pan Jerzy Ożga, właściciel stajni Buffalo Bill w Jantarze  w roku 2003 utworzył na Mierzei Wiślanej pierwszy na świecie Integracyjny Bursztynowy Szlak Konny dla osób pełno i niepełnosprawnych, który prowadzi między innymi po malowniczych plażach Jantaru. Za tą inicjatywę w 2012 roku otrzymał od Pana Marszałka Województwa Pomorskiego nagrodę na Światowym Dniu Turystyki oraz wyróżnienie od Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Gdańsku w konkursie “Najlepszy Produkt Turystyki woj. Pomorskiego 2012”. Integracyjny Bursztynowy Szlak Konny był trzykrotnie prezentowany na największych światowych targach przemysłu konnego EQUITANA 2017 ( Essen 2015, 2017, 2019) w ramach stoiska Województwa Pomorskiego.   

   Z tej niecodziennej atrakcji, przez wiele lat chętnie korzystały tysiące turystów z całej Polski oraz z zagranicy. Dzięki doskonale przygotowanym koniom i ogromnemu doświadczeniu licencjonowanego trenera jeździectwa Jerzego Ożgi z jazd po plaży mogli korzystać zarówno jeźdźcy doświadczeni jak i początkujący, pełno i niepełnosprawni w sposób bezpieczny, niestwarzający zagrożenia zarówno dla jeźdźców jak i innych użytkowników plaży. Co więcej nasze konie stanowiły wspaniałe uatrakcyjnienie lokalnego krajobrazu.

   Niewątpliwie atrakcja w postaci jazd konnych po plaży przyciągała przez cały rok, nie tylko w sezonie letnim, ogromną ilość turystów. Było to bardzo korzystne nie tylko dla właściciela stajni Buffalo Bill ale również dla licznych właścicieli miejsc noclegowych, lokali gastronomicznych i innych atrakcji w okolicy Jantara.

  W roku 2019 stajnii Buffalo Bill nie przedłużono pozwolenia na korzystanie z plaży w sposób taki jak dotychczas, grożąc wysokimi karami pieniężnymi za złamanie zakazu!!!

   Bulwersujące jest nierówne traktowanie właścicieli stajni z sąsiednich miejscowości! Pracownik Urzędu Morskiego w Gdyni Robert Mokrzycki argumentuje zakazu wjazdu na plażę bardzo negatywnym wpływem koni na środowisko. Mimo to, nie nakłada kar ani na właściciela stajni U Bohuna w Sztutowie, ani na właściciela stajni Lunar Gallop w Mikoszewie, którzy z powodzeniem i bez przeszkód mogą wjeżdżać swoimi końmi na plażę i do morza. Właściciele tych stajni nie posiadają zezwolenia na wjazd na plażę i naruszają wszelkie punkty wymienione w decyzji dotyczącej stajni Buffalo Bill Jantar bez żadnych konsekwencji . Niewątpliwie konie ze Sztutowa jak i z Mikoszewa mają dokładnie taki sam wpływ na środowisko i innych użytkowników plaży co konie z Jantara!

   Zakaz wjazdu na plażę dotyczy tylko stajni Buffalo Bill Jantar i jedynie Jerzy Ożga nie może prowadzić usług polegających na organizowaniu przejażdżek konno po plaży, w wyniku czego traci ogromną ilość klientów i ponosi ogromne straty finansowe z tego tytułu. Należy dodać, że wszelkie zarzuty dotyczące rzekomo nieprzestrzegania przepisów w stosunku do Pana Jerzego Ożgi nie potwierdziły się.

   Każdy kto miał okazję odwiedzić stajnię Buffalo Bill wie, że jest to miejsce przyjazne dla każdego z cudowną atmosferą i dające możliwość przeżycia wspaniałej, jeździeckiej przygody. Wielu z Was przekonało się, że takich możliwości jakie daje Buffalo Bill i wspaniałe konie Pana Jerzego nie znajdą gdzie indziej.

   Podpisując naszą petycję okazujesz sprzeciw nielogicznym, absurdalnym i niesprawiedliwym decyzjom wydawanym przez Wójta Gminy Stegna Ewę Dąbską i dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni Wiesława Piotrzkowskiego, którzy popierają działania swoich podwładnych o znamionach korupcyjnych zamiast unormalizować sytuację stwarzając dla wszystkich jednakowe warunki korzystania z możliwości jazdy konnej po plaży.20200916_132600.jpg


stajnia Buffalo Bill Jantar    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam stajnia Buffalo Bill Jantar do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )