Dopuszczenie silników spalinowych dla łodzi wędkarskich na zbiorniku Solina

My wędkarze zwracamy się do Radnych Powiatu Leskiego o dopuszczenie silników spalinowych na łodziach do celów wędkarskich.

Jednocześnie rozumiemy potrzebę bezpieczeństwa, spokoju i ciszy na „Bieszczadzkim Jeziorze”, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Dlatego dla zapewnienia takiego stanu rzeczy proponujemy aby wprowadzić pewne ograniczenia np. w postaci ograniczenia mocy silników spalinowych do 12 KM, ograniczenie maksymalnej prędkości przemieszczania się, lub innych ograniczeń w okresie wakacyjnym. Jest to temat do dyskusji i wypracowania pewnych norm, które pozwolą zaspokoić wszystkie strony.

Wędkarze łowiący z łodzi w przeciwieństwie do żeglarzy korzystają ze zbiornika prawie przez cały rok. Sezon wędkarski zaczyna się w maju wraz z początkiem łowienia szczupaków, a kończy wraz z końcem roku.

Wędkarze to ogromna grupa ludzi, a potencjał „Soliny” ciągle nie jest wykorzystany. Zbiornik jest bardzo duży, a slipów praktycznie nie ma. Pływanie po tak dużym zbiorniku na silniku elektrycznym jest niemożliwe ze względu na ograniczenia akumulatorów, ale też niebezpieczne w przypadku nagłego załamania pogody.

Pamiętać należy, że obecnie używane silniki spalinowe są dość ciche i bezpieczne dla środowiska.

Możliwość wędkowania z łodzi wyposażonej w silnik spalinowy z pewnością spowoduje większe zainteresowanie tym zbiornikiem przez wędkarzy z całej Polski, którzy tu przyjadą i tu zostawią pieniądze. Co ważne przyjadą tu również w okresie w którym turystów jest mało lub nie ma ich wcale.

 

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Ariusz Nawrocki do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )