Dosyć! Nie dla wypowiedzi księdza Jacka Międlara

My obywatelki i obywatele wciąż jeszcze demokratycznej Polski nie zgadzamy się na karygodne zachowanie księdza Jacka Międlara, który za nic ma innego człowieka. Jego działalność jest pełna nienawiści i pogardy. Bez żadnych zahamowań uderza w osoby o innych poglądach aniżeli on sam, wykorzystując w bezczelny i kuriozalny sposób: wolność słowa, wiarę katolicką, patriotyzm.  Jego ostatnie wypowiedzi bezpośrednio dotknęły Joannę Scheuring-Wielgus - przedstawicielkę Nowoczesnej. W internecie zamieścił taką oto charakterystykę posłanki: "Konfidentka, zwolenniczka zabijania i islamizacji. Kiedyś dla takich była brzytwa! Dziś prawda i modlitwa?"Zaatakował również Elżbietę Bieńkowską publikując zdjęcie na którym ma ona obcięte na głowie do skóry włosy. Hasło na zdjęciu: "Bieńkowska po wizycie w Polsce". I komentarz księdza: "Czyżby stworzyła koalicję z Joanną Scheuring-Wielgus? Ja im oferuję prawdę i modlitwę".

Pytamy

- czy ktokolwiek może używać wobec drugiego człowieka, bezpodstawnie tego typu sformułowań?

- czy przedstawicielowi kościoła katolickiego przystoi zamieszczanie w przestrzeni publicznej takich słownych i wizualnych wypowiedzi?

- czy mężczyzna (podobno honorowy bo polski) może w ten sposób mówić o kobiecie?

- czy ksiądz Jacek Międlar zdaje sobie sprawę, co właściwie robi, kiedy werbalizuje swoje opinie? Czy przez sekundę zastanowił się jakie mogą być konsekwencje używania przez niego takiego języka – pełnego nienawiści?

 

Żądamy aby władze kościoła katolickiego w Polsce stanowczo zdyscyplinowały swojego podwładnego.

Żądamy aby prokuratura zajęła się przypadkiem księdza Jacka Międlara.


Katarzyna Lewandowska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Katarzyna Lewandowska do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...