dot. wpisu szerzącego nienawiść śląskiego v-ce kuratora oświaty

mgr  Urszula  Bauer Śląski Kurator Oświaty  

My, rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy oświaty oraz osoby z nią niezwiązane, jesteśmy oburzeni wpisem o treści "Panie Jarosławie naród jest z Panem i walczy z kanaliami" zamieszczonym na portalu internetowym Facebook przez pana Dariusza Domańskiego, wicekuratora oświaty (https://www.facebook.com/dariusz.domanski.792/posts/777365862442451).

Pan Domański, nawiązując do haniebnej wypowiedzi posła Jarosława Kaczyńskiego z dnia 18.07.2017, obraża setki tysięcy Polaków tylko dlatego, że ich poglądy polityczne nie są zbieżne z jego poglądami. Swoją wypowiedzią pogłębia i tak ogromny podział polskiego społeczeństwa.

Czy osoba pełniąca funkcje publiczną, zwłaszcza w oświacie, ma prawo do takich wypowiedzi? Czy to są nowe standardy wprowadzane przy okazji reformy oświaty?

Jak nauczyciele mają wpajać uczniom podstawowe zasady kultury, postawy szacunku, otwartości i tolerancji, jeśli osoba, która powinna być dla nich autorytetem dokonuje wpisów siejących nienawiść?

Prosimy o doprowadzenie do usunięcia wpisu przez pana Domańskiego i wyciągniecie w stosunku do niego konsekwencji służbowych. Naszym zdaniem, osoby zajmujące funkcje w oświacie powinny być autorytetami moralnymi, w związku z czym nie ma tam miejsca dla kogoś wypowiadającego się w taki sposób.

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Anna Złocka do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...