Dymisja Łukasza Franka odpowiedzialnego za komunikacyjny bałagan w Krakowie

Dymisja Łukasza Franka, urzędnika odpowiedzialnego za chaos na ulicach Krakowa Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa

My, Krakowianie, domagamy się od Pana, jako Prezydenta naszego ukochanego Miasta, natychmiastowej dymisji Łukasza Franka – dyrektora Zarządu Transportu Publicznego. Łukasz Franek odpowiada za ograniczenie w czasie pandemii kursów komunikacji miejskiej, czym naszym zdaniem narażał życie i zdrowie mieszkańców Krakowa.W ostatnim czasie, bez jakichkolwiek konsultacji, Łukasz Franek autorytarnie wprowadził „Tarczę dla Mobilności”, która nas antagonizuje. Te drastyczne posunięcia są kpiną z mieszkańców, a odbywają się bez rozmów choćby z przedstawicielami Rad Dzielnic. Radykalne i szkodliwe eksperymenty dotyczą ważnych krakowskich ulic i alei: Wielopola, Grzegórzeckiej, Dietla, Meissnera, Mikołajczyka, Mogilskiej, Nowohuckiej, Andersa, 3 Maja oraz Ronda Grunwaldzkiego. Efekt jest taki, że większość Krakowian traci czas i nerwy w korkach. Nie możemy pojąć, jak mógł Pan pozwolić Łukaszowi Frankowi na tak szokujące decyzje. Czyżby był to początek realizacji Pana zobowiązania, aby do 2030 roku nasze miasto stało się miastem zeroemisyjnym, w którym będziemy poruszać się wyłącznie pojazdami nie emitującymi spalin, oraz przestaniemy używać np. pieców gazowych? Sprawy zaszły zbyt daleko i naszym zdaniem to również Pan jako Prezydent jest odpowiedzialny za:

1. Podwyżki cen biletów w komunikacji miejskiej

2. Podwyżki opłat za parkowanie w strefie, przedłużenie godzin jej działania oraz rozszerzenie o kolejny dzień- Niedzielę.

3.Działania zmierzające do objęcia całego miasta strefą płatnego parkowania

4.Fatalny stan infrastruktury torowej

5.Skandalicznie przedłużający się remont ul. Krakowskiej

6.Ograniczenia kursów komunikacji w czasie zarazy

7.Zwężanie ulic pod pozorem poprawy bezpieczeństwa pieszych i komfortu rowerzystów. Ci ostatni stanowią zaledwie 2 procent uczestników ruchu

8. Utrudniania przewozom samochodowym (taxi) wykonywania swojej pracy.

9. Tworzenie stref ograniczonego ruchu. Dlatego oczekujemy od Pana stanowczej reakcji - dymisji Łukasza Franka, dyrektora ZTP. Kraków nie jest jego piaskownicą!


Mateusz Jaśko „Co jest nie tak z Krakowem”, „Stowarzyszenie Nic o Nas Bez Nas”    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Mateusz Jaśko „Co jest nie tak z Krakowem”, „Stowarzyszenie Nic o Nas Bez Nas” do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...