Protest PRZEDSIĘBIORCÓW przeciwko SPPN na Saskiej Kępie i Kamionku

Przedsiębiorcy prowadzący działalność          Warszawa, 16.01.2022  

gospodarczą na terenie Saskiej Kępy

i części Kamionka, a także osoby zatrudnione

na tym obszarze (w oryginale dane składającego)  

 

Biuro Rady Miasta Stołecznego Warszawy

Pałac Kultury i Nauki, pl. Defilad 1, pokój 2012

00-901 Warszawa, e-mail: sekretariat.BR@um.warszawa.pl

 

PETYCJAProtest przedsiębiorców przeciwko wprowadzeniu

Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na Saskiej Kępie i części Kamionka”

 

Szanowni Państwo Radni M. St. Warszawy!  

My, niżej podpisani przedsiębiorcy, prowadzący działalność gospodarczą na terenie Saskiej Kępy i części Kamionka, a także osoby zatrudnione na obszarze, na którym planowane jest wprowadzenie SPPN, wyrażamy swój zdecydowany sprzeciw i prosimy o odrzucenie tego projektu.  

Wprowadzenie SPPN w obszarze wykonywania przez nas działalności gospodarczej spowodowałoby dla nas wiele negatywnych skutków, m.in: 

1) wzrost kosztów prowadzenia działalności gospodarczej poprzez konieczność uiszczania opłat parkingowych za parkowanie samochodów służbowych, które są niezbędnym narzędziem naszej pracy. Niemożliwe jest prowadzenie m.in. sklepu, gastronomii czy punktów usługowych bez korzystania z samochodów. Dla wielu z nas wprowadzenie płatnej strefy będzie wiązało się z ponoszeniem kosztu ok. 1000 zł miesięcznie od każdego samochodu.

2) odpływ klientów. ZDM w uzasadnieniu wprowadzenia SPPN jednoznacznie podaje, iż wprowadzenie odpłatności ma wpływ na ograniczenie zainteresowania parkowaniem wśród osób przyjezdnych. Dodatkowo redukcja fizycznej liczby miejsc parkingowych, z którą wiąże się rozszerzanie SPPN, z punktu widzenia zmotoryzowanych klientów może oznaczać tak dużą trudność i stratę czasu przy poszukiwaniu wolnego miejsca, czy wreszcie koszty, że będą wybierać inne punkty handlowe i usługowe w obszarach, w których te problemy nie występują.

3) odpływ pracowników oraz obniżenie konkurencyjności na rynku pracy. Konieczność wnoszenia opłaty parkingowej dla pracowników przyjeżdżających samochodem z miejscowości podwarszawskich spowoduje, iż będą oni szukali zatrudnienia w dzielnicach będących poza SPPN.

4) utrudnienia dla dostawców towarów i usług. Konieczność wnoszenia opłaty przez naszych dostawców czy trudności związane z dostawami, wynikające np. z ograniczenia możliwości dojazdu i zaparkowania (czas), będą miały odzwierciedlenie w warunkach handlowych, np. podwyżce cen towarów i usług, zmianach godzin dostaw itp.

Powyższe utrudnienia miałyby bezpośredni wpływ na poziom świadczonych przez nas usług na rzecz lokalnej społeczności oraz na wysokość osiąganych przez nas dochodów, co z kolei miałoby odzwierciedlenie w wysokości płaconych przez nas podatków i ilość tworzonych miejsc pracy. Dla wielu z nas wiązałoby się to z koniecznością likwidacji działalności gospodarczej lub jej przeniesieniem poza obszar SPPN.

Potrzeby mieszkańców nie ograniczają się tylko do możliwości swobodnego parkowania, ale są bardziej złożone i zaspokajane m.in. przez prowadzone przez nas firmy. Nasze firmy, jak i osoby w nich pracujące są i chcą być integralną częścią społeczności. Czas pandemii pokazał, jak bardzo jesteśmy potrzebni naszym klientom i że to działa w dwie strony!

Szanowni Państwo Radni, apelujemy o zaprzestanie rozszerzania SPPN na kolejne dzielnice Warszawy, a w szczególności o Saską Kępę i część Kamionka!

SPPN jest szkodliwym rozwiązaniem i znacznym utrudnieniem dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na jej terenie! 

Liczymy na to, że przedstawione przez nas argumenty będą przez Państwa przyjęte ze zrozumieniem i że szeroko pojęte dobro mieszkańców miasta, przedsiębiorców oraz osób pracujących w Stolicy jest dla Państwa celem nadrzędnym, co zaowocuje odrzuceniem tego projektu.  

Rozwiązania problemów, naprzeciw którym ma teoretycznie wychodzić SPPN, należy szukać poprzez budowę parkingów piętrowych, parkingów typu „Parkuj i Jedź” oraz wprowadzenie w newralgicznych miejscach nieodpłatnych, odcinkowych stref parkowania tylko dla mieszkańców, a nie nakładanie dodatkowych obciążeń na wszystkie 3 grupy, tj. zarówno mieszkańców, jak i przedsiębiorców oraz osoby zatrudnione na Saskiej Kępie i Kamionku.

Z wyrazami szacunku - Państwa wyborcy.

 

Załącznikiem do niniejszego pisma jest lista z podpisami ....... osób pod petycją w formie papierowej. Uzupełnieniem pisma jest wyciąg z danymi …. osób, które podpisały petycję w wersji on-line.  


Przedsiębiorcy i pracownicy z Saskiej Kępy i Kamionka    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Przedsiębiorcy i pracownicy z Saskiej Kępy i Kamionka do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Te informacje nie będą wyświetlane publicznie w Internecie.

Te informacje nie będą wyświetlane publicznie w Internecie.







Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...