Petycja ws. świeckości Rzeczypospolitej Polskiej

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja ws. świeckości Rzeczypospolitej Polskiej


Gość

#676

2014-12-22 09:20

Nie chcę, żeby moje pieniądze z podatków szły na kościół, jestem niewierząca i nie zamierzam poddawać się prawom wprowadzanym przez kościół wyłącznie dla powiększenia ich zasobów materialnych. Nie ma kasy na teatry, a daje się lekką ręką 16 milionów na świątynię opatrzności. Żyjemy w XXI wieku a nadal dajemy się traktować jak ciemny lud. Prawo w państwie powinno być grubą krechą oddzielone od kwestii wiary, to sprawa intymna każdego obywatela.
norika

#677 Re: Re: Re:

2014-12-22 17:05

#97: - Re: Re:  

 Co do ostaniego zdania - Kościół mówi, że rozwody są złe, ale nie przeszkadza mu to brać grubych pieniędzy za tzw. unieważnienia małżeństwa zwane potocznie rozwodami kościelnymi. To jeden z dowodów hipokryzji tej instytucji.


Gość

#678

2014-12-23 18:35

nic dodać nic ująć !
Gość

#679 Re:

2014-12-23 20:57

#89: Dawid Wiktor -  

 Jak się pisze na jakiś temat, to warto mieć odrobinę pojęcia w danym temacie, a nie mylić całkowicie pojęcia. Państwem wyznaniowym, czyli czytaj "kościelnym" jest np. Izrael, a nie Polska. Ale jak tak to juz jest jak ktoś tylko mówi, a nie ma wiedzy na dany temat.

Gość

#680 Re: Re:

2014-12-23 21:16

#306: - Re:  

"Inne kultury szanują inne przekonania."

Szczególnie muzułmanie oraz Żydzi, a także spora część hindusów szanują inne przekonania.

Tak bardzo szanują je, że z braterską milością mordują osoby o innych poglądach lub innej wierze. Po prostu wzory do naśladowania.

Pablo

#681 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-12-23 21:29

#444: zyg-zak - Re: Re: Re: Re:  

 "Ludzie  niewierzący  w  Polsce  - to nie świeta  inkwizycja  ,  znasz  przypadek ,żeby  ktoś  z niewierzących  zamordowal  z  tym kraju  kogoś  innego  li  tylko  za to,  że wierzy    ? ludzie  wierzący  nigdy nie  byli  z tego powodu  ani paleni na  stosach, ani lamiani kolem natomiast   niewierzący  przez  wierzących -owszem,   a  ty  z  tych  wierzącyh azjatow  czy  rzymian  ?  tak  z  ciekawości pytam ..."

Ja znam, m. in.:

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

 

Pablo

#682 Re:

2014-12-23 21:37

#24: -  

 Polska jest krajem świeckim.

Może warto przejechać się do Izraela lub do paru innych państw na Świecie zeby zobaczyć co oznacza państwo wyznaniowe.

Pablo

#683 Re:

2014-12-23 21:38

#25: -  

 Chyba nie masz pojęcia, co oznacza taliban i gdzie panuje.

Warto nieco bardziej zgłębić temat.

zyg-zak

#684 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-12-31 22:09

#681: Pablo - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Ks  Poplełuszko  nie  zginął  za  wiarę   tylko  za  to , że  robił  cos  czego  robić  nie  powinien   jako ksiądz  ,  jeśli  ksiądz  chce się mieszac  do   polityki- powinien  zrzucić  sutanne 

hariko

#685 Re:

2015-01-03 19:54

#1: -  

 dokladnie TAK!!!


Gość

#686

2015-01-03 21:15

Trudno bedzie , ale trzeba zrobic pierwszy krok

Gość

#687

2015-01-03 22:12

alleluja

Gość

#688

2015-01-04 00:06

Aż dziw bierze że w cywilizowanym kraju swieckosc państwa wymaga petycji... Konstytucja do cholery a nie Biblia czy Koran!

Gość

#689

2015-01-05 14:56

Nadszedł czas aby każda grupa czy religia utrzymywała swoje, a nie składać swoje brzemię na innych i udawać, że wszystko jest Ok. To na pewno nie jest po bożemu.
wredniak

#690 Re:

2015-01-08 21:24

#15: -  

 pkt. 8 - a czy kościół prowadzi jakąś działalność gospodarczą przynoszącą mu dochody. 


Gość

#691

2015-01-09 08:16

podpisałam tę petycję ponieważ jestem już zmęczona tym co wyprawia kler a poza tym każdy punkt jest wg mnie właściwy

Gość

#692

2015-01-09 09:44

To już jest Państwo klerykalne mam tego dosyć :(

Gość

#693

2015-01-09 09:53

Władze samorządowe naszej gminy są pod wypływem proboszcza z naszej parafii, który ma na wszystko wpływ, nie szanuje ludzi tu mieszkających, organizując nawet przekupstwo radnych wybranych w demokratycznych wyborach. To mnie obrzydza.
Ryszard

#694 Re:

2015-01-16 13:55

#15: -  

 brawo, jest to rzeczowa odpowiedź bojownikom o "tolerancję" .

Wg nich tolerancja to zakaz nauczania religii, to zakaz istnienia religii w życiu publicznym.

A jak jest np ze studiami gender? nie mówię o krytyce, niepochwalający tylko,  jest homofobem!! to jest prawdziwa TOLERACNCJA 

 


Gość

#695

2015-01-18 09:13

Trzeba skończyć z wydawaniem milionów, na instytucję, która przez wieki, robiła więcej złego niż dobrego i teraz też, zamiast łączyć, dzieli ludzi. Rozdział Kościoła i Państwa, powinien być widoczny, jak "Mur Chiński".
gość

#696 Re:

2015-01-19 10:50

#676: -  

 A ja nie chcę żeby z moich pieniędzy jako podatnika były refundowane leki antykoncepcyjne... i co ? i nie ma sprawiedliwości na tym świecie....


Gość

#697

2015-01-20 21:07

Bardzo dobra petycja
zzz

#698 Re: Re:

2015-01-22 16:15

#694: Ryszard - Re:  

 srender nie gender, poza tym wasza sekta katolska też bierze na to pieniądze


Gość

#699

2015-01-23 19:25

Nie dla religii w szkołach. W szkołach uczy się więcej grup religijnych i każdemu należałby się oddzielny katecheta. Nie wolno nikogo pominąć ani poniżać za to, że jest innego wyznania. A tak będzie kiedy tylko jedna religia będzie dominować.
Kara

#700

2015-01-27 10:50

Dodałabym do tego jeden punkt który według mnie jest ważny.

Przy odbiorze dowodu każdy zaznaczałby jakiej jest wiary/religii (z tych zarejestrowanych w Polsce) byłyby też opcje agnostyk, ateista, nie chcę ujawniać, oraz inne.

Te dane liczone byłyby do statystyk. Jestem wierząca ale jestem zdecydowanie przeciwko sakramentom udzielanym dzieciom. Jestem chrześcijanką ale zdecydowanie nie jestem katoliczkom i nie podoba mi się to, że chrzczone są nieświadome dzieci a bierzmowanie często pod przymusem jest w gimnazjum a podobno jest to sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

Poniżej kilka moich przemyśleń.

Uważam, że część winy za obecną sytuację ponoszą pseudo ateiści którzy biorą ślub kościelny, chrzczą dzieci, posyłają je na religię. Ja mimo tego, że jestem wierząca jeśli będę miała dziecko nie ochrzczę go. Przedstawie mu różne światopoglądy, jeśli zechce to przyjmie jedno z nich.

Zdecydowanie wykluczyłabym religię ze szkół gdyż dzieci oraz młodzież są często zmuszane do tego by w zajęciach religii uczestniczyć.

W liceum przez rok miałam filozofię i uważam, że to dobry pomysł by w szkole średniej był przynajmniej rok filozofii.

Jeśli chodzi o antykoncepcje, tabletkę po, aborcję itp. itd. to jest ogromna ochrona życia poczętego, ale gdy dziecko już się narodzi to nikogo już owe dziecko nie obchodzi.  Wychowanie (nie hodowanie) dziecka wymaga bardzo dużo czasu oraz środków finansowych a jeśli chodzi o domy dziecka w większości jest po prostu koszmarnie. Wśród niektórych panuje błędne przekonanie, że tabletka Po jest w jakimkolwiek stopniu poronna. Nie jest. Zapobiega ona zapłodnieniu, jeśli do niego doszło to w żaden sposób nie zaszkodzi. Jestem zdecydowanie za antykoncepcją, pomaga ona zapobiegać tragediom. Bo ślub dwojga ludzi którzy się nie kochają i wychowują dziecko którego nie chcą uważam za tragedię.

Jeśli ktokolwiek jest przeciw tabletce Po, mam prostą radę niech po prostu jej nie bierze.

Jestem wegetarianką. Nie bronię innym jedzenie mięsa. Po prostu sama go nie jem.

Z moich obserwacji wynika, że jeśli ktoś nie jest za Kościołem to traktuję się tę osobę jakby była przeciwko niemu. Tak samo jest z Bogiem. Niektórym bardzo trudno uwierzyć, że można być neutralnym. Wciąż żywa jest zasada "kto to nie jest z nami, ten jest przeciwko nam" i brak chęci popierania/wspomagania/uczestnictwa jest traktowany jako atak.

Pozdrawiam :)