Protest przeciwko ignorowaniu opinii pasażerów linii kolejowej Małkinia - Warszawa


Gość

#26

2014-08-24 20:51

Bardzo dobre obserwacje, to dobrze, że ktoś stara się coś z tą sprawą zrobić.
ja

#27 Re:

2014-08-24 21:06


Gość

#29 Re: petycja

2014-08-25 07:24

#12: gość - petycja 

 Krytykować każdy potrafi to nic nie kosztuje.Ale czy ktokolwiek inny zrobił coś w tej sprawie.Więcej sie słyszy na temat księdza  z Jasienicy niż o utrudnieniach przejazdu na trasie W-wa -Małkinia.Ja akurat nie korzystam z pkp ale moje dziecko będzie musiało a od września zacznie się szkoła...

Marzena

#30

2014-08-25 08:06

czy to pismo zostanie przesłane do adresatów czy tylko udostępnione w internecie?

pasażer

#31

2014-08-25 09:07

Utrudnienia byłyby zrozumiałe, gdyby prace nad modernizacją szły w trybie 7/24. A tak jeśli popuścimy czeka nas kilka robót, po czym okaże się że wykonawca zbankrutuje/skończy się kasa z UE i będzie po ptakach


Gość

#32

2014-08-25 17:12

Idzie zima a faktycznie nie widać żadnego postępu pracy.
Jerry

#33

2014-08-25 19:06

To przemyślana akcja. Jak Ruskie napadną Polskę, to chociaż nie przejadą tego odcinka koleją.


Gość

#34

2014-08-25 21:52

Słuszne słowa... Nic nie robią praktycznie, co bym nie przejeżdżał to albo jeden coś robi a reszta oparta o łopaty ale wcale ich nie widać.. Niech im się ktoś w końcu do dupy dobierze.
andrzej

#35 Re:

2014-08-26 07:28

#30: Marzena -  

 Wysłałem oczywiście

niezadowolony

#36 Re: no w końcu jakiś radny sie obudził czyżby tylko on jeździł pociągiem

2014-08-26 08:17

#6: miedzy liwcem a bugiem - no w końcu jakiś radny sie obudził czyżby tylko on jeździł pociągiem 

 co do tego na kogo głosowac to nie ma na kogo ... PIS odpada bo banda debili, Lewica wraz z Palikotem moze i dobra ale ma niejasne intencje, korwin i reszta to oszołomy ... zostaje PO bo jak kradną to juz wiadomo jak.... dopóki nie zmieni się ordynacja wyborcza to dalej tak gównianie będzie .... a list to myślicie po co ?? zbliżają się wybory do samorządu... trzeba błysnąć ... ja jestem za wyborami konkretnych osób do rządu a nie partii... wielu mądrych i naprawdę chcących  coś zrobić ludzi nie dostaje się do rządu ... pozatym jak będę głosował na jaśka to jak mi się niespodoba jego głosowanie chcę mieć przynajmniej teoretyczną możliwość dania mo po staropolsku w morde... a teraz to jest tak głosuje na jaska nie ma on pleców więc tylko zbiera głosy a do sejmu idzie lepszy koleżka prezesa parti i kupa mogę co najwyzej jaśka w dupe pocałować bo swoich obietnic to nie ma jak spełnić i za co mam go rozliczać. dopóki w wyborach będziemy wybirać partie a nie rzeczywistych ludzi to nadal w polsce będzie głodno chłodno i ... do domu daleko

Jerry

#37 Re: Re: no w końcu jakiś radny sie obudził czyżby tylko on jeździł pociągiem

2014-08-26 08:30

#36: niezadowolony - Re: no w końcu jakiś radny sie obudził czyżby tylko on jeździł pociągiem 

 Dzięki PO, to mamy ten burdel, który mamy. PiS, owszem, oszołomy, ale chociaż zależy im na tym kraju, bo reszta, to tylko się nakraść i niech się dzieje co chce - tak jak z tym remontem. Z resztą, co ja będę się lemingami irytował. Głosujcie sobie na tych złodziei, niech was dalej doją i ogłupiają.

Bogusław Markowski

#38

2014-08-26 09:30

WŁADZE MAZOWSZA SĄ ZA ZAMKNIĘCIEM TRASY.

Czytaj na:

abcdef abcdef

http://dyndulewo.bloog.pl/

http://www.rynek-kolejowy.pl/53666/co_z_zamknieciem_linii_warszawa_bialystok.htm

 

sk

#39

2014-08-26 10:26

Tutaj relacja jak wyglądał stan prac na odcinku Tłuszcz-Sadowne kilka tygodni wstecz

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=419239&page=81

Bogusław Markowski

#41 Re:

2014-08-27 16:47

#38: Bogusław Markowski -  

 Dziś TORPOL i PKP PLK S.A. Podpisały porozumienie o zamknięciu ubydwu torów.

Szczegóły na: http://dyndulewo.bloog.pl/

 

andrzej

#42 W USA to sie pracuje

2014-09-01 14:07

W Polsce na rok zamknięta zostanie Rail Baltica. Prace obejmą 20-kilometrowy odcinek Tłuszcz – Łochów. Tymczasem w Kentucky i Płd. Karolinie w tydzień naprawiono 61 km torów. 
W lipcu kolej CSX dokonała jednej z najszybszych napraw swoich linii, w tradycyjnym już programie „napraw uderzeniowych” o nazwie „jazz-jamboree”. Po całkowitym zamknięciu dwóch połączeń w stanach Kentucky i Płd. Karolinie, w ciągu jednego tygodnia 525 robotników pracujących non-stop na dwie, 12-godzinne zmiany wymieniło 68 tys. drewnianych podkładów i 61 km torów oraz zagęścili podsypkę łącznie na 193 km szlaków. Do tych imponujących wyników dodać należy wykonanie przeglądu srk oraz kilku obiektów mostowych.

Bogusław Markowski

#43 torpol sie opóźnia w Łodzi

2014-09-05 05:17

abcdef abcdef

Jeżeli firma Torpol zapowiada, że nie zdąży na czas z remontem dworca Łódź Fabryczna, to skąd można mieć pewność, że zdąży w deklarowanym terminie wyremontować trasę kolejową od Warszawy do Sadownego? W Łodzi ruch pociągów im nie przeszkadza, bo takiego w miejscu budowy nie ma.

 

więcej na:

http://dyndulewo.bloog.pl/

andrzej

#44 Co czeka pasażerów na linii Warszawa - Białystok?

2014-09-05 05:24

W przypadku Kolei Mazowieckich na trasie do Białegostoku zostanie wprowadzona tradycyjna autobusowa komunikacja zastępcza na odcinku od Tłuszcza do Łochowa. Pociągi odjeżdżające ze stacji Warszawa Wileńska w ok. 50 minut dotrą do Tłuszcza. Stamtąd pasażerowie będą mieli 5 minut na przesiadkę do autobusu w kierunku Łochowa. Do dyspozycji podróżnych będą dwa rodzaje autobusów: ekspresowy i zwykły. Ten pierwszy pokona trasę w pół godziny, natomiast drugi w ok. 60 minut, ponieważ, w przeciwieństwie do „ekspresu”, będzie zatrzymywał się na stacjach pośrednich w miejscowościach: Chrzęsne, Morka Wieś, Barchów i Urle. Dalsza podróż pociągiem z Łochowa zajmie 30 minut.

Rozkład jazdy KM będzie zbliżony do tego, który obowiązuje obecnie, zaś cała podróż z Warszawy do Łochowa wydłuży się o ok. 15-20 minut. Wynika to głównie z koniecznych przesiadek w Tłuszczu i Łochowie.

– Warto zaznaczyć, że autobusy będą jeździć w tzw. paczkach po 4-5 pojazdów, co sprawi, że wszyscy podróżni z pociągu znajdą swoje miejsce w autobusie – wyjaśnia Piotr Kozłowski z Kolei Mazowieckich, odpowiedzialny za realizację przewozów spółki na trasie do Białegostoku.

Bogusław Markowski

#45 Kolejna interpelacja poselska

2014-09-06 07:16

abcdef abcdef

KOLEJNY POSEŁ INTERPELUJE DO WICEMINISTER BIEŃKOWSKIEJ W SPRAWIE ZAMKNIĘCIA LINII KOLEJOWEJ WARSZAWA - BIAŁYSTOK

 

więcej na:

http://dyndulewo.bloog.pl/

andrzej

#46 Posłowie

2014-09-12 07:59

Dlaczego z naszego terenu żaden poseł nie interpeluje

Tomek

#47 CENY BILETÓW

2014-09-28 08:29

Na czas utrudnien powinni obniżyc ceny biletów. Bo krew mnie zalewa jak musze płacić 160zł na miesiac za takie usługi kolejowe!

 


Gość

#48

2015-04-10 11:15

petycja jest odzwierciedleniem tego co się dzieje na zamkniętym odcinku kolejowym, a perspektywa szybkiego zakończenia inwestycji to nadzieja wielu z nas. Szkoda tylko że ta nadzieja umiera. Dodałabym jeszcze że Od Stycznia 2015r Koleje mazowieckie podniosły ceny biletów. A ja się pytam dlaczego|? Napewno powodem nie jest użytkowanie infrastruktury kolejowej (torów), bo przecież na odcinku Tłuszcz-Łochów nie ma ich wogóle.