Zwróćcie wolność osiołkom z zoo na Jeżycach

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Zwróćcie wolność osiołkom z zoo na Jeżycach


Gość

#301

2014-09-25 06:57

Osiołek też chce być matką (niekoniecznie zgorszoną)

Gość

#302

2014-09-25 06:59

Nie można zabronić zwierzętom naturalnych odruchów instynktu. Jeżeli w takiej sytuacji rodzic nie potrafi wytłumaczyć swojemu dziecku podstaw to świadczy tylko o nim….

Gość

#303

2014-09-25 07:02

pani powinna skorzystać z okazji i wytłumaczyć pociechom skąd się biorą dzieci, a nie obrażać się na to jak działa świat

Gość

#304

2014-09-25 07:05

Ta radna z PIS pewnie śpi z wibratorem.

Gość

#305

2014-09-25 07:06

To przecież samo życie. Trzeba dziecku umiejętnie odwrócić uwagę i zainteresować je innym obiektem, a tych w ZOO nie brakuje. Osiołki powinny być razem !

Gość

#306

2014-09-25 07:10

Skoro chodzą do zoo, żeby zobaczyć jak "żyją" zwierzęta, jak wyglądają i jak się zachowują to niech się liczą ze wszystkimi aspektami życia... a jak to komuś przeszkadza to niech sobie Animal Planet włączy lub ogląda zwierzęta w internecie...

Gość

#307

2014-09-25 07:10

Moim zdaniem zachowanie pani radnej ma znamiona nakłaniania do przestępstwa znęcania się (psychicznego) nad zwierzętami.
Niestety nie wiem, czy prokurator podzieliłby moje podejrzenia.. w końcu w tym kraju nawet kopulujące osły mogą stać się sprawą polityczna.

Gość

#308

2014-09-25 07:11

to kpina, żeby rozdzielić zwierzęta! dorosły człowiek powinien wytłumaczyć dziecku zaistniałą sytuację a postępować w taki sposób. Gdzie jest dyrektor ZOO ?? Dyrektor powinien dbać o dobro swoich podopiecznych, a nie o ludzi którzy nie potrafią rozmawiać ze swoimi dziećmi !!!

Gość

#309

2014-09-25 07:17

podpisywać ino raz bo szkoda osiołków, a to, że kilka oszołomskich nadwrażliwych mam, uważa, że osiołkom w zoo nie wolno się rozmnażać, to niech idą sobie do parku, albo i nie bo tam sobie swobodnie kaczki, gołębie i inne stworzenia kopulują!

Gość

#310

2014-09-25 07:20

Chory to kraj skoro osiołki się rozdziela tylko dlatego, że jakaś nawiedzona katolka tego żąda! Niech każe wybić wszystkie psy bo też to robią pod blokami!

Gość

#311

2014-09-25 07:21

To stado zostało zbudowane za pieniądze podatników. Separacja płci nie pozwala na rozwój stada tj. powodzenie inwestycji. Przy okazji łamie prawa zwierząt do tak normalnego życia w ZOO jak to tylko możliwe. Uwolnić osła!

Gość

#312

2014-09-25 07:25

Na ta koltunerie i ciemnogrod slow brak.

Gość

#313

2014-09-25 07:30

Stop mieszania się prawicowych działaczy w spraw intymne zwierząt!!!

Gość

#314

2014-09-25 07:34

żałosne!!!!! ludzi sa bezmyślni i zacofani, szkoda zwierząt...


Gość

#315

2014-09-25 07:36

Pomysł rozdzielenia zwierząt uważam za absurdalny


Gość

#316

2014-09-25 07:43

niesamowite do czego to dzisiaj dochodzi, nawet ogranicza się wolność uprawiania miłości zwierzętom, które ulegają naturalnym instynktom i nie obchodzi ich czy to się ludziom podoba czy nie, tym się różnią od ludzi, chociaż im dalej żyję tym więcej wolę zwierzęta od nas samych....

Gość

#317

2014-09-25 07:45

Petycja słuszna,dobrze napisana, tylko serce boli, że żyjemy w kraju w którym okazała się konieczna..

Gość

#318

2014-09-25 07:49

Liczyłam na pojawienie się takiej petycji, po ostatnich wiadomościach. Dobrze by jednak było, gdyby była bardziej oficjalna w odbiorze i zawierała więcej informacji o samych zwierzętach w zoo, a także wyraźniej podkreślała kuriozalność sytuacji. Nie byłoby też źle, gdyby opierała się o zacytowane fragmenty aktów prawnych. Wtedy już sama jej treść miałaby większą "siłę rażenia", której dopełniłyby liczne (w co nie wątpię) podpisy.

Gość

#319

2014-09-25 07:49

To dość częste w Polsce: rodzice, którym nie chce się podjąć trudu wychowywania własnych dzieci. Wydaje im się, że jeśli usuną jakieś zjawisko z obszaru widzialności, to nie będą musieli niczego tłumaczyć swoim pociechom. Jeśli jednak ich rodzicielskie lenistwo i niekompetencja odbijają się na życiu innych ludzi i zwierząt, ktoś powinien ich powstrzymać i wyedukować, zamiast bezmyślnie wspierać dulszczyznę, ignorancję i prymitywizm cnotek-niewydymek. Ta sprawa jest przede wszystkim wielką kompromitacją dyrekcji ogrodu zoologicznego!

Gość

#320

2014-09-25 07:50

Baby się robią coraz głupsze, dzieciaki wchodzą na głowę rodzicom, bo mamusie na nie chuchają i dmuchają z przesadzoną nadopiekuńczością. Jeśli idzie się do ZOO żeby zobaczyć zwierzęta. Ciekawe, czy jak te super troskliwe mamuśki idą odwiedzić swoje przyjaciółki to rozkazują im jak mają żyć i z kim spać?! OBURZAJĄCE GŁUPIE BABY! Sama jestem kobietą i jakbym ja była w takiej sytuacji i nie chciałabym żeby moje dziecko było świadkiem takiego czegoś, wzięłam bym je za rękę i odeszła, po czym wytłumaczyła dlaczego tak się stało! Najlepiej pchać się z buciorami w czyjeś życie, nawet osłom nie podarują! GŁUPI TEN ŚWIAT, GŁUPI!

Gość

#321

2014-09-25 07:50

chora sytuacja

Gość

#322

2014-09-25 07:56

One tyle lat były ze soba!!!! Rodzielenie ich to katastrofa!!! One sie kochaja!!!

Gość

#323

2014-09-25 08:02

Osiołki górą !!!

Gość

#324

2014-09-25 08:09

Jestem poznanianka mieszkajaca za granica ,moje dziecinstwo bylo powiazane z odwiedzinami zoo na Zwierzynieckiej ale obecne zidiocenie spoleczenstwa przeszlo samo siebie . ZYCZE SOBIE ABY OSIOLKI BYLY RAZEM ,nie obchodza mnie subiektywne oczucia jednostek ze zmniejszona tolerancja dla otaczajacego swiata .
Tomek

#325

2014-09-25 08:09

Wczoraj wysłałem maila do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Właśnie teraz przyszła odpowiedź:

"Dziękujemy za informację. Podjęliśmy interwencję w przedmiotowej sprawie, przedstawiciel zoo poinformował, że zwierzęta są już razem. Dołączam oświadczenie ogrodu, dodatkowo informacja jest na facebooku ogrodu.

OŚWIADCZENIE OGRODU ZOOLOGICZNEGO 25-09-2014

Ogród Zoologiczny pragnie przeprosić za zaistniałą w Starym Zoo sytuację. Nigdy nie było naszą intencją aby jakiekolwiek zwierzęta czuły się niekomfortowo z racji swoich naturalnych zachowań. Balansując pomiędzy zachowaniem dobrostanu zwierząt a spokojem i zadowoleniem naszych zwiedzających (w tym najczęstszych Gości naszego zoo - dzieci) popełniliśmy błąd, szybko reagując na skargi, których nie chcieliśmy pozostawić bez odzewu i umieściliśmy osły na oddzielnych wybiegach. Niefortunne to zdarzenie pociągnęło za sobą skutki, których nie byliśmy w stanie nawet sobie wyobrazić. Sytuacja rozdzielenia osłów miała być od początku i z założenia sytuacją przejściową (mająca na celu również obserwację w celu stwierdzenia ewentualnych agresywnych zachowań samca). Obecnie czekamy na objęcie stanowiska Dyrektora przez p. Aleksandra Niwelińskiego, dotychczasowego Dyrektora Zoo w Płocku. W wywiadzie prasowym stwierdził on jednoznacznie, że w zachowaniu osłów nie ma nic niewłaściwego, a obowiązkiem ogrodu jest stworzyć zwierzętom możliwość zachowania się zgodnie z instynktami. „- Jeżeli osiołki chcą się rozmnażać, to świadczy to o ich dobrym stanie, a więc o dobrej pracy ogrodu, a obowiązkiem pracowników ogrodu jest tłumaczyć takie zachowania zwierząt - mówi Niweliński. Dodaje jednak, że rozród zwierząt udomowionych trzeba kontrolować, bo potem trudno znaleźć miejsce dla młodych, ogrody zoologiczne nie są nimi zainteresowane.” (cyt. za GW). Zapewnia, że jak już będzie w Poznaniu przyjrzy się tej sprawie. Bardzo prosimy wszystkich o wyciszenie emocji, które nigdy nie są dobrymi doradcami. Zapraszamy do odwiedzenia Starego Zoo, gdzie obserwować już można parę osłów wraz z młodym na jednym wybiegu."

 

Takie oświadczenie pojawiło się na stronie ogrodu:

http://www.zoo.poznan.pl/page/74-Aktualnosci