Apel o rowerowe poprawki do budżetu miasta Poznania 2015

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Apel o rowerowe poprawki do budżetu miasta Poznania 2015


Gość

#1

2014-12-09 09:51

Bardzo ważne sprawy -pozdrawiam
cyryl kwasniewski

#2 Popieram ale...

2014-12-09 11:04

To nasz wspólny interes. Warto żeby każdy z tych punktów został rozważony. Jednocześnie jednak brak w tych punktach akcji edukującej nieoświetlonych rowerzystów a to wydaje mi się plagą obecnie.

PMKrytyczna

#3 wszyscy się wspierajmy

2014-12-09 14:59

#2: cyryl kwasniewski - Popieram ale... 

 także w bezpieczeństwie jazdy. Nasza petycja jest apelem dot. poprawek do budżetu miasta. W naszej ocenie akcje edukacyjne powinny prowadzić szkoły, SM, Policja czy organizacje rowerowe - tak jak my namawiamy do jazdy ze światłami nawet w ciągu dnia w warunkach niedostatecznego oświetlenia czy podczas masy. Prezydent nie będzie ganiał za rowerzystami, choć prywatnie może powiedzieć parę słów temu czy owemu batmanowi spotkanemu na drodze. Cyryl, skoro odczuwasz taką potrzebę, możesz też śmiało sam działać, do czego Cię gorąco zachęcamy  :)

masloo5000

#4 Ścieżka wzdłuż Mieszka I

2014-12-09 20:34

Przy okazji remontu ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Mieszka pierwszego myślę, że należało by jeszcze przemyśleć wariant poprowadzenia trasy tylko dla rowerów dołem, pod kładką (zaznaczone kolorem czarnym na rysunku), a trasy dla pieszych górą - tak jak wejście na kładkę. Obecnie, szególnie w okresie letnim, kiedy ludzie używają rowerów bądź chodzą pieszo to miejsce jest zatłoczone, co w połączeniu z wąską (w porównaniu np. do odcinka na wyskości KFC) ścieżką i tym, że piesi nie patrzą jak skręcają na kładkę oraz pojawiają się znikąd (mam na myśli przeciskanie się między samochodami na parkingu, a potem przecinają ścieżkę wchodzą na kładkę) może powodować kolizję. Wydaje mi się, z obserwacji, że miejsca jest wystarczająco dużo, aby poprowadzić ścieżkę dołem, ew. trzeba by zastosować trochę słynnych biało-czerwonych barierek. 
Pozdrawiam, całoroczny rowerzysta

PS jeszcze jeden ukryty plus - nie trzeba będzie podjeżdżać pod górkę :D

PMKrytyczna

#5 Re: Ścieżka wzdłuż Mieszka I

2014-12-09 21:55

#4: masloo5000 - Ścieżka wzdłuż Mieszka I 

 to słuszny pomysł, ale obecnie mierzyliśmy siły na zamiary, zwłaszcza wobec napietej sytuacji budżetowej i konieczności szybkiego dostosowania tego ciągu do przyjęcia zwiększonego ruchu rowerowego.

do tematu ruchu rowerowego prowadzonego dołem, bez nadmiernych przewyższeń, które mamy obecnie, na pewno będziemy wracać :) jak również do ciagu rowerowego w stronę centrum :)