Stop pobłażaniu przez Państwo Polskie dłużnikom alimentacyjnym!

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2015-10-29 21:49



Gość

#27

2015-11-02 12:02

PRECZ Z DYSKRYMINACJA DZIECI!!!!!!!!!!!!!!
NIECH PANSTWO ZROBI TEZ COS DLA NICH
RZECZNIK PRAW DZIECKA _ NIECH WEZMIE SIE DO ROBOTY!!!!!!!!


Gość

#28

2015-11-03 10:40

Podpisałam petycję, bo od wielu lat samodzielnie wychowuje syna. Ojciec nie łoży na jego utrzymanie, a sądy bardziej dbają o procedury niż o to czy moje dziecko ma co jeść. Oskarżam polski wymiar sprawiedliwości o dyskryminowanie dzieci!

Gość

#29

2015-11-04 22:51

Samotnie wychowuje corke. Tatus nie placi

Gość

#30

2015-11-06 07:45

popieram w całej rozciągłości, po pierwsze zmiana ustawy, tak , aby dłużnik wpłacający np. 15 zł był przez prokuratora uznawany za winnego, a nie ,że wykazuje dobrą wolę. To jest furtka i dlatego tak się dzieje. Po drugie, skuteczność organów ściganiai komorników, w Polsce żenada, w np. WB dłużnik albo płaci, albo siedzi, Walczę o alimenty przez kilkanaście lat i winię niestety także policję prokuraturę i komorników za zaniechanie działań. czas zmienić prawo w tym zakresie. To powinien być priorytet. I najważniejsze, gdy odsiadka, to nie sanatorium na koszt podatnika, ale praca na rzecz zarobkowania na długi i bieżące alimenty swoich dzieci.

Gość

#31

2015-11-06 09:23

Podpisałam, bo państwo powinno stworzyć nareszcie warunki zmuszania okradających swoje dzieci alimeciarzy do płacenia. Dość bezradności wobec złodziei

Gość

#32

2015-11-06 22:19

Sama jestem dzieckiem które nie otrzymywało alimentów.

Gość

#33

2015-11-06 22:49

Gdyz ojciec mojego dziecka od trzech lat nie placi alimentow, nie interesuje go wogole jego 6cio letni syn, a pracuje na czarno i zarabia mnostwo pieniedzy

Gość

#34

2015-11-08 21:19

Nie podoba mi się zachowanie pseudo "Tatusiów", którzy sami żyjąc w dostatku nie płacą, bądź ograniczają płatności na swoje dzieci. Dlaczego dzieci muszą ponosić konsekwencje ich nieodpowiedzialnego zachowania?

Gość

#35

2015-11-20 07:38

Ponieważ jestem właśnie w takiej sytuacji jak opisana.
Były mąż nie placi od 5 lat ja nie pracuje
A funduszu nie dostaje ponieważ panie z opieki poprosiły o zarobki mojego obecnego partnera (nie jesteśmy małżeństwem)

Gość

#36

2015-11-20 10:29

jestem matka 15 letniego syna jego ojciec ma zasadzone 800 zł ale nie płaci komornik nic nie może zrobić bo szanowny tatuś uciekl do norwegi a przez zapisy w ustawie "konwencja haska" nie mogę egzekwować alimentow

Gość

#37

2015-11-22 13:40

Sama od 4 lat walczę z dłużnikiem alimentacyjnym i staram się przecierać szlaki innym rodzicom, którzy nie są informowani o możliwości składania zawiadomień do prokuratury o "uporczywe uchylanie się od płacenia alimentów". Otworzyłam stronę na fb ścigamy alimenciarzy, gdzie staram się udzielać porad i instrukcji osobom, które się do mnie zwrócą . Mam nadzieję, że petycja zmusi do zmiany przepisów, które krzywdzą dzieci, a karają rodzica pracującego, bo jak przekroczy kryterium nie dostanie nic z FA.
Mama

#38 Petycja:Dość pobłażaniu....

2015-11-25 20:06

Popieram petycje w każddym słowie,dla alimenciarzy którzy uchylają się od płacenia na swoje dzieci należnych alimentów nie powinno być litości.Zagonić do roboty,do prac interwencyjnych ,a jak nie to do więzienia ,ale nie żeby leżał i skamlał że biedny taki tylko wg wykształcenia roboty mu dać.A jak nie ma ,to do kamieniołomów z kilofem.Tak jak było kiedyś za niechlubnej komuny,dostał taki nakaz pracy i jak się nie podją to w wiezieniu zasówał w kamieniołomach na swoje dzieci.A teraz nie jeden się smieje że i tak płacič nie będzie i co mu zrobisz?Teraz nie płacą ,ale jak dzieci dorosną i zaczną zarabiać to nagle nie jeden,, tatuś``sobie przypomni że ma dzieci i o alimenty poda bo nie ma z czego żyć.Proponuje dopisać w petycji dodatkowy punkt -Zakaz pozywania dzieci o jakiekolwiek alimenty na alimenciarzy którzy nie płacili na swoje dzieci.

Zmienić przepisy przyznawania FA,dlaczego musimy dawac zarobki nowych partnerów czy mężów przecież to nie oni mają obowiązek do utrzymywania naszych dzieci z poprzednich związków.A to że pomagają je utrzymywać i wychowują to jest ich dobra wola.Powinno się zmienić te kryteria na korzyść dzieci.


Gość

#39

2015-11-26 08:01

Ojciec dziecka nie chce płacić zasądzonych alimentów.

Gość

#40

2015-11-26 18:02

Podpisałam ta petycję bo mój były mąż od lat nie płaci Alimentów na dwoje dzieci ,nie dostaje przez fundusz alimentacyjny bo przekracza dochód. A on ma to gdzieś i bezczelnie się śmieje. Pracuje ukrywa swój dochód przed komornikiem , jeżdzi nie złym samochodem zarabia ponad 3 tyś i nigdy nie ma pieniędzy. To wszystko powinno się zmienić państwo za dłużników alimentacyjnych którzy się uchylają od płacenia matkom powinni się wkońcu wziąść. Dzieciom też się coś należy.


Gość

#41

2015-12-05 09:44

Jestem w podobnej sytuacji i popieram w pełni postulaty zawarte w petycji.

Gość

#42

2015-12-11 11:12

Jestem matką samodzielnie wychowującą dziecko. Przez 7 lat dziecko nie otrzymywało od ojca ani grosza z zasądzonych alimentów. Z Funduszu również - na szczęście przekraczam kryterium dochodowe. (Na szczęście: 725 zł x 2 (na 2 osoby w rodzinie) = śmierć z głodu lub prostytuowanie się matki!) Sprawy z art 209 kk były umarzane z uwagi na fakt, iż "potrzeby bytowe dziecka są zaspokajane" - nieważne, że WYŁACZNIE PRZEZE MNIE!. Dość okradania dzieci - ale i drugiego rodzica! Teraz ojciec dziecka - dobrowolnie płaci. Ale jak długo? Kiedyś znów może mu "się odwidzieć" i ja znów zostanę pozostawiona samej sobie - bo PAŃSTWO i jego organy - żerują na moich podatkach i jednocześnie się wypinają na dziecko.

Gość

#43

2015-12-16 08:05

Głosowałam na PiS bo wierzę w uczciwość tej partii, a szczególnie Pani Premier, P. Ziobro i wielu innych. Wierzę, że jako jedyni przyczynią się do zrealizowania naszej prośby o pomoc naszym dzieciom. Z góry dziękuję

Gość

#44

2015-12-25 19:45

tez jestem samotna matka i musze liczyc kazda zlotowke, starac sie by przypadkiem nie dostac premii w pracy bo zabiora mi 500zl alimentow ktore tak na dobra sprawe nie starcza nawet na przedszkole... a stypendium socjalne na uczelni jest wliczane jako dochod, przeciez to jest kpina...
domkaan

#45

2015-12-27 20:40

ja wam powiem że i tak nic nie wskuracie takie państwo i naprawde choćbyśmy chciały to i tak nic niezdzia


Gość

#46

2015-12-30 11:46

Ponieważ uważam ją za niezwykle słuszną, a problem za bardzo ważny i wymagający natychmiastowego rozwiązania.

Gość

#47

2016-01-01 15:50

Borykam się z tego typu problemem od 3 lat.Piszę gdzie tylko mogę: do prokuratury, do burmistrza... i nic nie robią w stosunku do alimenciarza -nie płacił,nie płaci i pewnie płacić nie będzie, skoro nikt w żaden sposób nie może go ukarać -nakłonić.
_m

#48 Re: Re: #2

2016-01-04 12:15

#2: colina73 - Re: #2 

 To samo. Prawo jest równe dla wszystkich, nie rozumiem istoty pytania...


Gość

#49

2016-01-05 22:13

Petycję podpisałam, ponieważ sama bezskutecznie walczę o alimenty dla córki. "tatusiek" totalnie nie poczuwa się do obowiązków. Nie płaci i otwarcie mówi że płacić nie będzie.

Gość

#50

2016-01-05 23:04

Podpisałam petycję ponieważ walczę z Dłuznikiem 9 lat. Wiecznie pracuje na czarno. Wpłaca raz na kwartał około 12 zł. Prokuratura odrzuca wniosek o popełnieniu przestępstwa uchylanie się od płacenia alimentow jest przestępstwem. Uzasadnienie Dłużnik płaci tyle na ile go stać. Chory kraj mamy. Fundusz Alimentacyjny się nie należy bo zarabiam najniższą krajową i przekracza dochód. Ach szkoda słów. Ojciec dziecka chodzi bezkarnie a matka musi się martwić by mieć na chleb.