Apel o obniżenie składek ZUS dla 1-osobowych firm

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Apel o obniżenie składek ZUS dla 1-osobowych firm

Rafi

#26 Re: To jest realna PODWYŻKA a nie obniżka !!!

2015-04-13 10:20

#23: UWAGA - To jest realna PODWYŻKA a nie obniżka !!! 

 o co Ci człowieku chodzi (to nie ZUS tylko ludzie stworzyli petycję), może Ty czytaj i myśl ze zrozumieniem?


Gość

#27

2015-04-13 11:02

Podpisałem petycję ponieważ jestem przedsiębiorcą i ledwo wiążę koniec z końcem. Nie wiem na co idą pieniądze wpłacane do zus. Moje zajęcie zarobkowe jest ściśle związane ze szpitalami, które w mojej opini nie działają.

Gość

#28

2015-04-13 12:12

Jestem początkującym przedsiębiorcą, pracuję od rana do nocy, a wszystko, co zdołam zarobić w ciągu miesiąca, wydaję na ZUS. Przecież nie po to się zapracowuję, by wyjść na zero. Prowadzenie działalności w takiej sytuacji wydaje się być bezzasadne. A przecież chcę uczciwie pracować.

Magdalena

#29 Re: To jest realna PODWYŻKA a nie obniżka !!!

2015-04-13 16:01

#23: UWAGA - To jest realna PODWYŻKA a nie obniżka !!! 

 Napisałam tę petycję, w imieniu osób, które nie godzą się na płacenie zawyżonych składek ZUS. Nie mam z ZUSem nic wspólnego, poza tym, że oddaję mu co miesiąc prawie cały zarobek. Obecnie składki wyliczane są od 75% średniego wynagrodzenia przedsiębiorcy, podczas gdy firmy 1-os. mają około dwukrotnie niższe dochody. Składki ZUS (w tym zdrowotna) powinny być o wiele niższe. Pozdrawiam.


Gość

#30

2015-04-13 16:16

Nie wierzę w powodzenie tej petycji jednak miło by było płacić realne składki.

Gość

#31

2015-04-13 18:32

mam w rodzinie "jednoosobowego" właściciela firmy i wiem z jakimi bolączkami się boryka

Gość

#32 Re: Re: To jest realna PODWYŻKA a nie obniżka !!!

2015-04-13 19:16

#29: Magdalena - Re: To jest realna PODWYŻKA a nie obniżka !!! 

 Co za pełen bredni post! Trzeba podpisywać petycję, trzeba walczyć by móc pracować i żyć. Takie trole wszędzie się znajdą, nawet jeśli ni

e macie firmy i tak podpiszcie bo może przyjść moment że zapragniecie lub życie Was zmusi do założenia firmy. Próbujmy zmienić coś dla siebie i innych.


Gość

#33

2015-04-13 19:36

bo Polska to jedyny kraj gdzie przedsiębiorca płaci takie sumy nie dając nic w zamian

Gość

#34

2015-04-14 16:40

Bo stawki wynagrodzeń od kilkunastu lat są takie same, a koszty prowadzenia działalności coraz większe. Teraz coraz częściej korzystam z możliwości zawieszenia działalności - ale czy to jest wyjście?

Gość

#35

2015-04-15 20:43

Obniżenie składki ZUS pozwoli mojej małej firmie rozwinąć skrzydła , a przecież o to chodzi Prawda.?

Gość

#36

2015-04-16 20:18

Podpisuję ponieważ chcę prowadzić firmę, jednak jeśli wejdę na wyższy ZUS firmę będę musiała zamknąć - opłaty będą zdecydowanie za wysokie. Wtedy czas będzie myśleć o wyjeździe z kraju...

Gość

#37

2015-04-17 16:34

Ponieważ uważam, że koszty prowadzenia jakiejkolwiek działalności w Polsce (oraz zatrudniania ludzi) są horrendalnie drogie. Jak mamy być innowacyjni i podejmować jakiekolwiek ryzyko, że stracimy zainwestowany kapitał, skoro już na wstępie musimy założyć, że topimy pieniądze?

A skoro wiadomo, że ZUS i tak upadnie, to po co mi w ogóle składka zdrowotna?


Gość

#38

2015-04-23 05:58

Nie chcemy płacić haraczu zusowi !!! I tak do lekarzy chodzimy prywatnie a o emeryturze nawet nie marzę.

Gość

#39

2015-05-04 14:56

marne szanse ale próbować można

Gość

#40

2015-05-06 05:20

Mąż prowadzi taką działalność......wiem ile musi się "natyrać" by zarobić na same składki...ponad pół miesiąca....a jeszcze podatek.....

Gość

#41

2015-05-09 15:18

Miałam jednoosobową firmę i musiałam ją zlikwidować, bo ZUS żądał ode mnie więcej, niż byłam w stanie zarobić. Większą część życia poświęciłam rodzinie: wychowywałam pięcioro dzieci, później opiekowałam się wnukami. Miałam nadzieję na starość zarobić parę złotych na własne potrzeby i chociaż trochę uniezależnić się finansowo od rodziny - okazało się to niemożliwe...

Gość

#42

2015-05-29 09:53

Wierzę, że jeśli mali przedsiębiorcy będą mogli płacić niższe składki wtedy więcej osób będzie te działalności chciało prowadzić, w miarę rozwoju małych przedsiębiorstw przewiduję tez wzrost zatrudnienia w tym sektorze. Uważam, że składka powinna być proporcjonalna do osiąganych dochodów i wynosić nie więcej niż 15% osiąganego dochodu (po odliczeniu kosztów produkcji i utrzymania firmy). Rozszerzyłabym ten obniżony podatek do poziomu firm zatrudniających jeszcze dwie osoby, chciałabym pobudzić rozwój polskich firm bez kapitału zagranicznego.


Gość

#43

2015-06-03 20:40

Przejście na duży ZUS praktycznie przekreśla szanse utrzymania działalności. Ponadto nikogo to nie obchodzi jak się wywiązują z regulowania płatności firmy - każą czekać na spłatę nawet po kilka miesięcy! A powinno to ZUS obchodzić. Jeśli w Polsce to powszechna praktyka, to niestety ale nie zawsze te fundusze mogą się znaleźć "do 10-go następnego miesiąca".

Gość

#44

2015-06-12 03:48

bo nie odpowiada mi dotychczasowa forma

Gość

#45

2015-06-12 07:06

Pytanie? Wystarczy logicznie przeliczyć jakie to są kwoty miesiąc w miesiac...

Gość

#46

2015-06-20 19:23

Prowadzę 1 - osobowa DG na razie na preferencyjnych składkach ZUS. Za 2 lata będę musiała płacić normalna stawkę, czego sobie nie wyobrażam. Na razie nie mam dochodów, wiec i tak ZUS muszę opłacać z pensji męża. Taki to los wykształconej matki Polki z 2 fakultetami, 10 - letnim doświadczeniem w pracy, która zwolnili po urlopie macierzyńskim. 2 lata poszukiwań pracy. Oto Polska proszę Państwa.

Gość

#47

2015-06-21 23:02

Prowadzę od 5 lat 1- osobową firmę wiem jaki to trud.
bazia

#48

2015-06-26 09:36

składka Zus jest porównywalna z dochodami---makabra--bogate kraje mają 3 razy mniejszą składkę 


Gość

#49

2015-06-26 20:28

uważam ,że składka jest zdecydowanie za wysoka, coraz trudniej jest płacić tak wysoką składkę, która nie daje w zamian nic, nawet do lekarza nie mogę pójść z tej składki bo nie ma terminów do specjalistów , obroty przedsiębiorców spadają a składka wciąż rośnie ! w składkach powinien być ustalony jakiś próg podobnie jak w podatku dochodowym, nie można traktować szewca na równi z kimś kto np ma rafinerię

Gość

#50

2015-06-29 12:42

Tworzę sama dla siebie miejsce pracy. Szukam klientów. Optymalizuję koszty. Nie narażam państwa na koszty zasiłku dla bezrobotnych. Nie chodzę na zwolnienia lekarskie. A ZUS rośnie z roku na rok. Nie wyrabiam. Największą bzdurą jest skorelowanie ZUS-u z najniższą płacą. Żądam, żeby mój haracz w postaci ZUS miał charakter ryczałtu.