TVN Fakty! Żądamy sprostowania reportażu o kotach z dnia 29.05.

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji TVN Fakty! Żądamy sprostowania reportażu o kotach z dnia 29.05.


Gość

#151

2015-05-30 16:38

Reportaż niesolidny, przygotowany bez znajomości tematu. Wstyd !

Gość

#152

2015-05-30 16:42

Podpisałam petycję, ponieważ sama jestem opiekunką - właścicielką czterech kotów, w tym jednego, uratownego że schroniska, a pozostałe od bezdomności.Dlatego też nie jest mi obojetny los wszystkich pozostałych kotów, szczególnie po emisji tych, krzywdzących informacji.

Gość

#153

2015-05-30 16:52

tvn jest stacją nierzetelną i bzdury opowiada!!!!
barbara

#154

2015-05-30 16:54

tvn jest stacją nierzetelną i bzdury opowiada!!!! i dodam, że gdyby nie ta AKCJA pozostałoby bez echa! i dalej ludziom z mózgu wodę by robili!!


Gość

#155

2015-05-30 16:55

Jestem miłośnikiem zwierząt, od wielu, wielu lat przebywam w ich towarzystwie, zdarzały mi się i podrapania i pogryzienia, ale nic poza tym. Nie dajmy się zwariować, kot nie jest taki straszny, jak go malujecie w reportażu, a dostarcza wielu pozytywnych emocji.

Gość

#156

2015-05-30 16:55

I tak co jakiś czas ratuję podrzucone koty - nie chcę aby ich było dwa razy więcej, albo i więcej...

Gość

#157

2015-05-30 17:03

MAM W SUMIE 11 KOTÓW I PSA W DOMU.....JESTEM JESZCZE GENETYCZNIE OBCIĄŻONYM ASTMATYKIEM....WYKONUJĄC RÓŻNIE ZABIEGI PIELĘGNACYJNE PRZY MOICH SIERŚCIUSZKACH DŁONIE MAM WRĘCZ POHARATANE OD ICH PAZURÓW...KIEDY LEŻĘ BYWA ,ŻE PODCHODZĄ I LIŻĄ MI OCZY ,NOS LUB CZOŁO....JESZCZE ŻYJĘ I MAM SIĘ DOBRZE.... A CO TYCZY KOCIEGO PAZURA , ZWYKLE CHOROBA NIE MA OSTREGO PRZEBIEGU NIE WYMAGA LECZENIA, A POWIĘKSZENIE WIĘZŁÓW CHŁONNYCH USTĘPUJE PO KILKU TYGO SAMOISTNIE. CZASAMI TRZEBA PODAĆ ANTYBIOTYK - DROBNOUSTROJE WYWOŁUJĄCE CHOROBĘ KOCIEGO PAZURA SĄ NA NIE WRAŻLIWE.
  NIEWIELE  WIEMY O TOKSOPLAZMOZIE I SPOSOBACH ZARAŻANIA NIĄ,DLATEGO GÓWNYMI WINOWAJCZAMI SĄ NASI MRUCZĄCY PRZYJACIELE.

OBALĘ TEN MIT!!!!
ABY ZARAZIĆ SIĘ TOKSOPLASMOZĄ ,NALEŻAŁOBY NIE SPRZATAĆ KUWETY PRZEZ DWA DNI, A NASTĘPNIE SPRZATAĆ JĄ GOŁYMI RĘKOMA I NIE MYJĄC RĄK ZASIĄŚĆ DO SPOŻYWANIA POSIŁKU.

WNIOSEK!!!
ABY ZARAZIĆ SIĘ TOKSOPLASMOZĄ OD KOTA TRZEBA BYĆ PRAWDZIWYM FLEJTUCHEM LUB CIARACHEM- jak kto woli !!!

DLACZEGO WIĘC TYLE ZAKAŻEN TOKSOPLASMOZĄ?
A- TO KONSEKWENCJA SPOZYWANIA SUROWEGO MIĘSA, NIEDOSMAŻONEGO,NIEDOGOTOWANEGO
B - PICIE NIE PRZEGOTOWANEJ WODY
C - ZJADANIE NIEDOMYTYCH WARZYW ZANIECZYSZCZONYCH ODCHODAMI ZWIERZĄT /nie tylko kocich/

TO JEST PRAWDZIWE NIEBEZPIECZEŃSTWO !!
LUBIMY ZAWSZE SOBIE POSZUKAĆ OFIARY. WSZYSCY SĄ WINNI TYLKO NIE MY SAMI.

DRODZY PANOWIE I PANIE JEŚLI ZACHOWAMY PODSTAWOWE ZASADY HIGIENY NIC NAM NIE GROZI.

JEŚLI DBAMY O SWOJE ZWIERZATKO ZAPEWNIAJĄC MU OCHRONĘ WETERYNARYJNĄ OD SAMEGO POCZĄTKU- TO NIC NAM NIE GROZI.

ZAPAMIĘTAJ:JAK DBASZ TAK MASZ!!!!!!!!!!!!


Gość

#158

2015-05-30 17:09

wkurzają mnie stereotypy dot. posiadania zwierząt w domu w tym przypadku kotów.Nie rozumiem jak można pisać bzdury n/t choroby kociego pazura,nie zapoznając się z naukowymi opracowaniami.

Gość

#159

2015-05-30 17:11

BZDURY,,,,,,cieszy mnie tylko jedno ze nasze koty nie moga sie zarazic LUDZKA GLUPOTA,pozdrawiam.

Gość

#160

2015-05-30 17:11

Jak robi się o czymś reportaż warto by było poznać temat choć trochę bliżej i stworzyć go tak, by nie groził komukolwiek utratą zdrowia i życia. A to się właśnie teraz stanie z wieloma kotami.

Gość

#161 Re:

2015-05-30 17:16

#157: -  

 zgadzam się z panem w całej rozciągłości.Przy moim bziku na punkcie kotów i karmieniu wszystkich mruczków na ulicach,podrapanych rękach i nogach powinnam też już dawno nie żyć.

mirwu

#162 Re:

2015-05-30 17:20

#1: -  

 Przecież tvn to same kłamczuchy


Anonymous

#163

2015-05-30 17:25

Choroba kociego pazura jest niezwykle rzadka i występuje po głębokim zadrapaniu lub pogryzieniu. Trzeba mieć naprawdę wyjątkowego pecha, aby się komuś przytrafiła. Ja przez ponad 20 lat mając do czynienia z kotami i kociarzami zetknęłam się tylko z jednym takim przypadkiem - od razu wyleczonym, bez skutków ubocznych.
TVN zrobił bardzo dużą krzywdę kotom - i tym, mającym właścicieli-panikarzy i tym bezdomnym, które będą teraz tępione przez ogłupionych tym newsem ludzi :(
TVN powinien koniecznie sprostować te bzdury, które przekazał w eter.

Gość

#164

2015-05-30 17:30

w programie przedstawiono fałszywe opinie o kotach co moze spowodować pogorszenie sytuacji tych mądrych i miłych zwierzątek. Krzywdzi to fundacje i uderza w poczucie godności osób które pomagają bezdomnym kotom.
Taki program powinien zawierać przede wszystkim opinie ludzi którzy mają wieloletnie doświadczenie w opiece nad kotami

Gość

#165

2015-05-30 17:34

sprostowania reportażu o kotach z dnia 29.05.

Gość

#166

2015-05-30 17:44

Po raz kolejny kompromitujący brak dziennikarskiej rzetelności, tym razem sabotujący usilne starania na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt. Proszę o sprostowanie, w tym samym programie!!!

Gość

#167

2015-05-30 17:44

Ponieważ po raz kolejny media robią ludziom sieczkę z mózgu, to coraz ciemniejsze społeczeństwo łyka to bezkrytycznie

Gość

#168

2015-05-30 17:51

U mnie w domu zawsze były zwierzęta i przy właściwej pielęgnacji żadne choroby nam nie grożą. Nie należy straszyć tylko edukować.

Gość

#169

2015-05-30 17:55

Jestem miłośniczką kotów. Wychowywałam się wśród kotów i psów. I nigdy nikt przez nie nie zachorował. Wiem o zagrożeniach, dlatego podstawowe zasady higieny i dbałość o stan zdrowia zwierzaków są ważne.

Gość

#170

2015-05-30 18:02

Większej głupoty niż ten reportaż nie słyszałam. Sama mam 3 koty. Od ładnego czasu jestem również domem tymczasowym i miałam wiele kotów o różnym charakterze. Boli mnie to czego się nasluchalam. Ewidentnie twórca tego reportażu ma jakieś problemy.

Gość

#171

2015-05-30 18:07

Z kotami mam do czynienia od początku mojego życia.Obecnie jestem wolontariuszem w fundacji zajmującej się bezdomnymi kotami w Poznaniu oraz domem tymczasowym i doskonale wiem jak zła sytuacja jest tych zwierząt. Nie zgadzam się na takie "sianie" paniki i to w mediach ogólnie dostępnych, bo na pewno odbije się to na tych najsłabszych.

Gość

#172

2015-05-30 18:10

Posiadam od wielu lat koty i nigdy nie zaraziłam się żadną chorobą

Gość

#173

2015-05-30 18:10

Do tej pory ceniłam Fakty . Teraz chyba przestanę ogladać .

Gość

#174

2015-05-30 18:16

Mam trzy wspaniale koty,kocham je dbam o nie i regularnie chodze do weterynarza(nawet z drobnymi problemami) nie chce by ludzie mysleli,ze koty sa przyczyna wielu chorob w domach,wrecz przeciwnie niejednokrotnie pomagaly mi dojsc do siebie w trakcie mojej choroby.To niesprawiedliwe !!!!!!!

Gość

#175

2015-05-30 18:18

Od kilku lat leczę się immunosupresyjnie, mam cztery koty i przymierzam się do piątego. Po tym co usłyszałem w TVN uśmiałem się do łez. Po prostu baba brudas i tyle. Ma kotka , no to jest na kogo zwalić winę" koci pazur". A gdyby kotka nie było, to kogo uznać winnym ??? odp. trąbkę muchy plujki"