TVN Fakty! Żądamy sprostowania reportażu o kotach z dnia 29.05.

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji TVN Fakty! Żądamy sprostowania reportażu o kotach z dnia 29.05.

edytek38

#251

2015-05-30 22:18

Podpisałam tę petycję ponieważ protestuję przeciwko nierzetelności dziennikarskiej jak i również oskarżaniu kotów o zło wszelakie. Tym nierzetelnym programem pseudo dziennikarze cofnęli się do mroków średniowiecza, kiedy kot uważany był za narzędzie diabła. A kot to cudowne zwierzę, dające niezmierzone pokłady miłości i przywiązania. Jako personel dwóch kotów przez cały czas ich obecności w moim domu chorowałam na grypę i anginę, którymi o ile wiem można zarazić się tylko od ludzi.


Gość

#252

2015-05-30 22:24

Bezdomnymi kotami opiekuję się od ponad 30 lat. Wielu kotom udało się znaleźć dom. Żaden z właścicieli NIGDY nie zachorował. Ja także mam koty od 20 lat w domu i nikt z domowników nie choruje.

Gość

#253

2015-05-30 22:25

Oczywiście, że od kota można złapać różności - podobnie jak od psa, człowieka, myszy i kury. I grzybicę można złapać, i toksoplazmozę (akurat najrzadziej), i zakażenie aż po gangrenę, i rozmaite robactwo i pierwotniaki. Tylko że reportaż, który zaczyna od sensacji (o, kobieta straciła wzrok, bo kot polizał ją w oko!) i dalej wylicza same tylko te klęski żywiołowe, to dziennikarstwo na poziomie Super Ekspresu i innych brukowców. Bo tak naprawdę należałoby zacząć od małego wykładu o higienie - myciu rąk, sprzątaniu, odkażaniu skaleczeń, odrobaczaniu itp. - no ale to nie byłaby sensacja :

Gość

#254

2015-05-30 22:36

Luuudzie, powikłania po chorobie kociego pazura to 0,3-2% przypadków, a i sama choroba też nie jest znów tak często diagnozowana. Przy grypie to 6%. Nie siejcie paniki. Sama mam koty od jakichś 20 lat, aktualnie dziesięć; jakby przyjąć ten materiał na wiarę to powinnam już nie żyć.

 


Gość

#255

2015-05-30 22:51

Opiekunka wielu kotow, wolontariuszka pracujaca w terenie z roznymi kotami od wielu lat. Cała i zdrowa.

Gość

#256 Re:

2015-05-30 22:53

#255: -  

 Mity o toksomplazmozie od kotow sa skutecznie obalane, to się zaczęła nagonka z innej strony.

Za co czlowiek tak nienawidzi te wspaniałe stworzenia??!! Nie potrafię tego pojąć...


Gość

#257

2015-05-30 23:04

Bo się nie zgadzam z nim. Jest bardzo krzywdzący :(

Gość

#258

2015-05-30 23:08

Takie informacje dyskryminują zwierzęta. Jakoś nie słyszy się że latwo zarazić się świerzbem lub innym świnstwem od ludzi z ktorymi sie mijamy codziennie. Nie zabrania się śmierdzącym, brudnym zaniedbanym i niewiedzącym co to higiena ludziom wchodzenia do sklepów dotykania artykułów spożywczych, przebywania w środkach komunikacji publicznej! I na to nie mamy pływu!

Gość

#259

2015-05-30 23:32

Kocham koty! Od lat mieszkają u mnie w domu.Obecnie mam ich sześć.Nigdy nie zachorowałam przez koty.
kocia_mendka
Gość

#260

2015-05-30 23:46

Bo TVN łże aż ziemia jęczy? Bo reportaż został stworzony przez niekompetentnych baranów? Bo tokso od kota można się zarazić tylko wybierając jego odchody z kuwety a potem oblizując łopatkę? A najpewniej jedząc niedokładnie umyte warzywa. Bo kocham zwierzęta i nie mogę spokojnie słuchać jak ktoś bez sensu bredzi? Dlatego podpisałam. I z jeszcze wielu innych powodów.... Od niepamiętnych czasów w moim domu są koty. Obecnie dwa. Znajdy. Oboje trafili do mnie zapchleni zarobaczeni z zasyfiałymi uszkami... Codziennie rano  któreś z moich futer budzi mnie  radosnym mruczeniem i wpychaniem włochatej mordy w oko lub do nosa a  niekiedy  oblizując mi twarz i oczy. Nadal widzę słyszę i czuję zapachy. Nie choruję. Nie mam świerzbu, toksoplazmozy i robaków. Ja moje koty REGULARNIE odrobaczam , szczepię i dbam o nie. Prędzej coś złapę od żula w autobusie... W urzędzie  dotykając brudnej klamki... Gdziekolwiek cholera, nie od kotów. Tak na marginesie mam jeszcze dwa psy. Jakoś nie choruję, mimo,że śpią ze mną czasem w jednym łóżku. 


Gość

#261

2015-05-30 23:57

Za pieniądze ksiądz się modli, za pieniądze ludzie podli, a wy wyrachowani naciągacze na takiej petycji też chcecie zarobić. Przeklinam was.

Gość

#262

2015-05-31 00:16

To haniebne i nieludzkie wobec tych bezbronnych istot.

Gość

#263

2015-05-31 02:20

Jak mozna tak bezpodstawne brednie wypisywac!!!
Lidia Gubrynowicz

Gość

#264

2015-05-31 02:23

Jestem przyjacielem mojej wspaniałej kotki jak i wszystkich kocich stworzeń. Nie mogę spokojnie przejść obok tak krzywdzącej i mało rzetelnej informacji podanej w tej stacji, mogącej mieć wpływ na podejmowanie pochopnych decyzji przez wielu ludzi.

Gość

#265

2015-05-31 04:16

Mamy cztery koty. Już wystarczająco dużo bzdur o kotach się nasłuchałam.

Gość

#266

2015-05-31 04:38

Mam 4 koty i jestem zdrowa,tak jak i moje dzieci. Napiszę więcej,kot uratował mi życie. Syn od małego miał astmę i bałam się wziąć kota ze względu na niego . Los sprawił inaczej. Gdy koty pojawiły się w domu dziecko przestało mieć napady astmy . Teraz opiekuje się maluszkami i żadne nie zachorowało wręcz przeciwnie. Higiena to podstawa ,od ludzi też można się zarazić .

Gość

#267

2015-05-31 05:23

Powinny być podawane tylko rzetelne informacje, a nie sensacje. Żenada.

Gość

#268

2015-05-31 05:51

Nie chce, aby takie informacje przyczynaly sie do wciaz negatywnwgo stosunku duzejvgrupy spoleczenstwa do kotow. Stosunek ten skutkuje nie tylko duzym odsetkiem bezdomnej populacji, ale ez agresja fizyczna wobec zwierzat.

Gość

#269

2015-05-31 05:57

Jestem technikiem weterynarii i behawiorystką, pracuję w zawodzie i posiadam rzetelną wiedzę. Jestem przeciwnikiem szukania taniej sensacjii i rozprzestrzeniania nieprawdy, zwłaszcza tak krzywdzącej dla gatunku, który sam nie może się bronić, zwłaszcza w mediach.

Gość

#270

2015-05-31 05:59

Widziałam to co emitowano i jest to fałsz. Nie wolno ogłupiać społeczeństwa codziennie i w każdej możliwej sprawie, a tym bardziej jeśli chodzi o zwierzęta! Wstyd i poruta! Czas normować sprawy a nie cofać się do bajek o czarownicach i czarnych kotach !

Gość

#271

2015-05-31 06:20

Podpisuje petycję dlatego, ze uwazam iz reportaż moze wprowadzac w bląd i zagrazac bezposrednio bezpieczenstwu kotow.

Gość

#272

2015-05-31 06:26

Marzy mi się telewizja, która podaje rzetelne informacje a nie goni za tanią sensacją.Czy bartonelloza ma dołączyć do toksoplazmozy, którą wciąż straszy się kobiety w ciąży? Jako wieloletni opiekun kotów domowych i wolno żyjących jestem oburzona! Jeśli z powodu tego reportażu choć jeden kot straci dom-redakcjo TVN nie masz prawa spać spokojnie!

Podpisano: Ja- Opiekunka Kotów

                i moja przyjaciółka: HIGIENA 


Gość

#273

2015-05-31 06:37

Mam kota w domu, to prawdziwie niesprawiedliwe tak ocenić jego istnienie,

Gość

#274

2015-05-31 06:44

Mam w domu kota, i nie jest on potworem niosącym choroby i wyniszczenie. Koty w naszym społeczeństwie i tak maja juz fatalny obraz:wystarczy popatrzeć jak okaleczone trafiają do schronisk.

Gość

#275

2015-05-31 06:55

Jestem oburzona brakiem wiedzy, ignorancją i ciemnogrodem jakim z reportażu powiało. Czyni to wiele złego i ludziom o "ciasnym" umyśle daje pole do popisu. Od Waszej stacji oczekuję prawdy i znajomości faktów, wiedzy ,bezstronności. A wyszła ciemnota i małość umysłu.U Was!!! Powiało grozą. Jesli kotom będzie działa się większa krzywda to dzięki Waszej "znajomości" tematu. Radze zająć się realnymi zagrożeniami jakie niosą kontakty człowiek-człowiek. Choć ciemnotą chyba zarazić się nie można. Ale można z nią walczyć. A Wy tego nie czynicie.