LIST OTWARTY do Władz Poznania ws. Pomnika Wdzięczności

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji LIST OTWARTY do Władz Poznania ws. Pomnika Wdzięczności


Gość

#1

2015-06-10 05:19

Jest zrównoważona, nie narusza interesów żadnej grupy, jednocześnie stara się chronić pewien stan rzeczy.
Biskup

#2 Głupia petycja

2015-06-10 07:22

Zastanawiam się czy państwo podpisujący zauważyli że petycja w rzeczywistości popiera budowę pomnika. Poza tym Komitet budowy pomnika odrzucił już lokalizację na pl. Mickiewicza więc po cały ten tekst.

Paulina Suszka

#3 Re: Głupia petycja

2015-06-10 07:47

#2: Biskup - Głupia petycja 

 W Poznaniu mieszka wielu ludzi, ktorzy nie mają nic przeciwko samemu pomnikowi (tak, tak, ludzie są różni ;) ) a nawet tacy, którzy go chcą, nie tylko w samym Komitecie. To jest więc temat do rozmowy, nie do wojny na noże.


Gość

#4

2015-06-10 08:06

Ponieważ wszyscy powinni demokratycznie zdecydować gdzie taki pomnik powinien stanąć.

Gość

#5

2015-06-10 08:26

Popieram ideę referendum w tej sprawie

Gość

#6

2015-06-10 08:29

Jestem przeciwna zawłaszczaniu wspólnej przestrzeni i szpeceniu jej wykwitami o charakterze politycznym, bo o to tak naprawdę i o awanturę pomysłodawcom chodzi.

Gość

#7

2015-06-10 08:50

Kocham Poznań i lubię ład architektoniczny....

Gość

#8

2015-06-10 08:59

Bo jest sensowna, rzeczowa i spokojna.

Gość

#9

2015-06-10 09:47

Bo uwżam że skrajny fanatyzm religijny doprowadzi polaków do zguby

Gość

#10

2015-06-10 09:51

Pomijając fakt, że pomnik jest szpetny i nadaje się raczej do straszenia dzieci (rzecz gustu) to burzy ład architektoniczny miejsca upamiętnionego pomnikiem ofiar czerwca 1956 - ofiar walki z reżimem komunistycznym. Uważam, że skoro już musi powstać to najlepszym dla niego miejscem jest Ostrów Tumski przy Katedrze.

Gość

#11

2015-06-10 10:44

Na znak protestu przeciw panoszeniu się grupy oszołomów (z poparciem arcybiskupa sic!) i wymuszaniu na władzach Poznania zgody, na ich szalone pomysły. Przeciwko zaśmiecaniu mojego miasta jakimiś paskudnymi figurami. Z nadzieją na uszanowanie Konstytucji i zapisanego w niej rozdziału Państwa i Kościoła.
Paulina Suszka

#12 Re:

2015-06-10 11:35

#10: -  

 Też uważamy, że to miejsce byłoby najlepsze :) Czemu daliśmy wprost wyraz w liście:
"Uważamy, że jest w mieście kilka równie godnych miejsc, w których monument mógłby stanąć - nie zakłócając ich funkcji i nie zmieniając ich dotychczasowego charakteru.
Takim bezdyskusyjnym miejscem w naszym odczuciu jest przede wszystkim Ostrów Tumski – trudno o bardziej szlachetne miejsce, do tego położone niemal w samym centrum Poznania."

Dlatego też jestesmy zdania, że w referendum i ta lokalizacja powinna być do wyboru. I niech Kuria się z tym wówczas zmierzy, jesli ten pomnik jest dla niej naprawdę istotny.

Paulina Suszka

#13 Re:

2015-06-10 11:44

#11: -  

Pozwolę sobie zauważyć, że w Konstytucji RP NIE MA zapisanego 'rozdziału państwa od Kościoła'. Można ubolewać. 

Art. 25 natomiast mówi:

pkt. 2. Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.

pkt. 3. Stosunki między państwem a kościołami i innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności każdego w swoim zakresie, jak również współdziałania dla dobra człowieka i dobra wspólnego.

Biskup

#14 Re: Re: Głupia petycja

2015-06-10 12:49

#3: Paulina Suszka - Re: Głupia petycja 

 Pomnik jest tak szpetny , że zupełnie nie rozumiem popierania tej ideii poprzez głupkowaty list. Chyba oszukujecie sygnatariuszy listu - mam wrażenie że większość nie zdaje sobie sprawy że podpisuje list poparcia dla pomnika.


Gość

#15

2015-06-10 13:00

Uważam, że jako świadomi obywatele powinniśmy starać się wpływać na otaczającą nas rzeczywistość.
Biskup

#16 Głupia petycja

2015-06-10 13:21

Uczciwiej byłoby napisać, że popieracie budowę pomnika , ale w konkretnej lokalizacji.


Gość

#17

2015-06-10 15:38

Jestem przeciwny kolejnym pomnikom wiary hrzescjańskiej ,
Paulina Suszka

#18 Re: Re: Re: Głupia petycja

2015-06-10 17:08

#14: Biskup - Re: Re: Głupia petycja 

 Masz tak złe zdanie o ludziach, że uważasz, iż nie rozumieją co czytaja? Tekst jest chyba dość klarowny i racje są w nim jasno wyrażone.
Może po prostru trudno Ci przyjąć do wiadomości, że inni ludzie różnią się od Ciebie w ocenach? I chciałbyś własne oceny narzucić wszystkim pozostałym?

btw. boisz się wyrażać swoje zdanie pod własnym nazwiskiem?

Paulina Suszka

#19 Re: Głupia petycja

2015-06-10 17:11

#16: Biskup - Głupia petycja 

 Wyłożyliśmy dość precyzyjnie i jasno, co myślimy. Gdybyśmy popierali to byśmy to napisali :)

Biskup

#20 Re: Re: Re: Re: Głupia petycja

2015-06-10 17:29

#18: Paulina Suszka - Re: Re: Re: Głupia petycja 

Ludzie nie czytają takich długich tekstów. Manipulujecie tym listem. Uczciwie byłoby napisać już we wstępie że proponujecie referendum ws lokalizacji , a nie ws pomnika. Dałem do przeczytania list 5 znajomym. Prosiłem o uważne czytanie. Żadna z tych osób nie zauważyła że proponujecie wyłącznie referendum ws lokalizacji. Myślę że większość podpisujących sądzi że list jest protestem przeciwko pomnikowi. Sprytna socjotechnika którą zastosowaliscie, ale nieładna


Gość

#21

2015-06-10 20:26

Bo uważam, że na Placu Mickiewicza nie można bez rujnowania aktualnego porządku - ustawić nowy, trzeci pomnik, nawet jeśli chodzi o taki ważny Pomnik.

Gość

#22

2015-06-10 22:14

Bo nie jestem fanatykiem religijnym.
Paulina Suszka

#23 Re: Re: Re: Re: Re: Głupia petycja

2015-06-10 22:46

#20: Biskup - Re: Re: Re: Re: Głupia petycja 

 Nie bardzo rozumiem o jakiej socjotechnice mowa. Chyba dokonujesz projekcji. I nie jesteś w stanie przyjąć do wiadmości, że wielu ludziom nie przeszkadza ten pomnik jako taki, tylko nieadekwatne miejsca, w które próbuje się go wcisnąć. 
Co z tego, że Ty go w ogóle nie chcesz w Poznaniu? Ja też go nie potrzebuję. Ale inni chcą! A jeszcze innym wszystko jedno. To trzeba jakoś wyjść z tej sytuacji. Ja proponuję takie rozwiązanie, Ty jak dotąd - żadnego.

I nikogo w tym tekście nigdzie nie okłamujemy. Trzeba chyba złych intencji, by się doszukiwać tu drugiego dna.


Gość

#24

2015-06-11 04:54

Pamiętając o przeszłości , żyjmy przyszłością .

Gość

#25

2015-06-11 06:45

Chcę żyć w państwie świeckim, gdzie wiara jest indywidualną sprawą każdego obywatela