LIST OTWARTY do Władz Poznania ws. Pomnika Wdzięczności

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji LIST OTWARTY do Władz Poznania ws. Pomnika Wdzięczności


Gość

#26

2015-06-11 14:17

wystarczy pomników w Poznaniu no i ta lokalizacja na Malcie
Biskup

#27 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Głupia petycja

2015-06-11 17:07

#23: Paulina Suszka - Re: Re: Re: Re: Re: Głupia petycja 

Szanowna Pani. Socjotechnika i manipulacja polega na tym, że tytuł petycji jest następujący: "LIST OTWARTY do Władz Poznania ws. Pomnika Wdzięczności", gdyby tytuł brzmiał: "LIST OTWARTY do Władz Poznania ws. Lokalizacji Pomnika Wdzięczności" byłoby jasne, że jesteście Państwo zwolennikami budowy pomnika i szukacie dla niego "godnego" miejsca. Sądzę, że 90 % podpisujących jest przekonana, że oddaje swój głos ws niebudowania tego estetycznego potworka, jakim jest rzeczony pomnik, a nie ws poparcia dla referendum ws Lokalizacji pomnika. Powyższe komentarze również świadczą o tym.

Na FB stowarzyszenia, które Pani reprezentuje jest napisane tak: "(...) decyzję w tej sprawie – i samej budowy i lokalizacji – mógłby podjąć ogół mieszkańców w referendum", a dalej link do petycji, w której proponujecie Państwo wyłącznie dyskusję o lokalizacji. - to drugi przykład nieładnej socjotechniki. 

Powiedzmy, że zwolenników i przeciwników pomnika jest 50%/50% (proporcje nieistotne). Listem tym próbujecie wykluczyć tę część mieszkańców, którzy pomnika nie chcą w ogóle. Jednocześnie przedstawiacie się jako obrońcy demokracji i swobodnej dyskusji. Gdyby referendum miało się odbyć - to przede wszystkim ws pytania czy pomnik ma być, czy ma go nie być. Lokalizacja jest sprawą wtórną. 

Proponowany przez Państwa, Ostrów Tumski, jako jedna z lokalizacji pomnika  i jak rozumiem jako jedno z pytań referendalnych nie broni się jako pytanie. Ze względu na ustawę o referendum lokalnym. Nie jest możliwe rozstrzygnięcie w referendum zabudowy gruntu prywatnego, w tym przypadku kościelnego.  "Referendum nie może dotyczyć spraw załatwianych w drodze decyzji indywidualnych w ramach sformalizowanej procedury, w którym to zakresie kompetencję posiada organ wykonawczy, bo tych spraw nie można zakwalifikować jako spraw, które mogą podlegać rozstrzygnięciu w drodze referendum".
To co Państwo proponujecie jako pytanie referendalne (Ostrów Tumski) to kosztowna zabawa i marnotrwstwo naszych pieniędzy. Jeśli Urząd Miasta i Prawo do Miasta chce znać opinię mieszkańców ws pomnika to najtaniej będzie zlecić badanie opinii profesjonalnej firmie, przy sporej liczbie respondentów.

Biskup

#28 Re:

2015-06-11 17:09

#1: -  

 Narusza interesy przeciwników pomnika w ogóle.

Paulina Suszka

#29 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Głupia petycja

2015-06-11 20:11

#27: Biskup - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Głupia petycja 

 Szanowny Panie.
1. "Na stronie stowarzyszenia, które pani reprezentuje" - Jak Pan zdaje się doskonale wie, nie należe do żadnego stowarzyszenia i nigdy nie należałam - to, że Pan wrzuca publicznie takie stwierdzenie, jest tylko dowodem na to, że sam ucieka się Pan do kłamstwa i manipulacji, próbując mnie wtłoczyć publicznie w rolę, której nie pełnię. Co poważnie podważa uczciwość Pana intencji.

Natomiast pod listem podpisalo się 60 osób, wśród nich zapewne są członkowie niejednej grupy, stowarzyszenia, fundacji czy partii. Społeczeństwo jest różnorodne, na szczęście.
(Gdyby nie krył się Pan tchórzliwie za pseudonimem, to moglibyśmy zobaczyć kogo w rzeczywistości Pan reprezentuje).

2. Wobec powyższego - jeśli na stronie jakiegoś stowarzyszenia ktoś kogoś wprowadza w błąd to proszę zwrócić się do tego stowarzyszenia, ja mogę odpowiadać wyłącznie za ten tekst, który napisałam i podpisałam.

3. "Powiedzmy, że zwolenników i przeciwników pomnika jest 50%/50% (proporcje nieistotne). Listem tym próbujecie wykluczyć tę część mieszkańców, którzy pomnika nie chcą w ogóle."

Po pierwsze - proporcje jednak są istotne.
Po drugie - przy założeniu zero-jedynkowym (stanie albo nie stanie) zawsze jakaś grupa będzie niezadowolona (przepraszam, ale 'wykluczenie' to poważne pojęcie, w tej sprawie groteskowo nieadekwatne, choć ostatnio modne). Zakłada Pan, że 'wykluczyć' można jedynie zwolenników pomnika, a jego przeciwników już nie?
Sorry, to działa w obie strony.
Jedynym sposobem, by wyjść z takiego klinczu jest spotkanie się w pół drogi. W normalnym świecie to się nazywa konsensus, kompromis czy porozumienie. I na nim opiera się życie w grupie.

4. "Najlepsza możliwa lokalizacja' nie oznacza wcale, jak Pan próbuje to sprzedać, ani lokalizacji wskazanej przez Komitet, ani w centrum miasta. Oznacza taką lokalizację która będzie wystarczająco dobra dla zwolenników, najmniej problematyczna dla przeciwników i najmniej inwazyjna dla tkanki miasta.
Oczywiście zawsze bedzie jakaś grupa ekstremalna - po każdej stronie - którą satysfakcjonować będzie 'wszystko albo nic' i z tym trzeba się pogodzić, takie życie.

4. Jak Pan wie, decyzja o budowie pomnika w ogóle (bez określenia lokalizacji) została podjęta przez Radę Miasta już 3 lata temu. Czy kiedykolwiek podjął Pan konsekwentne, publiczne działanie, aby ją wycofano? A może Pan wie, kto podjął? Bo ja nie słyszałam.

5. Czy zamierza Pan zmobilizować opinię publiczną Poznania do wywarcia nacisku na Radę Miasta, by wycofała się z tej uchwały? Proszę to zrobić, może Pana wówczas poprę...



Gość

#30

2015-06-12 08:23

Mam dosyć zawłaszczania miasta przez obiekty kultu religijnego.

Gość

#31

2015-06-15 08:43

kOLEJNY POMNIK UMNIEJSZA RANGĘ JUŻ ISTNIEJĄCYCH.
mOICH EMOCJI STARCZA TYLKO NA 2 POMNIKI
PW2016

#32 Powrót Pomnika Wdzięczności

2015-06-16 17:46

Odbudowa Pomnik Wdzięczności w Poznaniu jest zdaniem i obowiązkiem wszystkich wolnych Polaków. Historyczna niesprawiedliwość sprzed 70 lat trwa do dziś. Niemiecki hitlerowski okupant w pierwszych tygodniach wojny zniszczył wotum wdzięczności Wielkopolan i Polaków, które złożyli Bogu za odzyskanie niepodległości w roku 1918. W wolnym kraju ten fakt nie może mieć miejsca. Pomnik powinien powrócić na swoje historyczne miejsce. Obecna stan jest milczącą zgodę na haniebną profanację niemieckiego okupanta. Jest to również symboliczne zamknięcie okresu okupacji hitlerowskiej oraz okupacji sowieckiej. Dziś jest to sprawa całego narodu polskiego, dlatego wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o wsparcie inicjatywy.