APEL o utworzenie SZLAKU SECESJI POZNAŃSKIEJ

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji APEL o utworzenie SZLAKU SECESJI POZNAŃSKIEJ

UM

2015-11-13 13:43

Niedawno przeprowadziłam się z Poznania do Heidelbergu w Niemczech. Uwielbiam spacerować dziewiętnastowiecznymi ulicami i podziwiać zadbane kamienice z tamtgo okresu. Marzy mi się, że kiedyś, gdy wrócę do Poznania, i tam będę mogła oddawac się takim spacerom. Wilda, Jezyce – moje ulubione dzielnice – popadają dziś w ruinę. Warto walczyć o ich przetrwanie!

Gość

2015-11-13 13:59

Mamy w Poznaniu tak wspaniałą (i szczątkową już w stosunku do lat powojennych, dalej lat 70. !, kiedy zaczęto te domy tak ochoczo wyburzać pod np. eksperymenty budowlane typu biurowce przy - wtedy ul. Armii Czerwonej - ul. dzisiaj Św. Marcin ) architekturę secesyją, że warto by była ona popularyzowana, by mieli jej pełną świadomość sami mieszkańcy Poznania, a także by mogli ją podziwiać do Poznania przybywający.

Gość

2015-11-13 14:01

Secesja była wspaniałym okresem w architekturze. Cała popularność Barcelony opiera się na odrestaurowaniu perełek stworzonych przez geniuszy epoki 'modernisme', więc czemu Poznań ma być gorszy?
romeo

2015-11-13 14:12

Zachowajmy dla potomnych piękno zostawione przez tych, których już nie ma

Gość

2015-11-13 16:25

Bo urodziłam się w Poznaniu i pomimo, że losy mnie rzuciły w inną część Polski wszystko co się dzieje w moim rodzinnym mieście nadal żywo mnie interesuje. Uwielbiam dawne kamienice, uważam że właśnie one nadają każdemu miastu własny, niepowtarzalny charakter. A zatem należy zadbać aby ich piękno nadal trwało.

Gość

2015-11-13 16:36

Podpisałam, żeby nie zaginęła piękna poznańska secesja, żeby ocalić to co zostało, to co się nie obróciło jeszcze w pył !

Gość

2015-11-13 16:37

Jako mieszkańcy Poznania powinniśmy zrobić wszystko by ocalic tak wspaniałe perełki architektury

Gość

2015-11-13 16:43

Bo poznańska architektura secesyjna należy do ciekawszych w kraju. Mamy tutaj zarówno strukturalną secesję, jak i dekoracyjną. Część z budynków została poddana konserwacji, ale wiele niszczeje lub jest w sposób nieprawidłowy modernizowanych. Wspaniałe są symbole umieszczone nie tylko na elewacjach, ale także wewnątrz klatek schodowych czy na witrażach. One także wymagają ochrony.

Gość

2015-11-13 18:24

Jestem historykiem sztuki.

Gość

2015-11-13 18:44

Denerwuje mnie, że wydaje się grube miliony na budowę "nowych zabytków" (jak np. zamek Przemysła), podczas gdy prawdziwe zabytki popadają w ruinę.

Gość

2015-11-13 18:45

Bo zależy mi na utworzeniu szlaku Secesji poznańskiej a jestem od urodzenia mieszkanką Poznania i chcę żeby moje miasto zyskało kolejną atrakcję.

Gość

2015-11-13 19:12

Świetna inicjatywa. Secesyjne kamienice potrzebują renowacji, a Poznań kolejnej turystycznej atrakcji.

Gość

2015-11-13 19:13

To rewelacyjny pomysł. Poznań nie stara się o promocję swego bogactwa kulturowego i nie czyni z niego atutu. Dlatego każda inicjatywa w tym kierunku jest bardzo potrzebna.
Niedawno byłam w Łodzi - to, co to miasto robi dla przełamania stereotypu Łodzi-miasta kominów itp. jest niesamowite!

Gość

2015-11-13 19:18

Poznańskie kamienice secesyjne są przepiękne, jednak część wymaga naprawy. Jednak ich architektura i historia mogą o są skarbnicą wiedzy o mieście i jego mieszkańcach. Warto odkryć na nowo ich urok.

Gość

2015-11-13 21:00

Nie słyszałam o lepszym pomyśle odkąd mieszkam w Poznaniu. Poznań jest przepięknym miastem, ale z bardzo złym PRem. Od dziecka mówią nam,że to maisto biznesu i przedsiębiorczości. Być może kiedyś tak było, może kiedyś będzie tak znów. Nikt jednak nie mówi o przepięknych walorach artystycznych tego miasta. Poznaniacy nie szanują budynków, politycy nie chcą przeznaczać odpowiedniej ilości pieniędzy na renowację. Nie rozumiem dlateczego. To może być historyczny hit!

Gość

2015-11-13 21:03

Because if the politicians and the people will not take action, than Poznań will loose it's potential.

Gość

2015-11-13 21:28

Secesyjne kamienice to perełki poznańskiej architektury,  aż żal patrzeć jak niszczeją.  A nieopodal (np. na ul. Roosevelta) wyrastają kolejne bohomazy architektoniczne! Secesja to jest dopiero prawdziwy design, a nie pospolite bezguście, którego w Poznaniu niestety pełno. ..

Gość

2015-11-13 23:05

Poznańska secesja jest chlubą miasta i zasługuje na troskę i zachowanie jej piękna

Gość

2015-11-13 23:53

Secesja jest urocza, a w Poznaniu jest wiele jej reprezentantów. Warto o to zadbać.

Gość

2015-11-14 08:32

Poznań ma wiele pięknych, secesyjnych kamienic - szlak to świetny pomysł!

Gość

2015-11-14 08:58

ponieważ mieszkam na Jeżycach i przykro mi, gdy niszczeje przepiękna secesja

Gość

2015-11-14 10:56

Podpisuję się pod petycją ponieważ jestem entuzjastą zabudowy secesyjnej.Budynki z tego okresu posiadają tyle uroku są niepowtarzalne a wykonane detale świadczą o dużym profesjonaliźmie wykonawców.

Gość

2015-11-14 11:09

Uwielbiam secesje i prawie po każdej renowacji kamienicy secesyjnej zauważam nowe , ciekawe ozdobne elementy.

Gość

2015-11-14 11:46

Bo z racji wykonywanej pracy odwiedzam tydzień w tydzień takie miejsca i jest jeszcze tyle do zrobienia żeby przywrócić to piękno naszej architektury secesyjnej... uwielbiam te klimaty i smutno kiedy widzę jak perełki niszczeją. Spółdzielnie mieszkaniowe odnawiają betonowe koszmary a te, często pięknie zdobione acz sypiące się, cudowne kamienice stoją bezpańsko, bez opieki....

Gość

2015-11-14 12:35

Poznań to moje miasto. Tu się urodziłam, tu mieszkam. Nie mogę patrzeć jak nasze zabytki, dziedzictwo niszczeją. To ogromna wartość miasta, która jeśli utracimy, będziemy żałować.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook