Petycja do TVP1 w sprawie Konkursu Piosenki Eurowizji.

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja do TVP1 w sprawie Konkursu Piosenki Eurowizji.

Przemek Bartos

#26 Re: Re: ESC

2011-05-22 19:42

#9: Ktoś - Re: ESC

Steczkowska miała być w jury oceniającym występy w Niemczech ale jakimś cudem zmieniono ją na Łukasza Zagrobelnego. Czemu taka zmiana nadal nie wyjasniono!

maniekbboy

#27 dfsdfs

2011-05-22 20:05

powinno być tak, że napiszą piosenkę i zrobią show, w którym ktos zgarnie 100 000zł na promocję i na eurowizję + piosenkę

Gość

#28

2011-05-22 21:50

Petycja do TVP1 w sprawie Konkursu Piosenki Eurowizji.

Gość

#29

2011-05-22 23:46

Na pewno problem z niskim poziomem naszych wykonawców leży w głosowaniu oraz selekcji kandydatów "na szybko" Na pewno też możliwość wyboru naszego reprezentanta poprzez głosowanie internetowe znacznie zwiększyłoby frekwencję co przełożyłoby się na poziom wykonywanej muzyki.

Gość

#30

2011-05-24 00:34

Może należałoby wprowadzić półfinały i ewidentnie wyselekcjonować inne osoby, które byłyby odpowiedzialne za Eurowizję. Pani M. hmmm bez komentarza...
Buka

#31 Co jeszcze mogłoby się znaleźć w petycji

2011-05-24 15:05

Witam. W petycji brakuje mi jeszcze kilku ważnych kwestii do poruszenia:

* po pierwsze: mogłyby się w niej znaleźć także propozycje innych sposobów wyboru reprezentanta, jak np. wyboru wewnętrznego wykonawcy, a następnie publicznego wyboru piosenki dla niego; urządzenia talent show na wzór Niemiec w 2010 czy W. Brytanii w 2009 i zaproszenia do współpracy znanych kompozytorów, czy wreszcie całkowicie wewnętrznego wytypowania jakiejś gwiazdy (np. Edyta Górniak) z piosenką na wysokim poziomie, stworzoną specjalnie na konkurs.
* po drugie: prośby o całkowitą wymianę osób zajmujących się w TVP Eurowizją i preselekcjami (w szczególności Pana Klatta odpowiadającego za ich beznadziejny poziom muzyczny i kolesiostwo przy doborze uczestników i gości, oraz Pani Makowskiej, w równie nieudolny sposób sprawującej opiekę nad polskim reprezentantem na miejscu). Jeżeli te osoby nadal będą odpowiadały za polską Eurowizję, to nie spodziewajmy się jakiejkolwiek poprawy i pozytywnego skutku naszej petycji, bo ww. osoby maja w głębokim poważaniu miejsce, jakie zajmiemy w Baku, wolą zajmować się innymi sprawami.
* po trzecie: propozycji stworzenia specjalnego zespołu ekspertów, który w TVP zajmowałby się tylko i wyłącznie Eurowizją i preselekcjami do niej, odpowiadał za dobór piosenek do preselekcji, bądź wybór wewnętrzny reprezentanta, zapraszał gości na koncert preselekcyjny i organizował jego przebieg, a także zajmował się promocją polskiej piosenki za granicą i pozyskiwaniem funduszy i sponsorów na nią. Powinni znaleźć się w nim ludzie młodzi; miłośnicy Eurowizji, obeznani z realiami konkursu i współczesnego show-biznesu.
* po czwarte: prośba o zwiększenie ilości osób wchodzących w skład polskiej delegacji, zaangażowanie do niej osób kompetentnych; specjalistów od wokalu, dźwięku, pracy kamer i PR.
* prośba o przywiązanie większej wagi do projektu jako formy promocji Polski za granicą, przeznaczenie na niego więcej funduszy i w miarę możliwości pozyskania ich od rządu, bądź sponsorów.

Oprócz tego uważam, że w petycję należałoby zaangażować OGAE Polska, oraz znane postaci polskiej sceny muzycznej i nie tylko, w tym byłych reprezentantów. Petycja powinna być także skierowana do Prezesa TVP, bo jeśli dostanie się w ręce pracowników Redakcji Rozrywki, to niczego nie wskóramy, bo po prostu zostanie przez nich zignorowana.

Agata Lelek

#32 Hej wam !! :D

2011-05-24 15:31

Ludzie mam pomysł :) napisze petycje ale już taką porządną :)
Proszę wszystkich o pomoc w udostępnianiu tej petycji!
Ja się pytam co to jest 225 osób??
Wbijajcie na mój profil na fb !! :)
Buka

#33 Re: Co jeszcze mogłoby się znaleźć w petycji

2011-05-24 16:03

#31: Buka - Co jeszcze mogłoby się znaleźć w petycji

Oprócz tego dodaję jeszcze jeden punkt: propozycja, aby TVP organizowała preselekcje wspólnie ze stacjami komercyjnymi, tak jak to zrobili w Niemczech.


Gość

#34

2011-05-24 17:52

Jest to ważne jeżeli chcemy zająć w tym konkursie wyższe miejsce w półfinale i jeżeli chcemy wejść do finału. Piosenka Pani Magdaleny Tul była dobra ale sami wiemy jak się to skończyło :(

Gość

#35 Zgadzam się

2011-05-24 18:27

Trzeba zaangażować osoby w TVP odpowiedzialne tylko za Eurowizję.Kilka piosenek i jeden ,dwóch artystów śpiewających te same utwory,ale w innej aranżacji.Wtedy można obiektywnie wybrać najlepszy utwór.współpraca z mediami komercyjnymi-tak,ale również prasa,radio i internet.Programy dokumentalno-rozrywkowe na temat Eurowizji w tv ,to doskonała promocja konkursu w Polsce.Bierzmy przykład z Niemiec,czy Hiszpanii- zresztą co roku można udoskonalać format,tak aby podnosić poziom arstyczny i się nie zasiedzieć.Jak to miało miejsce do tej pory.
Pawel

#36 2012

2011-05-25 22:22

Ja chciałbym aby wystąpiła jakaś osoba z popularnych ostatnio programów muzycznych, lub jakaś ZNANA Polska gwiazda- ale taka naprawdę znana! ;)
Tomczas

#37 esc

2011-05-26 01:40

Ale te sławne osoby o których mowa wcześniej zupełnie nie mają zamiaru interesować się Eurowizją. Przytoczę tu wypowiedź Dody z 2010 roku. "Start na Eurowizji to byłby gwóźdź do trumny mojej kariery światowej"

Gość

#38 Odnosnie DODY

2011-05-26 15:42

Równie dobrze może być to dla niej niezły początek kariery.Wydaje mnie się jednak że królowa boi się pojść na "wojnę"eurowizyjną.Dobrze wie ,iż ze strony TVP na pomoc liczyć nie może.Chociaż ta znana osoba i dość kontrowersyjna{dodam mająca dobry głos, ale mizerne utwory}mogłaby na pewno liczyć na wsparcie sponsorów,itp,itd.Jednak w przypadku porażki-czeka ją abdykacja.I słowa Dody mnie nie dziwią.Znani artyści boją się Eurowizji.Szkoda?Dobry utwór,dobry głos,obycie ze sceną,oraz "język w gębie" aby bronić swoich interesów -to wrózy sukces.

Gość

#39

2011-05-30 18:11

Czym prędzej trzeba wprowadzić zmiany w formacie preselekcji.

Gość

#40

2011-05-31 22:42

Zgadzam się z gościem powyżej ;)
sakis

#41

2011-06-14 00:57

I co - wszystko stanęło w martwym punkcie?

Gość

#42 cisza

2011-06-15 15:29

Jak zwykle wszystko ucichło- no nic za rok znów będzie lament że TVP nic nie robi.
Historia co roku się powtarza.Polak nie mądry po szkodzie.

Gość

#43

2011-06-20 14:30

Mogliście jeszcze dodać, aby podczas KE swój głos miało też jury...

Gość

#44

2011-06-23 09:18

Brawo. Krótko i na temat.
P

#45 dead normalnie :)

2011-06-24 14:01

Bum! I petycja umarła!

Gość

#46

2011-06-26 22:07

Popieram
Poland7

#47 Ciekawe pomysły

2011-07-04 00:26

#25: -

Tutaj są nawet niezłe pomysły internautów na całkiem przebudowany format polskich preselekcji do Eurowizji: http://escforum.pl/viewtopic.php?f=304&t=4605&start=30 W sumie to mają racje - preselekcje eurowizyjne powinny być świętem muzyki tak jak Opole (tylko że w preselekcjach wchodzi w grę okres 1 października - marzec) :) Najbardziej z nich podoba mi się ten o nazwie "Misja Eurowizja : Polska 2012" - nawet jest do zrealizowania. Ja też mam swój format - polega on na 4 ćwierćfinałach po 15 piosenek (wszystkich w etapie telewizyjnym jest 65) z których do kolejnego etapu przechodzą 3 piosenki. Zaraz potem jest tzw. Andra Chansen czyli ćwierćłfinał ostatniej szansy z piosenkami z miejsc 4-5 z ćwierćfinałów i tu też przechodzi 3 piosenek. Cała 15 spotyka się w półfinale z 5 piosenkami od TVP która wybiera 2 dzikie karty a jury (to obecne w tym roku) tylko 3. Półfinałów jest dwoje po 10 piosenek każdy. W wielkim finale spotykają się 3 najlepsze piosenki z każdego półfinału tj. 6 piosenek. Połowę z niego stanowi superfinał gdzie na placu boju są 3 piosenki i z nich wybierany jest reprezentant. Składy ćwierćfinałów ustalają widzowie głosowaniem internetowym a od ćwierćfinałów w grę wchodzą sms'y. W półfinale do głosu może dojść też jury. Cała 65 jest puszczana w stacjach radiowych (także prywatnych) a od samego rozpoczęcia etapu w TVP1 jest emitowany godzinny magazyn eurowizyjny. Można też zrobić 1 półfinał z 20 piosenkami i tu szczęśliwą 10 wskazywało by głosowanie widzów (głosowanie jak na Eurowizji ale u nas z województwami) - potem z 10 w wielkim finale do superfinału przeszłaby 3 piosenek.  Jest też pomysł "regionalny" - swojego reprezentanta wskazuje 16 ośrodków TVP a potem w miarę rozwoju województw kolejne. I tu opcje są dwie albo jest jeden koncert a głosy przekazuje każde województwo albo jest 2 półfinałów (po 8 piosenek),finał (z 6 piosenkami) razem z ewentualnym superfinałem (3 piosenki). Tak zrealizowane preselekcje nawet byłyby ciekawe.

 


Gość

#48

2011-09-12 22:45

Bardzo dobry pomysł z tą petycją (Polacy czas na zmiane!) ;)
Buka

#49 No i co z tą petycją?

2011-10-05 14:36

Czy ktoś wysłał ją do TVP? Już październik, a decyzji telewizji w sprawie konkursu nie ma.

Pantos

#50

2011-12-25 21:14

Podpisane .My w Zelowie staramy się o skatepark .
Liczę także na waszą pomoc .
http://www.petycjeonline.com/skatepark_w_zelowie