Ochrona Górek Czechowskich w Lublinie

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Ochrona Górek Czechowskich w Lublinie


Gość

#26

2016-02-23 08:19

Rozwój nie musi być jednoczesna dewastacją przestrzeni a tak było by w przypadku zabudowania górek.

Gość

#27

2016-02-23 08:31

Największym walorem Górek Czechowskich jest wyjątkowo cenny w skali kraju krajobraz falistej wierzchowiny lessowej, rozciętej wąwozami i suchymi dolinkami, porośniętej półnaturalnymi, ciepłolubnymi zbiorowiskami ziołoroślowymi i zaroślowymi, wśród których występuje kilkadziesiąt gatunków roślin leczniczych, wytwarzających bardzo korzystne dla zdrowia olejki eteryczne. To jest niezwykle piękny i bardzo cenny wypoczynkowo zespół krajobrazowy, wymagający w całości ochrony przed zabudową i udostępnienia nie tylko dla wszystkich mieszkańców Lublina, ale także dla odwiedzających nasze miasto turystów. Żadne inne miasto w Polsce nie ma w swoich granicach takiego obszaru.
Tadeusz J. Chmielewski

Gość

#28

2016-02-23 10:04

Jak pokazuje praktyka, zieleń zbyt łatwo znika z przestrzeni miejskich w beznadziejnym starciu z pieniędzmi inwestycyjnymi i bezmyślnością (w najlepszym razie) władz. Proteza w postaci nasadzeń zamiennych ma niedostateczną ochronę i, o zgrozo, dopuszczalna jest w każdej dowolnej innej części miasta co nie sprzyja równomierności zazielenienia miasta. To tylko kilka przykładów, możnaby ciągnąć dalej...
Łukasz
Gość

#29

2016-02-23 15:03

Bo to moje ulubione miejsce dzieciństwa. A obecnie najlepsze miejsce do spacerów z psem. Moja suczka husky, Buka, też je uwielbia.


Gość

#30

2016-02-23 20:41

Bo skanadlicznym jest zabieraniem nam ZNOWU zieleni, na rzecz jednej czy dwóch osób które sobie na tym dorobią

Gość

#31

2016-02-23 22:22

Jestem członkiem Rady Dzielnicy Wieniawa i uważam ze musimy obronić górki czechowskie. Jak trzeba służę pomocą. Grzegorz Szwed

Gość

#32

2016-02-23 22:42

Wychowałem się w Lublinie. A na gorkach  Czechowskich spędzalem dużo czasu. Nie można dopuścić do tego żeby je zniszczono.


Gość

#33

2016-02-23 23:01

To niesamowite jak pieniądze zakrywają ludziom oczy, uszy i rozum!

Gość

#34

2016-02-24 05:38

Echo Inwestment kupując te tereny obiecało zachować pierwotny kształt Górek Czechowskich. Zrobić tereny jako rekreacyjno- sportowe, zielone płuca Lublina. Jest tu wiele unikatowych gatunków roślin i zwierząt. Wiele z nich to gatunki chronione.

Gość

#35

2016-02-24 12:16

Betonu wystarczy w miastach a ci co chca zarobic na przekretach niech nie zapominaja ze tez musza odychac tlenem !!!!

Gość

#36

2016-02-24 12:21

wystarczy betonowych dżungli, a fajny zielony zakątek stosunkowo niedaleko od centrum byłby na wagę złota ;)

Gość

#37

2016-02-24 18:47

Wielka szkoda że nikt nie myśli o miejscach zieleni w Lublinie :-(

Gość

#38

2016-02-25 09:15

Chrońmy zielone części miasta.

Gość

#39

2016-02-25 10:51

Jestem mieszkańcem ul. Willowej. Górki są oknem naszego blokowiska. Łatwo buduje się betonowe bloki przyrody nie uda się już odbudować. Zostawmy Lublinowi i naszym dzieciom odrobinę natury.

Gość

#40

2016-02-25 11:54

Mieszkam w rejonie Koncertowej. Górki są od zawsze miejscem gdzie spędzamy czas z rodziną. Pomysł zabudowy uważam za fatalny i skandaliczny. Mam nadzieję, że miasto na to nie pozwoli i zachowamy ten kawałek nieskalanej przyrody pośród betonu dookoła.

Gość

#41

2016-02-25 12:07

Ten pomysł to absolutny skandal!

Gość

#42

2016-02-25 13:40

Warto wspomnieć że Echo Investment i tak ma już tam hektary pod zabudowę więc ten pomysł wynika tylko i wyłącznie z chciwości tej firmy która chce wycisnąć z posiadanego terenu jak najwięcej kosztem mieszkańców Lublina.
fifi

#43 Ludzie ,trzeba społem

2016-02-26 09:32

Potrzebna strona na facebooku by się skrzyknąć i powiedzień nie temu barbarzyństwu. Może organizatorzy podadzą jakis kontakt

 

 

Katarzyna M.

#44

2016-02-27 22:00

Górki Czechowskie są piękne. To miejsce gdzie choć przez chwilę człowiek może się poczuć blisko natury..i to natury dla każdego na wyciągnięcie ręki... Moje całe dzieciństwo i kolejne lata to wielogodzinne spacery w wolnych chwilach aby odpocząć,odreagować..aby pobyć blisko tego co piękne..przyrody..Moje dzieci też tam zabieram ciesząc się że tak blisko mamy ten"dar"to niesamowite miejsce..gdzie zatrzymał się czas.. Gdzie można położyć się na trawie i zapomnieć o zgiełku miasta.. 

Mam nadzieję że ta enklawa natury nie zostanie zniszczona przez ludzi głodnych zysków..

Wiem miasto to twór potrzebujący coraz to nowych terenów do rozwoju..Ale miasto moich marzeń wyobrażeń to miejsce przesycone zielenią..nie małych skrawkow trawników ale drzew,parków i właśnie takich"magicznych,urokliwych"miejsc jak Górki. Nie wstydzę się powiedzieć że kocham Górki bo mam do nich olbrzymi sentyment.. Moje nogi latami przedeptały tam każdą trawkę..Cóż może moje słowo??Cóż znaczy moja prośba?? Ale proszę Zostawcie to miejsce gdzie kładąc się blisko ziemi słychać bicie jej serca...gdzie książka czytana smakuje inaczej..gdzie jest poezja i słychać wspomnienie wojny, gdzie człowiek się modli przy grobie zapomnianego żołnierza by za chwilę biec z uśmiechem za rodziną.. To wspaniałe miejsce..Dziękuję.. 

.

 

 

 


Gość

#45

2016-02-28 11:15

Mieszkam w tej okolicy, sadziłam w czynie społecznym ten las, po co psuć coś co jest dobre, prawie od wieków?
lubelak

#46

2016-03-01 20:47

Byl to od zawsze teren zielony naturalny,poligon dawny teren wojskowy stal czolg i armaty oczywiscie jako pozostalosci.

Zawsze o kazdej porze roku mozna bylo tam pospacerowac i zaczerpnac choc troche kontaktu z natura tuz obok blokowisk 2-giej najwiekszej dzielnicy Lublina i zaczerpnac swiezego powietrza oraz dostrzec piekno niezabudowanego,nauralnego terenu z dosc liczna fauna i flora.

Pozniej mial byc aquapark i cieszylem sie ze w tym miejscu cos takiego poszlo.

Niestety miasto wycofalo sie z przeznaczenia tego terenu na takie atrakcje rekreacyjne i nie byloby to jeszcze najgorsze czy zle ale przeznaczenie tego terenu pod rekreacje budowlano - mieszkaniowe jest po prostu profanacja tego naturalnego terenu i przestepstwem dokonanym na naturze.

Za cos takiego powinien byc prokuratur,mam nadzieje ze mieszkancy okoliczni i sympatycy naturalnych terenow ze 100licy wschodniej Polski nie pozwola inwesterowi wjechac tam z ciezkim sprzetem i zniszyc walory autentycznej natury o przepiknym uksztaltowaniu terenu juz chyba ostatnie w tym miescie.

 


Gość

#47

2016-03-01 21:35

Lubię Lublin, a Czechów szczególnie!
Andrzej Wróbel

#48 Re: Ludzie ,trzeba społem

2016-03-02 07:31


Gość

#49

2016-03-02 07:36

prosze skontaktowac sie z jakimis stow.ekologicznymi, kupilam tam mieszkanie z mysla ze bedzie duzo terenow zielonych

Gość

#50

2016-03-02 11:01

Lublin potrzebuje terenów zielonych położonych blisko centrum miasta