Ratujmy Strzelnicę w Oławie!

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Ratujmy Strzelnicę w Oławie!


Gość

#51

2016-04-26 14:59

Strzelnic nigdy nie za wiele...8 )

Gość

#52

2016-04-26 15:41

Od kilku lat zajmuje się branżą eventowo - surwiwalową, ze strzelectwem mam dużo wspólnego. W większości jest to broń pneumatyczna, czasem zdarza się postrzelać z ostrej. Sam po sobie wiem ile szacunku do życia uczy się od ludzi strzelających regularnie i ile frajdy sprawia porównywanie wyników z innymi czy z własnymi z poprzednich wizyt na strzelnicy. Takich miejsc powinno być więcej, zamykanie ich jest po prostu głupotą. Pomimo coraz większego natłoku pracy (zaczął się sezon na imprezy i już spędzam w firmie więcej czasu niż gdziekolwiek indziej), niedługo wybieram się na strzelnicę w okolicy Gdańska postrzelać między innymi z Thompsona, bo to ciekawy rarytas :) taka broń ma charakter, ma swoją historię. Lubię takie ciekawostki.

Gość

#53

2016-04-26 16:11

To dobra inicjatywa rozwijająca zainteresowania, hobby i obronność kraju, której nie należy zabraniać. Zwłaszcza w obecnej sytuacji geopolitycznej.

Gość

#54

2016-04-26 17:57

Bu uważam ją za waażną
Adam Borkowski, członek klubu

#55

2016-04-26 20:31

Witam miłośników strzelnicy > Wreszcie znalazłem coś dla siebie co mnie interesuje i pomaga oderwać się od telewizora i innych domowych bezproduktywnych ''nawyków'' 

Witam przeciwników strzelnicy > Rozumiem Państwa niezadowolenie i zdaję sobie sprawę z tego, że echo wystrzałów może dochodzić do Państwa okien/uszu. Ale :

1> Oprócz strzelnicy jest także stadion. Tam też wielu mieszkańcom to przeszkadza.

2> Oprócz strzelnicy jest także glówna droga z J-L, Chrobrego i boczne w kierunku oczyszczalni oraz druga, stadionu/targu. To wielki zgiełk i chaos komunikacyjny, wpisany z natury w krajobraz wielu miast w Polsce. 

3> Fetor oczyszczalni ścieków także musi być dla Państwa czasami uciążliwy.

4> Ja np. skoro cenię sobie ciszę i spokój mieszkam na wsi. Miałem wybór więc nie wybrałem miasta.

Propozycja : 

1> Zapraszamy na strzelnicę, może wspólnie wypracujemy jakiś kompromis. Jest wiele rozwiązań. Być może spodoba się Państwu przy okazji rozmów ten rodzaj sportu

2> Strzelnica docelowo będzie bardziej wygłuszona wokół wałów.

3> Dodatkowo własciciele są nawet skłonni zainwestować i zabudować indywidualne stanowiska strzeleckie wewnątrz, szczególnie te dużego kalibru.

 

Właściciele zadali sobie wiele trudu, żeby doprowadzić tą starą, nieużywaną strzelnicę do stanu używalności. Nie zniszczcie ich wkładu pracy i poświęcenia się dla społeczności Oławy i okolic.

Proszę o cierpliwość i zrozumienie. Dajcie nam trochę czasu !!!!

Wystarczy , że nasze Państwo nie wspiera wiele dyscyplin sportu, a wręcz doprowadza do ich upadku. W naszym kraju musimy dążyć do ich rozwoju, a nie upadku !!!

 


Gość

#56

2016-04-26 20:41

Trzeba propagować strzelectwo bo to zwiększa bezpieczeństwo a deweloper dla kasy chce to niszczyć
Mirek CZ75

#57

2016-04-27 08:36

Andrzej Turczyn cytat:

"Możesz nie wierzyć w Boga. Twoja sprawa. Możesz nie chcieć mieć broni. Twój wybór. Ale gdy Cię ktoś napadnie, natychmiast dzwonisz po kogoś uzbrojonego i modlisz się aby przybył jak najszybciej! "


Gość

#58 Mirek kur...

2016-04-27 11:19

Daj spokój, to żałosne jest co piszesz... Proponuję skupić się na wygłuszeniu strzelnicy i będzie po sprawie, a nie unosić się honorem obrońcy narodu. Strzelnica jest 200m od budynków mieszkalnych i jest oczywiste, że hałas będzie uciążliwy.


Gość

#59

2016-04-27 12:28

Strzelnica nie przeszkadza jest naprawdę na wysokim poziomie nie raz z niej chce skorzystać

Gość

#60

2016-04-27 15:15

Argumenty zawarte w petycji w pełni wyczerpują to, co chciałem napisać.

Gość

#61

2016-04-28 15:01

Byłem na tej strzelnicy, to świetna zabawa i jest też w tym trochę nauki, nie rozumiem osób które są za zamknięciem tego rodzaju obiektu w Oławie.
Antyradar

#62 Brak

2016-05-02 10:44

Nie rozumiem jednego?

Co bylo wczesniej strzelnica czy bloki?

Chyba decydujac sie na zakup mieszkania,wiedzial co i gdzie kupuje.

Bylo wybrac inna lokalizacje.

Pozniej Odra bedzie przeszkadzac i trzeba bedzie kijem ja zawracac

Basia

#63

2016-05-06 05:17

Mam nadzieję, że znajdą się ludzie którzy pomogą dwojgu fachowcom poprowadzić te strzelnicę tak aby jednocześnie nie była zanadto uciążliwa dla sąsiadów. Strzały będzie słychać zawsze - bo to jest strzelnica na wolnym powietrzu. Chodzi o to żeby im i okolicznym mieszkańcom pomóc, a nie zdusić w zarodku inicjatywę, która jak widać ma wielu chętnych.  


Gość

#64

2016-05-11 15:44

Super inicjatywa, szkoda by było ją zniweczyć

Gość

#65

2016-05-17 08:55

Podpisałem petycję, ponieważ cenię sobie wolność. Strzelnica ma prawo funkcjonować a wywoływany hałas od oddawanych strzałów nie jest tak głośny, by mógł przeszkadzać mieszkańcom. Trzeba mieć na uwadze to, że strzelnica nie funkcjonuje 24h na dobę i 7 dni w tygodniu, tylko jest bodajże wykorzystywana 2 razy w tygodniu po 2h.

Gość

#66

2016-06-28 20:51

Popieram działalność. Wkrótce sam chcę się zgłosić aby stać się członkiem klubu i nauczyć się strzelać pod fachowym okiem

Gość

#67

2016-09-26 19:54

Chcę założyć strzelnice niedaleko miasta Serock w mazowieckim.
Wszystkie formalności zostały załatwione,tj.regulamin,teren po starej żwirowni,żadnych przeszkód oprócz....mieszkańców,wystosowali pismo ze nie chcą strzelnicy no i wszystko stanęło.Mam pismo od wójta i termin do 10 października ,jako sprawa o szczególnie skomplikowanym charakterze.I chyba głową muru się nie przebije.
m.majchrzak

Gość

#68

2016-09-27 19:01

Uważam, że strzelnica jest potrzebna w Oławie. Po za tym mam dość panoszenia się deweloperów.