Protest przeciw świętu ukraińskiej pamięci narodowej w Przemyślu


Gość

#51

2016-06-12 14:22

Jestem przeciw nazizmowi ukraińskiemu - banderyzmowi.
jaro

#52

2016-06-12 14:27

Brak słów, aby to skomentować krótko. To jest niedopomyślenia, aby władze polskie, an polskiej ziemi zgadzały się na gloryfikację katów, gorszych od zwierząt.


Gość

#53

2016-06-12 14:54

Marsz powinien być zakazany, gdyż propaguje on głównie faszystowską OUN-UPA, z której Ukraińcy próbują robić swój wzór patriotyzmu. Demonstracja ta jest wyrazem antypolskości obecnej władzy na Ukrainie. Rząd polski powinien wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski. Pnikuczanin

Gość

#54

2016-06-12 15:52

Gloryfikacja UPA doprowadzi do nienawiści między Polakami i Ukraińcami. Nie będzie żadnego pojednania. Ukraina się rozpadnie i zdominuje ją Rosja poza banderowską galicją. Bedziemy mieć sąsiada wroga. Kult UPA sterowanie z zewnątrz dziel i rządz.

Gość

#55

2016-06-12 15:56

Z rąk OUN-u zginął brat mojej babci który służył w A.K. Babcia też służyła w A.K.w oddziale świętokrzyckim i wiele mi o zwyrodnialcach ukraińskich opowiadała więc wiem czym tak naprawdę była UPA i OUN.


Gość

#56

2016-06-12 16:24

Autor petycji ma rację. W ostatnich latach wszyscy ignorowali Polskę i jej mieszkańców. Podnosiły się głosy z zagranicy "wciskając" winę za II wojnę światową w ręce Polaków o niemieckich obozach zagłady nie wspominając. Zmusza się nas do akceptowania Ukraińców i ich totalnej ignorancji dla historii naszych narodów. Banderowcy to zjawisko które nie powinno być gloryfikowane!!

Gość

#57

2016-06-12 16:25

Bo Przemyśl to Polska a nie Ukraina,a za Wołyń i nieprzyznanie sie Banderowców do rzezi-zakaz czegokolwiek w obrębie naszych granic.

Gość

#58

2016-06-12 17:46

Nie wolno rozdrapywać ran. Ukraińcy wymordowali bestialsko 200tysięcy Polaków w tym małe dzieci ,kobiety ,starcy,zadawali im przed śmiercią okropne cierpienia i my mamy im pozwolić świętować takie mordy ,to by było hańbą dla naszego narodu.

Gość

#59

2016-06-12 18:25

Bo nie zgadzam się na gloryfikację OUN/UPA
ona

#60 Re:

2016-06-12 19:21

#8: -  

 nigdy sie o tym swiat nie dowie ,historia zostanie przekręcona ( już się to dzieje ) Polska i Polacy są jak pochyłe drzewa ,po której wszystkie kozy skaczą .


Gość

#61

2016-06-12 19:38

Należy ukarać samorządowców z Przemyśla, którzy nie tylko ochraniają występy neobanderowców z pomocą policji i straży miejskiej, ale patronują tym antypolskim ekscesom, podczas ktorych podnoszone są roszczenia terytorialne wobec Polski. W internecie można obejrzeć film z tych obchodów w 2013 roku. Powinna się tym zająć prokuratura. Dziękuję autorowi petycji za podjęcie tej inicjatywy. Podpiszę się pod każdym apelem w sprawie usunięcia z rządu banderowskich agentów wpływu, pchających Polskę do wojny z Rosją w interesie Ukrainy oraz wspierających politycznie i finansowo to wrogie Polsce państwo, jak również pod apelem w sprawie ścigania z mocy prawa dziennikarzy i pseudo-historyków wybielających ukraińskich ludobójców przez zakłamywanie faktów (podobnie jak to się ostatnio dzieje wobec osób używających określenia "polskie obozy koncentracyjne") Powinna również powstać incjatywa obywatelska domagająca się obowiązkowego kursu historii zakończonego egzaminami dla wszystkich ukraińskich obywateli starających się do pracę lub pragnących uczyć się i studiować w Polsce, z rozszerzonym kursem historii XX wieku, inicjatywa domagająca się debanderyfikacji i deukrainizacji przestrzeni publicznej w Polsce ( fetowany  przez samorządowców w wielu miastach jedyny ukraiński 'wieszcz' Taras Szewczenko był zdecydowanie antypolski) oraz usunięcia z Warszawy i innych miast Polski organizacji ukraińskich, które promują antypolskie postawy wśród migrantow ekonomicznych z Ukrainy, i zaprzestania finansowania przez polskiego podatnika antypolskich działań organizacji mniejszości ukraińskiej. 


Gość

#62

2016-06-12 19:59

Sprzeciwiam się gloryfikacji OUN-UPA

Gość

#63

2016-06-12 20:15

To przecież oczywiste! To nie podlega dyskusji, tak jak sprawa niemieckiej pamięci o hitlerowskich - nazistowskich zbrodniarzach,
którym równi są banderowcy i podobna swołocz sowiecka.
Hitler = Bandera = Stalin.

Gość

#64

2016-06-12 20:37

Zgadzam się w 100% z treścią petycji. Potrzeba więcej inicjatyw w tym kierunku.
Max

#65

2016-06-12 21:01

Co to kurwa jest ???!!! Jakie pochody ? Jakie obchody? Ludzie dajecie sobie płuc w twarz mieszkam w Chicago nie mogę tam byc ale gdyby z pewnością bym był w Przemysłu i walczyłbym o zablokowanie tej zniewagi !!! Rodacy gdzie Wasz honor poskazcie ze go macie bo rząd jest bez honoru 


Gość

#66

2016-06-12 21:14

Wszelkie formy świętowania w Przemyślu przez nacjonalistycznie uskrzydlonych Ukraińców jest groźne dla polskiego porządku prawnego. Neobanderowskie roszczenia do "zakerzonii" to wystarczający powód do wprowadzenia zakazu propagowania ideologii wrogiego Polsce nacjonalizmu ukraińskiego.

Gość

#67

2016-06-12 21:35

Skoro władze Polskie wszystkich szczebli nic w tej sprawie nie robią a nawet udają że tematu nie ma, należy oddolnie jej o tym przypomnieć z nadzieją że głos ten będzie usznowany tak jak obiecywała w kampanii wyborczej.

Gość

#68

2016-06-12 22:05

Moja Rodzina pochodzi z Kresów. Ścierwa banderowskie wyrżnęły ponad połowę mojej Rodziny ze strony Ojca w rejonie Kowla, Stanisławowa i Sarn...

Gość

#69

2016-06-12 22:21

Ponieważ 45%mojej rodziny w okrutny i bestialski sposób zostało wymordowanych na terenach Polski wschodniej w latach 1939-1945 przez ONU-UPA w imię "miłości" polsko - ukraińskiej.

Gość

#70

2016-06-12 22:26

Pochodzę z Wołynia, na moich oczach rozjuszona banda Ukraińców zamordowała mego ojca. Widziałem straszliwie zmasakrowane ciała pomordowanych Polaków. Cudem uniknęliśmy śmierci w Dreażnem, Pendykach i Hucie Stepańskiej w 1943 roku. Opisałem to w książce pt "LOSY"

Gość

#71

2016-06-13 06:36

Podpisałem bo nie będzie banderowiec pluć mi twarz.

Gość

#72

2016-06-13 07:01

Rodzina mojej matki została zamordowana przez tych oprawców.

Gość

#73

2016-06-13 07:30

A jakaś pikieta antymarszowa w Przemyślu jest przewidziana..??


Gość

#74

2016-06-13 07:45

nie ma takiej opcji, żeby w Polsce gloryfikowano ukraińskich zwyrodnialców-ludobójców!!.........PRECZ!!

Gość

#75

2016-06-13 08:25

Dlatego ze w Polsce nie mozna tolerowac zbrodniczych organizacji bandytow i mordercow z ukrainskiego upa i gloryfikowac faszyzm co ta organizacja przynosi do Polski z ukraincami ktorzy Nas zalewaja