Nie dla ograniczenia opieki psychologicznej w służbie zdrowia !!!


Gość

#26

2016-06-22 09:21

Studiuję psychologię, jestem zirytowana brakiem statusu prawnego zawodu i tym nowym rozporządzeniem.

Gość

#27

2016-06-22 09:54

Jedna wielka paranoja. Zlikwidujmy od razu świat przeżyć wewnętrznych i całą instytucję ludzkiej psychiki.
Ten kraj zmierza w przepaść!!

Gość

#28

2016-06-22 10:28

Sama jestem chora dlatego wiem jak bardzo wazna jest pomoc psychologa w celu wsparcia , pomocy psychicznej i udzielenia rady.I tak brakuje szpitalnych psychologow a co sie stanie gdy ich wogole zabraknie ?


Gość

#29

2016-06-22 13:26

jestem psychologiem i ubolewam nad nieprzemyślanymi projektami tego typu

Gość

#30

2016-06-22 18:27

W mojej rodzinie jest przewlekle chora osoba, dla której wsparcie psychologiczne jest niezwykle ważne. Ten fakt powoduje, że ma świadomość jak istotna jest rola psychologa w życiu wielu pacjentów.

Gość

#31

2016-06-22 19:45

Przeżyłam na własnej skórze niezbędność pomocy psychologicznej przy wyjściu z choroby. Czy się nam podoba, czy nie- stanowimy psycho-fizyczną, a nie czysto fizyczną konstrukcję.

Gość

#32

2016-06-22 20:43

Chyba ktoś sobie nie zdaje sprawy z tego co robi...skandal
kz

#33

2016-06-22 21:07

Ktoś kto wymysla likwidację etatu psychologa (i tak z resztą marnie opłacanego) na takich oddziałach nie ma pojęcia o zdrowiu człowieka. Koncentrujac się jedynie na zdrowiu somatycznym cofamy się o kilkadziesiąt jeśli nie kilkaset lat w rozwoju medycyny...jak zawsze za próby oszczędności zapłaci pacjent.


Gość

#34

2016-06-23 11:26

Zmiany, które wejdą z życiem dn. 01.07.2016 roku znacząco obniżą jakość świadczonych usług zdrowotnych, pozostawią chorych i ich rodziny bez należytej pomocy, często w najtrudniejszych sytuacjach w ich życiu. Ponadto utrudnią psychologom zdobywanie należytego doświadczenia zawodowego. Niestety, nie dostrzegam żadnych zalet nowego rozporządzenia, nie przypuszczam, aby poczynione w ten sposób oszczędności istotnie przyczyniły się do polepszenia innych świadczeń zdrowotnych, wszak wynagrodzenie psychologa w państwowej służbie zdrowia jest nieadekwatnie niskie. Pozdrawiam i liczę na konstruktywną dyskusję w temacie.
Danuta

#35 Re:

2016-06-23 19:05

#8: -  

 Jestem psychologiem i potwierdzam, że w leczeniu wręcz kluczowe jest nastawienie psychiczne pacjenta do procesu leczenia. Rolą psychologa jest pomoc choremu i zmotywowanie do terapii.


Gość

#36

2016-06-23 19:34

Ponieważ pacjent to nie tylko ciało,ani jednostka chorobowa, która trzeba leczyć, pacjent to człowiek który ma uczucia i nieraz pozytywne nastawienie w procesie leczenia, wsparcie psychiczne osby trzeciej, np psychologa, może zdziałać cuda i pomoc w leczeniu.

Gość

#37

2016-06-23 20:13

Nie, nie i jeszcze raz nie!!!!!!!!!! dla ograniczania praw pacjenta do rehabilitacji zdrowia psychicznego!

Gość

#38

2016-06-23 20:44

Jakość i Warunki życia

Gość

#39

2016-06-23 20:47

Jakość i warunki godnego życia

Gość

#40

2016-06-24 15:18

Jako psycholog rozumiem, że choroba i hospitalizacja osoby bliskiej stanowi sytuację niezwykle trudną. Jest to stres biologiczny i psychologiczny. I Już na samym początku wprowadza w życie niepewność i lęk. Dotyczą one rozpoznania, przebiegu i rokowania czy wreszcie leczenia i kontaktu ze środowiskiem medycznym. Co więcej, hospitalizacja to także źródło wielu negatywnych emocji takich jak: depresja, złość, frustracja czy poczucie winy . Są one następstwem silnego lęku wynikającego z faktu zarówno bezpośredniego zagrożenia życia osoby bliskie, jak i nagłości wystąpienia choroby. W związku z powyższym opieka psychologiczna w lecznictwie zamkniętym jest po prostu niezbędna.

Gość

#41

2016-06-24 15:33

Smutne i straszne, pracuje na oddziale neurologicznym i wiem jak istotna i wazna jest opieka psychologiczna i kognitiv training dla naszych pacjentow.

Gość

#42

2016-06-25 07:14

Planowane przez Ministerstwo Zdrowia zmiany uderzą w nas wszystkich, dlatego tak ważne jest podpisanie petycji. Ograniczenia opieki psychologicznej na oddziałach neurochirurgii, geriatrii, położnictwa, ginekologii, hematologii i innych dotkną z dużym prawdopodobieństwem każdego z nas - poprzez możliwą potrzebę pomocy dla siebie bądź najbliższych - rodziny, przyjaciół i brak szansy na uzyskanie jej po planowanych zmianach. Na każdym z tych oddziałów pacjenci i najbliżsi pacjentów doświadczają trudnych emocji, często konfrontują się z doświadczeniem straty: utraty sprawności; utraty planów, jakie mieli, przed wypadkiem, przed zabiegiem, przed stratą dziecka; wizji siebie kiedy byli sprawni, a choroby, te np. wieku starczego, nie dotyczyły ich i ich rodzin. Są to doświadczenia bliskie syndromowi stresu pourazowego, tak trudne i dojmujące, że wymagają specjalistycznego oddziaływania psychologicznego. Brak takiej oferty jest nie tylko w dalszej perspektywie zwiększeniem kosztów leczenia pacjentów i rodzin, którzy tej pomocy szybko nie uzyskają, jest po prostu niehumanitarny, dlatego zachęcam do podpisania petycji oraz do udostępnienia jej dalej.

Gość

#43

2016-06-26 09:51

Władza zaczyna wiele innych miejsc pracy usuwać to jest ta dobra niby zmiana....

Gość

#44

2016-06-27 10:36

Psycholog w szpitalu jest potrzebny nie tylko pacjentom, także ich krewnym. Ma to szczególne znaczenie w przypadku, gdy chorują małe dzieci i rodzice mają dowiedzieć się o ich ciężkiej chorobie lub niepełnosprawności. Mam chore dziecko i psychologa w szpitalu mi brakowało.

Gość

#45

2016-06-28 08:03

Ludziom trzeba pomagać, aby zapobiegać tragediom.

Gość

#46

2016-06-28 09:34

Bo pomoc psychologiczna jest niezbędna w szpitalach

Gość

#47

2016-06-28 14:45

Dotyczy ona mojej przyszłości, pracuję jako neuropsycholog na oddziale neurologicznym

Gość

#48

2016-06-28 17:42

Podpisałem dlatego, że mam świadomość jak ważne jest wsparcie psychologów w procesie leczenia szpitalnego. Nie uważam, żeby praca takich kompetentnych osób była czymś szkodliwych, wręcz przeciwnie, przyczynia się do sukcesów w leczeniu pacjentów, niesie ulgę i tak ważna w tym procesie pomoc.

Gość

#49

2016-06-28 19:11

Ponieeaz uwazam, ze psychologia ma ogromne znaczenie w procesie leczenia pacjenta z chorobą somatyczną.

Gość

#50

2016-06-29 10:11

Jestem neuropsychologiem w oddziale geriatrii. Wiele wysiłku i kosztów poniosłam w związku z osiągnięciem specjalizacji. Pacjenci geriatryczni potrzebują profesjonalnej diagnozy funkcji poznawczych w kierunku otępienia i wsparcia. Otrzymujemy niegodziwe wynagrodzenie, a jeszcze chcą nam zlikwidować etaty. To skandal!