Petycja w obronie polskiej szkoły

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja w obronie polskiej szkoły


Gość

#1076

2016-09-18 20:45

Nie jest prawdą że jest szkodliwe zmienianie środowiska, na całym świecie dzieci zmieniają klasy, szkoły, uczą się pracować w różnych zespołach i odnajdywać w różnych okolicznościach... to nie czasy gdzie jak cię zatrudniono w jednej firmie to pracowałeś tam do emerytury, dzisiaj trzeba umieć przystosować się do nowych ludzi, wymagań bo taki mamy rynek i czas, taka nauka od młodych lat nie powoduje potem problemów przy zmianach w życiu. Gimnazja w 80% są ok. a z tych 30% zrobiono wizytówkę może trzeba więcej psychologów szkolnych, i zmian w kacie nauczyciela tak by móc zwalniać nauczycieli którzy sobie nie radzą. A teraz problemy klas gimnazjalnych przeniosą się ze zdwojoną siłą do szkół podstawowych... Chaos to mało powiedziane :( a wszystko na żywym organizmie czyli naszych dzieciach. A potem rozłożą ręce albo oddadzą władzę a bubel pozostanie i będziemy przełykać tę żabę :( tylko po co - po to żeby udowodnić że wszystko jest źle - nie nie jest źle w 80% jest dobrze a tam gdzie jest źle trzeba się poprawić - szkoda tylko że to i tak na nic bo pani minister nie jest osobą chcącą słuchać ona wie lepiej - przykre że taki ktoś odpowiada za edukację dzieci :(

Gość

#1077

2016-09-18 21:55

Jestem mama obecnej szóstoklasistki i psychologiem pracującym w gimnazjum. W mojej praktyce nie spotkałam sie z żadnym dzieckiem które tęskni za szkołą podstawową. Wręcz przeciwnie- znam wiele przypadków, gdzie gimnazjum stało sie nową szansą, nowym rozdaniem. Są dzieci które przez lata były z kimś w konflikcie, ofiary przemocy rowiesniczej, takie do których przylgnęła latka kujona lub łobuza. One w nowej szkole często dużo lepiej funkcjonują. Ten kto myśli, że nastolatki w siódmej i ósmej klasie nagle zgrzecznieją, jest w dużym błędzie. Dzisiejsze dzieci nie boja sie zmian, są otwarte, chcą się rozwijać. Ta reforma, chaotyczna, wprowadzana w pośpiechu to wielka strata dla naszych dzieci.


Gość

#1078

2016-09-18 22:01

Uważam, że likwidacja gimnazjów przyniesie więcej szkody niż pożytku. Trzeba doskonalić i dofinansować obecnie działający system, a nie wracać do przeszłości, która się nie sprawdziła także z tego samego względu - szkoły nie są odpowiednio finansowane i to jest główny problem. Likwidacja gimnazjów nie rozwiąże go. Będą 8-klasowe podstawówki, które będą borykać się z brakiem finansów tak jak przed 1999 rokiem i obecnie. Więc zamiast wywalać niepotrzebnie pieniądze na zmiany - to dołóżcie te fundusze do szkół a zobaczycie jak szybko poprawią się warunki nauki i co za tym idzie także wyniki nauki.

Gość

#1079 Re:

2016-09-18 22:06

#1077: -  

 Zgadzam się całkowicie!!! Wychowałam dwóch synów, którzy w podstawówce byli gnębieni przez jedną nauczycielkę (jak cała klasa z resztą). Po przejściu do gimnazjum moje dzieci odżyły!!! wyuczyły się tylko dzięki nowym nauczycielom w gimnazjum, którzy cierpliwie łumaczyli, ze wcale nie są jakimiś tłumokami, a to że czegoś nie umieją to normalna rzecz - właśnie dlatego się uczą! oboje ukończyli gimnazjum z wyróżnieniem, jeden jest studentem 2-go roku medycyny na kierunku I lekarskim a drugi uczy się w technikum informatycznym. Gdyby nadal byli w podstawówce - to byłyby to kolejne dwa stracone dla nich lata i nie nadrobilby już tego w szkole wyższego szczebla. Jestem bardzo wdzięczna za to że moi chłopcy mieli możliwość nauki w gimnazjum!!!!


Gość

#1080

2016-09-18 22:10

To co przedstawiła pani minister to eksperyment na NASZYCH dzieciach. Nie zgadzam sie na to. Nie chce aby moje dziecko było pozbawione szansy nauki w świetnym, nowoczesnym rejonowym gimnazjum. Moja córka jest typowo ścisłym umysłem. Bardzo zdolna matematycznie, interesuje sie przyrodą. Dlaczego musi zdawać po ósmej klasie historię, której nie lubi i ma słabą nauczycielkę? W Polsce mamy kształcić tylko humanistów? Nie możemy pozwolić żeby ktoś decydował o przyszłości naszych dzieci bez pytania nas rodziców o zdanie. Kogo pytała pani minister? Z moich znajomych ani rodziców w klasie mojej córki nikt nie jest za taką szaloną reformą.

Gość

#1081

2016-09-19 06:33

kolejna zmiana,kolejne niewiadome ,kolejne króliki doświadczalne w osobie dzieci i rodziców. Nowy rząd inna zmiana. co za społeczeństwo wychowamy???. czy zmuszaniem do czegoś zmienicie społeczeństwo ?. Nauczyciele przedmiotowi "latają od szkoły do szkoły ,żeby uzupełnić etat" może z tym coś zrobić???? .Może te pieniądze poświęcić na rozdzielenie niektórych przedmiotów. Gimnazja wychowywały intelektualistów,tak jak licea.A co teraz zrobią te molochy 8 oddziałowe jakich wypuszczą w świat ludzi.?????

Gość

#1082

2016-09-19 09:26

Uważam, że to marnotrawstwo, działanie wsteczne, nieodpowiedzialne wprowadzanie zamieszania, niszczenie wieloletniego doświadczenia. Karygodny jest pomysł rezygnacji z egzaminów z przedmiotów przyrodniczych. Jak to pogodzić z próbą rozwoju szkół zawodowych i technicznych?

Gość

#1083

2016-09-19 11:20

nie dla ustaw pisanych na kolanie!!!

Gość

#1084

2016-09-19 12:31

Podpisałem, bo szkoła nie znosi ciągłych zmian i rewolucji. Wcale nie dlatego, że jestem "fanem" gimnazjów - nie jestem. Przekonuje mnie też teoria, że prawdziwym powodem planowanych zmian w oświacie jest chęć wprowadzenia nowych, "jedynie słusznych" podręczników.

Gość

#1085

2016-09-19 15:23

Jestem nauczycielem gimnazjum i prawdopodobnie stracę pracę, a mam na utrzymaniu dwoje małych dzieci, pracuje już 19 lat

Gość

#1086

2016-09-19 15:34

Protestuję przeciwko chaosowi w systemie edukacji. Rządy mogą się zmieniać ale nie mogą wywracać wszystkiego do góry nogami. Rewolucje w szkole niczemu nie służą. Jestem za udoskonalaniem a nie demolowaniem.

Gość

#1087

2016-09-19 16:20

Podpisałam tą petycję ponieważ nie zgadzam się na cofanie polskiej szkoły do czasów PRLu.Nie niszczy się czegoś co dobrze funkcjonuje,można tylko to udoskonalać.Reforma pani Zalewskiej wprowadzi wielki chaos i to nie tylko dla nauczycieli ale przede wszystkim dla dzieci i ich rodziców.Nie ma żadnego rzeczowego uzasadnienia dla tej reformy.

Gość

#1088

2016-09-19 18:02

Gimnazja, które znam mają bogatą ofertę zajęć dla uczniów, organizują wymiany międzynarodowe, współpracują z uczelniami wyższymi, stawiają na wszechstronny rozwój ucznia. Chciałabym, żeby mój 10-letni syn miał szansę uczyć się w takim gimnazjum. Nie rozumiem chęci powrotu do reformy za czasów komuny, kiedy w niemal całej Europie jest 3-szczeblowy system edukacji. Jestem przeciwko cofaniu się...

Gość

#1089

2016-09-19 18:12

Uważam, że można ulepszać istniejący system szkolny, który jest przejrzysty i funkcjonuje coraz lepiej. Mam okazję się o tym przekonać jako mama trójki nastolatków (jedno dziecko w liceum i dwoje w gimnazjum) i wykładowca akademicki z ponad dwudziestoletnim stażem.

Gość

#1090

2016-09-19 18:57

Jestem nauczycielem i znam system ktory dziala teraz,od wewnatrz. Zmiany , ktore proponuje rzad,sa bezsensowne,drogie, i niesamowicie uderza przede wszystkim w dzieci.

Gość

#1091

2016-09-19 20:20

Jako mama 6-klasistki nie zgadzam się na wprowadzenie reformy w 5 minut. Zamiast wywracac znów wszystko do góry nogami spróbujmy udoskonalić to co jest. Gimnazja się sprawdziły, choc przy ich wprowadzaniu było tak wiele kontrowersji. A teraz co czeka moją córkę? Przeniesie się z klasą do najbliższego gimnazjum, zmieni nauczycieli, program (którego nie ma nawet w zarysie), budynek... więc czemu nie zostawić tego pod szyldem gimnazjum? W podstawówce nie ma miejsca, ani pracowni, ani wysokich ławek... kto za to zapłaci? To nie będzie bezpłatna reforma, a do tego zupełnie niepotrzebna!!!

Gość

#1092

2016-09-19 20:54

Nie zgadzam się aby PIS ruinowal polska szkołę. Córka jest ostatnim rocznikiem, który będzie uczęszczać do gimnazjum. Martwią mnie poczynania PISu, aby zmieniać historię pod własną ideologię. Do tej pory PIS w żaden sposób nie przedstawił w czym nowa szkola ma być lepsza od obecnej.

Gość

#1093

2016-09-20 06:46

Zostawić gimnazja. Wygasić Zalewską ;)

Gość

#1094

2016-09-20 08:24

Zamiast wyrzucać pieniądze na bezsensowne reformy lepiej je dać nauczycielom na szkolenia, nie wyobrażam sobie 15 latków z dziećmi 6-8 letnimi. Ludzie nie widzą co serwuje taka reforma najmłodszym! Ludzie obudzą się jak już będzie za późno i nie będzie odwrotu!!Chodziłem do 8 klasowej podstawówki, ale w innych realiach i wtedy miało to sens, gdzie dzieci nie miały dostępu do internetu, dopalaczy, narkotyków, a dziś wszystko to znajdzie się po likwidacji gimnazjów w podstawówkach, które nie są przygotowane do pracy z dziećmi 13-15 lat. Nauczyciele gimnazjum doskonale już opanowali ten wiek. Po co to wszystko demolować!!!!

Gość

#1095

2016-09-20 09:51

Bo nie podoba mi się zaproponowany projekt zmian w polskiej oświacie i nie ma żadnej osłony dla nauczycieli np. powrotu do emerytury po ukończeniu 30 lat pracy. Uważam, że to uratowało by częściowo masowe zwolnienia nauczycieli.

Gość

#1096

2016-09-20 12:27

Zgadza się w całej rozciągłości ' że trzeba udoskonalać szkolnictwo i wybijać się w przyszłość wiedzy i umiejętności nauczania dzieci i młodzieży a nie reorganizować budynki i tracić na to pieniądze nas podatników.

Gość

#1097

2016-09-20 12:39

Niech rząd udoskonali to co jest a nie rozwala wszystkiego totalnie. Niech zajmie się kwestiami takimi : stwórzmy taki system aby dzieci nie musiały poświęcać 2, 3 godz. na naukę i odrabianie lekcji w domu, a rodzice kolosalnych pieniędzy na lekcje dodatkowe- korepetycje. Następny problem to to aby dzieci nie dźwigały na plecach 10 kg, a rodzice, których dzieci nie zakwalifikowały się na darmowe podręczniki aby nie musieli wydawać 500,00 zł na zestaw do szkoły. To są bolączki dzisiejszej szkoły, którymi należy się zająć

Gość

#1098

2016-09-20 13:38

Zgadzam się, że wprowadzone przed kilkoma laty gimnazja podniosły poziom intelektualny uczniów znacznie w górę. Nastolatki choć w trudnym wieku, mogą zacząć specjalizować się w profilowanych klasach (językowych, typowo informatycznych, czy artystycznych), co mnie cieszy najbardziej to matematyka użytkowa - uczona bez względu na profil, jest na wysokim poziomie, umożliwiającym funkcjonowanie w technokratycznym komputerowym rynku pracy:-)

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2016-09-20 14:49



Gość

#1100

2016-09-20 14:52

Kocham moje Gimnazjum ;)