Petycja w obronie polskiej szkoły

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja w obronie polskiej szkoły


Gość

#1101

2016-09-20 14:54

To nie jest reformą - to akt wandalizmu - zmiany powinny być przygotowane porządnie - a to wymaga czasu i prawdziwych konsultacji.

Gość

#1102

2016-09-20 16:08

Uważam że MEN w Polsce kuleje od dawna i jesteśmy 100 lat za murzynami ( nie obrażając murzynów) i trzeba rozwijać i udoskonalać to co jest a nie cofać się tragedia jakaś.

Gość

#1103

2016-09-20 16:25

Ta reforma jest nieprzemyślana i wprowadzana na szybko. Nie mogę się na to zgodzić, bo dotyka mnie i moje dzieci w szczególny sposób. Córki posłałam od szkoły w wieku sześciu lat, bo uwierzyłam, że taki będzie obowiązek. Jedna jest teraz w szóstej, druga w piątej klasie. Już zostały poszkodowane w wyniku cofnięcia obowiązku, a teraz znajdą się w samym centrum chaosu spowodowanego reformą. Miały szansę pójść do dobrego gimnazjum, a teraz nie wiem jak będzie i czy starsza córka będzie miała szansę na liceum. Poza tym jestem nauczycielką gimnazjum od 2002 roku. Czuję, że pani Minister przekreśla ciężką pracę moją oraz moich koleżanek i kolegów. Tylko my wiemy z jakimi problemami się mierzyliśmy, ile sami się uczyliśmy, by dojść do tego co mamy teraz. Przykro mi, że z taką łatwością zostanie to zniszczone.

Gość

#1104

2016-09-20 16:38

Jestem nauczycielem gimnazjum z wieloletnim stażem, przeszłam wiele reform oświaty włącznie ze szkołami zbiorczymi, To co zakomunikowała p. Zalewska jest obraźliwe w stosunku do uczniów, nauczycieli szkół gimnazjalnych. Postęp cywilizacji jest ogromny, młodzież również ulega przeobrażeniom w wielu sferach dlatego zamykanie jej w 8 klasowej szkole jest bezzasadne.

Gość

#1105

2016-09-20 17:45

Niepotrzebna jest w obecnej sytuacji rewolucja, wystarczy ewolucja. Jako wieloletni dyrektor gimnazjum, a obecnie nauczyciel gimnazjum im. Jana Pawła II w Wielowsi uważam, że gimnazja na przestrzeni lat sprawdziły się jako doskonałe placówki oświatowe, w których pracuje wszechstronnie wykształcona kadra pedagogiczna, wyposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne i walory pedagogiczne.
Poza tym uważam, że tak chaotycznie przygotowana " dobra zmiana" przez PIS spowoduje upadek polskiej edukacji i sprowadzi ją do stanu agonii i spowoduje totalny " ciemnogród" edukacyjny kolejnych roczników młodzieży polskiej, uczącej się w systemie 1 - 8.

Gość

#1106

2016-09-20 19:21

Bo jestem zarówno rodzicem, który boi się o przyszłość swojego dziecka, a jak na razie już na poziome przedszkola niewiadomych jest stanowczo za dużo, i jestem nauczycielem, który widzi, że obecne zmiany (BAŁAGAN!) nie przyniesie korzystnych skutków ani dla uczniów, ani nauczycieli!

Gość

#1107

2016-09-21 07:22

Jestem przeciwnikiem złych zmian. Nie wolno wracać do złych PRL-owskich wzorców wychowania i uczenia. Wypracowane zostały dobre, nowoczesne metody pracy dydaktycznej i wychowawczej, które są chwalone w całej Europie i tylko decyzja jednego Pana, zakochanego w dawnych czasach, wywraca wszystko do góry nogami. NIE GODZĘ SIĘ NA POWRÓT PRL-u.

Gość

#1108

2016-09-21 10:24

Reforma przyniesie ogrom problemów, z którymi borykać będziemy się przez wiele lat -obniżenie poziomu edukacji, likwidację mnóstwa miejsc pracy nauczycieli pracowników obsługi i administracji , chaos organizacyjny,

Gość

#1109

2016-09-21 15:33

Tworzy chaos, zmiana jest nieprzemyślana, pisana na kolanie.

Gość

#1110

2016-09-21 15:36

Nie zgadzam się na zmiany w takiej formie.
Jestem za poprawianiem systemu oświaty a nie za rewolucją!

Gość

#1111

2016-09-21 17:33

Moja starsza córka była uczniem szkoły podstawowej o niezbyt wysokim poziomie i niestety niedająca żadnych możliwości rozwoju dzieciom troszkę zdolniejszym. Przemęczyliśmy jakoś 6 lat i posłaliśmy córkę do innego gimnazjum (w/w podstawówka dawała możliwość kontynuacji nauki w gimnazjum). Dzięki temu córka dostała się do wymarzonego liceum. Młodsza córka właśnie rozpoczęła naukę w w/w podstawówce. Już myśleliśmy o wyborze gimnazjum, i pocieszaliśmy się, że to tylko 6 lat. A teraz perspektywa użerania się przez 8 lat z dyrekcją i większością nauczycieli, ich niekompetencją, brakiem zaangażowania, i dążeniem do minimalizmu, przeraża nas. A zamiast myśleć o dobrym liceum musimy zacząć rozglądać się za "dobrą" zawodówką.

Z poważaniem

rodzic dziecka pozbawionego możliwości wyrównania szans edukacyjnych.
Nauczyciel Gimnazjum

#1112

2016-09-21 19:14

Jestem Nauczycielem od 33 lat, pracowałem w czasach PRL, ale takiego traktowania Nauczycieli jak obecnie nie doświadczyłem.,, Pierwszy Nauczyciel "wypowiada się w taki SPOSÓB o 17 letniej, ciężkiej i uważam owocnej pracy tysięcy Nauczycieli, Dyrektorów.


Gość

#1113

2016-09-21 19:38

Na całym świecie sześciolatki idą do pierwszej klasy. Nasza szkoła cofa się wstecz. Ograniczamy nasze dzieci, eksperymentujemy na nich. Podstawy programowe są tworzone byle jak. Nie ma żadnych konsultacji z nauczycielami. Jeden wielki chaos.

Gość

#1114

2016-09-22 06:16

Moim zdaniem reformę próbuje się wprowadzić bez przygotowania.
Fibi

#1115 Re: Re:

2016-09-22 06:19

#27: olga - Re:  

 Jak macie do bani podstawowke to juz nie moja wi a. 


Gość

#1116

2016-09-22 07:29

Wszystko, co do tej pory mówi Pani minister to kłamstwa - o rzekomym braku kosztów, woli nauczycieli uczniów i rodziców, rzekomym upadku polskiej oświaty z powodu gimnazjów (zresztą wprowadzonych min. dzięki głosom obecnych posłów PIS).
To, co się chce wprowadzić jest nieprzygotowane i nieprzemyślane.

Gość

#1117

2016-09-22 07:34

Nieprzygotowana "reforma", wprowadzana tylko po to, żeby niszczyć zamiast poprawiać. Lepiej pieniądze konieczne do jej wprowadzenia przeznaczyć na mniej liczne klasy (są w gimnazjach i 30, i 32-osobowe). Zresztą tu i tak chodzi o wprowadzenie obowiązkowych tematów wychowania "patriotycznego" na modłę obecnie rządzących i indoktrynację - już od najmłodszych lat.

Gość

#1118

2016-09-22 08:35

Nie stać nas na kolejne, szalone, niekorzystne dla młodzieży zmiany i wysyłanie tak dużej grupy ludzi na "bezrobocie"

Gość

#1119

2016-09-22 08:45

NIE WOLNO WPROWADZAĆ ZAMĘTU W SZKOLE, A REFORMA PRZYGOTOWANA W POSPIECHU NIE SŁUŻY NICZEMU DOBREMU.

Gość

#1120

2016-09-22 12:34

Tak jak widzę roztrzepaną kobietę w osobie ministra, tak widzę tę całą reformę, bez właściwej analizy, na rympał "bośmy obiecali".
To, że świat idzie do przodu i w wielu krajach idą dzieci wcześniej do szkoły to nic, to nie dociera! Zburzyć, by móc odbudowywać, to domena rządów i nie tylko prawicowych!

Gość

#1121

2016-09-22 12:53

O tak istotnych zmianach powinni decydować wszyscy! Zmiany dotyczą naszych dzieci, naszej przyszłości! Czy ktoś zapytał o zdanie co uważają nauczyciele, rodzice, dzieci?

Gość

#1122

2016-09-22 16:30

Nie wyrażam zgody na okłamywanie nauczycieli. Ktoś nas traktuje jako ciemnotę, która niczego nie rozumie. Jako praktycy najlepiej wiemy co robimy i jakie mamy efekty. To co słyszymy w mediach od "reformatorów" to niczym nieuzasadnione wizje, za które kiedyś ktoś znów będzie płacił. Niestety teraz nikt się z tym nie liczy. Ważna jest tylko idea...


Gość

#1123

2016-09-22 16:52

Bo jestem za pozostawieniem gimnazjów.

Gość

#1124

2016-09-22 17:44

Zbyt dużo nauczycieli straci pracę. Wraz z nauczycielami stracą również pracę pracownicy administracji i obsługi.
malami

#1125

2016-09-23 05:16

nie robi sie reformy edukacji tak po łebkach w ciagu 1 pokolenia 2 różne reformy edukacji to swiadczy o krotkowzrocznosci i niekompetencji władzy, zacofaniu, zasciankowosci, glupocie pozdrawiam