Petycja w obronie polskiej szkoły

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja w obronie polskiej szkoły


Gość

#51

2016-07-14 16:53

Planowana reforma nie ma żadnych racjonalnych przesłanek i jest przykładem awanturniczej i szkodniczej polityki PIS.

Gość

#52

2016-07-14 17:00

Od samej zmiany struktury szkolnictwa nie zmieni sie poziom edukacji. Świadczy to tylko o tym ze Ministerstwo Edukacji nie wie co trzeba poprawić w szkołach i wybiera najprostszy i najbardziej propagandowy sposób. Kolejny raz pieniądze publiczne zostaną zmarnowane. Myśle, ze samorządowcy powinni policzyć ile kosztowało ich utworzenie gimnazjów i wnioskować do rzadu o rekompensatę strat.

Gość

#53

2016-07-14 17:06

Mam wspaniałego wnuka i nie chcę, by kolejne rzesze nauczycieli zarażonych "dobrą zmianą" robiły mu wodę z mózgu na temat naszej historii.

Gość

#54

2016-07-14 17:17

Kijem rzeki się nie zawróci. Jeśli zwolennicy powrotu do poprzedniego systemu 8-klasowego myślą, ze uczniowie nagle zaczną się uczy i będą grzeczni, to są w wielkim błędzie. Szkołę trzeba wspierać, zmienić program nauczania, zmodyfikować siatkę godzin, ale nie zmieniać systemu. Szkoda pieniędzy. Potrzeb jest dużo.

Gość

#55

2016-07-14 17:29

 nie pozwolę aby rząd PiS niszczył bezpodstawnie wszystko, co dobrze funkcjonowało w Polsce


Gość

#56

2016-07-14 17:31

jestem przeciwny likwidacji gimnazjów

Gość

#57

2016-07-14 17:47

Jestem nauczycielem oraz absolwentem pierwszego rocznika gimnazjum. Nie zgadzam się na kolejne zmiany, wprowadzające chaos i utratę miejsc pracy. Uważam wprowadzenie gimnazjum za fortunnie realizowany projekt, którego nie należy skreślać po zaledwie 16 latach od wdrożenia. Zmiany niewiele usprawnią, dużo namieszają i przeszkodzą w tym przypadku, lepiej przeznaczyć pieniądze na coś innego.


Gość

#58

2016-07-14 17:49

Nie mam zaufania do osób przeprowadzających tę reformę.

Gość

#59

2016-07-14 17:51

Chaos i niepewność to trudne warunki do pracy

Gość

#60

2016-07-14 18:00

Bo jestem za prawdą historyczną!
Nauczyciel

#61 Tak za reformą

2016-07-14 18:13

Trzeba wręcz odważnych kroków i radykalnych zmian, powrót do podobnej struktury z lat 90 tych, która była jak najbardziej skuteczna w nauczaniu jest koniecznością. Technika i szkoły zawodowe muszą być wydłużone i dobrze zorganizowane żeby kształcić fachowców a nie jak teraz amatorów. Matura powinna wrócić do dawnego znaczenia. Sztuczny twór jak gimnazjum jest wręcz niepotrzebny. Na rynku pracy jest zapotrzebowanie na fachowców, a nie na magistrów. Dawniej studia miały znaczenie, uczęszczali na nie w większości najlepsi. Wiem, że wielu boi się o swoje stołki, ale dobro państwa i narodu jest ważniejsze, a nie prywata!!. Narzekaczy i antagonistów jak przy każdej reformie w naszym kraju jest pełno.


Gość

#62

2016-07-14 18:17

Proponowane zmiany są szkodliwe dla naszych dzieci.

Gość

#63

2016-07-14 18:21

Dość niszczenia polskiej szkoły!!!!

Gość

#64

2016-07-14 18:24

Działania PISu w zakresie edukacji są przerażające dla mnie , zwykłego rodzica. Stanowczo mówię nie tej dewastacji.

Gość

#65

2016-07-14 18:30

Dlatego że jestem nauczycielem w gimnazjum i nie wierzę w gwarancje zatrudnienia

Gość

#66

2016-07-14 18:30

Piękne słowa Profesora Krzysztofa Konarzewskiego: 38-milionowy kraj, który w okresie 15 lat dwukrotnie przebudowuje swój system oświaty, wyda się światu dziwny; ale kraj, w którym druga przebudowa polega na powrocie do stanu sprzed pierwszej, musi się wydać śmieszny.
aga

#67 Re: Tak za reformą

2016-07-14 18:49

#61: Nauczyciel - Tak za reformą 

 Na rynku pracy jest zapotrzebowanie na fachowców, a nie na magistrów... nie ma ani na jednych, ani na drugich. Ci pierwsi pracują za 1000zł na umowę zlecenie, Ci drudzy, no cóż -juz wkrótce przyłączą do tych pierwszych. Pracuję w zawodzie 30 lat, skończyłam Wyższą szkolę Pedagogiczną w 1987r. Na roku było nas 15. A dziś stoję przed perspektywą utraty pracy , więc proszę nie wypowiadać się w kwestiach nie do końca Panu?Pani znanych. Licea i technika powinny rzeczywiście być wydłuzne, ale czy nazwa szkoła podstawowa a nie gimnazjum zmieni oblicze przyszłego polskiego magistra lub fachowca? Na Boga z kury można zrobic orła, ale on nie pofrunie! Nazwa palcówki niczego nie zmieni. Hasła - dobro narodu- też już "przerabiałam" i mam o tym swoje zdanie.

 


Gość

#68

2016-07-14 18:55

Myślę, że należy tylko zlikwidować te popaprane zbiorowiska gimnazjalistów. Oni powinni kończyć gimnazja w swoich szkołach gdzie uczęszczali do szkół podstawowych.

Gość

#69

2016-07-14 19:07

Jestem dziadkiem i widze,ze obecna szkola nie wymaga rewolucyjnej "dobrej zmiany".

Gość

#70

2016-07-14 19:10

Bo nie chcę ,żeby zmieniano historię i nauczycieli na debili i wciskali młodzieży i dzieciom kłamstwa i prali im mózgi .Precz z pseudo religią i won darmozjady czarne.

Gość

#71

2016-07-14 19:13

Nie zgadzam się na eksperymenty przeprowadzane na dzieciach również moich. Domagam się ciągłości państwa i dialogu władzy ze społeczeństwem. Rządzący to urzędnicy w służbie narodu. Całego narodu.

Gość

#72

2016-07-14 19:15

Reforma dla reformy, brak pomysłu, powrót do PRL partii która do tej pory odcinała się o tamtej epoki, doprowadzą tzw. rządzący do fali bezrobocia, upolitycznienie oświaty, niedługo pojawi się obowiązek, by w każdej szkole w Polsce co miesiąc urządzać apel smoleński. Tak nieudolnego pod względem oświaty rządu jeszcze w III RP nie było. To właśnie sądzę o planach oświatowych PISu.

Gość

#73

2016-07-14 19:20

Bo jestem nauczycielem i zależy mi na dzieciach .

Gość

#74 Re: Re: Tak za reformą

2016-07-14 19:22

#67: aga - Re: Tak za reformą 

 Szanowna Pani "tylko nauczyciele" mają wielką wadę nie znają wogole realiów rynku pracy i jego zapotrzebowania oraz perspektyw. Oprócz tego, że jestem nauczycielem wpierw zdobyłem doświadczenie w branży elektroniczno-informatycznej, nie znam fachowca ( lub osobę co ma coś w głowie i tzw w ręku fach) który zarabia 1000 zł na umowę zlecenie, czy pracując w korporacjach czy w mniejszych firmach. Pracując w korpo często rekrutowałem nowych pracowników szkoląc ich. Pamiętam, że raz rekrutowałem na 15 stanowisk z 400 kandydatów. Niestety z tego grona nie byłem wstanie wybrać nawet 10, a wymagania były na poziomie podstawowym. Dlatego mam dość tworzenia w szkołach idiotów i młodzieży którzy kolokwialnie mają lewe ręcę do pracy. Dlatego trzeba zmian. Na dzień dzisiejszy czy szkoła średnia czy wyższa kompletnie odbiegają od wymagań rynku pracy. A Pani niech się nie martwi ma Pani dyplomowanego więc tak łato z pracy nie wyrzucą. Pozostanę jednak zwolennikiem starego systemu, którego jest szansa porządnie udoskonalić, tylko mam nadzieje (a to budzi największe moje obawy), że Ministerstwo sobie z tymi wielkimi planami poradzi


Gość

#75

2016-07-14 19:28

Podpisałem, bo nie podoba mi się to, co robi p. minister. Nie wierzę jednak, że to coś da.