Stop likwidacji Bibliotek Pedagogicznych na Warmii i Mazurach!

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Stop likwidacji Bibliotek Pedagogicznych na Warmii i Mazurach!


Gość

#1

2011-09-27 13:23

Fachowość, profesjonalizm i bogata oferta w zakresie książek o tematyce psychologicznej, socjologicznej - z tym wszystkim zetknęłam się jako użytkownik biblioteki.

Gość

#2

2011-09-27 13:44

Jeżeli będziemy likwidować biblioteki,a książki będą coraz droższe? to nikt lub bardzo mało osób będzie sięgało po książki.Przestaną się rozwijać bez książek. Nastąpi zapaść kulturowo-historyczna.Czy o to chodzi rządzącym? Chyba tak! Łatwiej jest manipulować nie oświeconym społeczeństwem i wszystko im można wmówić.

Gość

#3

2011-09-28 10:11

Te plany bardzo wpłyną na mój głos w najbliższych wyborach.To skandal,żeby oszczędzać na bibliotekach.Nie zgadzam się na to!Jestem spoza woj.Warmińsko-mazurskiego, a korzystam z usług biblioteki pedagogicznej w Elblągu.Działalność tej biblioteki przekracza granice województwa.Jestem pełna podziwu dla pracowników tej instytucji.Wierzę,że czytelnicy,przyjaciele biblioteki nie pozwolą na "restrukturyzację"...

Gość

#4

2011-09-28 12:50

Mój Boże!Wiele lat byliście dla nas ogromnym wsparciem, czy kolejne pokolenia na to nie zasłużyły?
Szanowne Władze Warmińsko-Mazurskie, takich decyzji nie podejmuje się, i już!!!

Gość

#5

2011-09-28 14:58

Wyrażam swój sprzeciw przeciwko likwidowaniu bibliotek pedagogicznych w województwie warmińsko-mazurskim!
''Oszczędności'' w Oświacie dotykają również ww biblioteki, a przecież są one miejscem, z którego korzystają nie tylko nauczyciele i studenci studiujący na uczelniach o profilu pedagogicznym.
Biblioteka, podobnie jak szkoła czy przedszkole, to nie zakład produkcyjny. Zamysł oszczędzania na oświacie jest karkołomnym pomysłem, negatywne skutki mogą być ''opłakane''!

Gość

#6

2011-09-28 15:54

Stanisław Staszic powiedział"Takie będą Rzeczpospolite,
jakie ich młodzieży chowanie". To skandal, wstyd i hańba, że ktoś wpadł na taki pomysł. Nie wolno dopuścić do likwidacji tych bibliotek, nauczyciele tu właśnie maja dostęp do aktualnej literatury specjalistycznej i korzystają z niej, aby dobrze uczyć i wychowywać, nie zabierajcie im tych możliwości! Z wyrazami szacunku, doświadczony pedagog, nauczyciel, wychowawca,terapeuta.

Gość

#7

2011-09-28 17:34

Społeczeństwo wiedzy, permanentna edukacja... bez bibliotek!!! cdn. dokąd zmierzasz Polsko?

Gość

#8

2011-09-28 19:04

Niech Panowie w garniturach lepiej rozejrza sie w swoich szeregach i polikwiduja zamiast bibliotek polowe swoich stolkow-bedzie kupa kasy na potrzeby kultury!

Gość

#9

2011-09-28 21:51

To jest poromiony pomysł aby likwidować biblioteki Pedagogiczne

Gość

#10

2011-09-29 06:39

nie zgadzam się z decyzją władz popieram starania biblioteki

Gość

#11

2011-09-29 11:53

moim zdaniem nie nalezy likwidować bibliotek!!!!!!!

Gość

#12

2011-09-29 13:43

Jeżeli zamkniecie biblioteki, to zupełnie upadnie kultura Narodu

Gość

#13

2011-09-29 14:23

Jestem przeciwko takiemu ruchowi, ponieważ na studiach taka biblioteka może się przydać. Poza tym boję się o Tczewską bibliotekę że również zostanie zlikwidowana.

Gość

#14

2011-09-29 14:45

Likwidacja bibliotek to duży błąd. Polacy chcą rozwijać się intelektualnie. Dostęp do książek w bibliotekach zdecydowanie to umożliwia. Książka to rzetelne źródło informacji, nie zawsze INTernet.

Gość

#15

2011-09-29 17:22

Nauczyciele powinni mieć swoją bibliotekę z bogatym księgozbiorem specjalistycznym i miejscem, gdzie we względnym komforcie psychicznym i fizycznym będą mogli skorzystać z zasobów. Nie wyobrażam sobie, aby było to możliwe w molochu, gdzie ze względów oszczędnościowych zatrudni się bibliotekarzy, którzy mają się znać na wszystkim. Wiadomo, ze jest to grupa zawodowa, która nieustannie musi podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Nie róbmy ciemnogrodu. To wstyd, żeby nauczyciele nie mieli swojej biblioteki!

Gość

#16

2011-09-29 19:57

Polacy nie zasługują po tylu latach zbrojnych walk o niepodległość z obcym zaborcą, by kraj rządzonym przez ludzi obdarzonych zaufaniem wielu wyborców, był przez tych samych ludzi okradany i sprzedawany kawałek po kawałku, za pieniądze unijne, z projektów, których celem jest zniszczenie narodu, polskości, po to abyśmy zostali bezmyślną siłą roboczą bogatego "zachodu".
Polskość przetrwała dzięki matkom czytającym dzieciom polską literaturę, dzięki mądrości elit, które bezinteresownie pragnęły dobra i rozwoju tego kraju.
Widocznie elity zostały zniszczono w NIEMIECKICH obozach zagłady, a Ci którzy przeżyli nie chcieli wracać do "TAKIEJ" Polski, którą rządzą układy i ludzie rządni pieniędzy, wpływu, manipulowani przez wschód lub zachód, nie liczący się z wolą narodu! Czy przy władzy zostali tylko Ci, którzy nie czytali polskiej literatury: 50, czy 20 lat temu i teraz!?

Gość

#17

2011-09-29 21:13

Nie zgadzam się na likwidację podstawowych i specjalistycznych narzędzi dla nauczycieli i studentów. Na chwilę obecną jest to jedyne i porządne źródło profesjonalnej wiedzy.

Gość

#18

2011-09-30 10:58

SKANDAL!!!!

Gość

#19

2011-09-30 11:23

najlepiej żebyśmy byli ciemni,wierni i bogobojni

Gość

#20

2011-09-30 17:32

Uważam, że to istotna inicjatywa i mam nadzieję, że dzięki niej nie dojdzie do zamknięcia bibliotek.

Gość

#21

2011-09-30 21:27

Krótkowzroczność decydentów może się kiedyś na nich zemścić. Cóż, wybory samorządowe były rok temu zatem myślą, że nie będziemy pamiętać o ich bezsensownych decyzjach. Ale użytkownicy i pracownicy bibliotek pedagogicznych jednocześnie mają prawo głosu i podczas wyborów mogą te działania odpowiednio ocenić dając samorządowcom czerwoną kartkę przy urnie. Patrząc z innej strony, to ilu z nich mogło się dawniej wykształcić, bo mieli łatwy dostęp do literatury w niedalekiej bibliotece pedagogicznej dobrze zaopatrzonej w cenny naukowy księgozbiór.

Gość

#22

2011-10-01 08:31

Decyzja o likwidacji Biblioteki Pedagogicznej jest wręcz porażająca. Postawić by ja można w jednym szeregu z eksterminacją inteligencji polskiej przez taktyczne posunięcia, jakich było sporo w naszej historii.

Gość

#23

2011-10-01 11:18

Właśnie przeczytałem na stronie Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu o nagrodzie internautów oraz wyróżnieniu w konkursie "Dojrzałość w sieci. Dobre praktyki" GRATULUJĘ

Gość

#24

2011-10-01 11:55

Bez Biblioteki Pedagogicznej stan oświaty w Elblągu będzie ulegał dalszej degradacji. Przykro żyć w czasach dewaluacji wartości nauki i oświaty, a prymatu materializmu. Czekają nas obrazki, jakie ukazywał Żeromski - dla wielu będą one nieczytelne - po czym rozdziobią nas kruki, wrony... Ale może o to chodzi?

Gość

#25

2011-10-02 20:19

To totalna bzdura.