! Ocalmy historię ! Ocalmy szkołę ! Chrońmy nasze pociechy !

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2011-09-28 22:24


uczeńLOCzaplinek

#27 Re:

2011-09-28 22:34

#17: -

Trzeba tu jednak o czymś wspomnieć. Jak wiecie z wymysłów Starostwa został wyznaczony limit uczniów, aby otworzyć jakiś profil nauczania. Ustalono, że aby móc otworzyć klasę potrzeba min. 30 uczniów. Nie uzyskaliśmy niestety tego limitu i otworzyliśmy tylko jedną klasę. Natomiast tutaj podkreślam, że profil klasy LO w Drawsku Pomorskim, który również nie uzyskał wymaganego limitu został otwarty. I teraz się pytam! Gdzie jest sprawiedliwość ?? Brak słów!!


Gość

#28

2011-09-28 22:37

spoko szkoła;]

Gość

#29

2011-09-28 23:02

Zostawcie szkołe co wam przeszkadza ?

Gość

#30

2011-09-28 23:07

To po prostu skandal! Sama uczyłam się na Parkowej i to Liceum do końca życia kojarzyć mi się będzie z wartościami, które wyznaję do dziś, z cudowną, kameralną i rodzinną atmosferą i dyscypliną. Na w-f chodziliśmy na Wałecką - w takim molochu bardzo łatwo jest utracić własną tożsamość. Nie pozwólmy by dzieciaki straciły swój indywidualizm!

Gość

#31

2011-09-28 23:31

LO w Czaplinku mimo złych warunków technicznych było bardzo dobrym miejscem dla młodych ludzi i przyszłych maturzystów. zajęcia szkolne odbywały się bez większych problemów, a my-uczniowie byliśmy zachwyceni sposobem ich przeprowadzania. z roku na rok przybywało pracowni, jak np. chemiczno-biologiczna i prócz teoretycznych mieliśmy szansę na zajęcia praktyczne, które były łatwiejszym-i co ważniejsze-lepszym sposobem na naukę. ponadto mieliśmy mnóstwo swobody zarówno przy przenoszeniu się do innych klas jak i na przerwach, które mogliśmy spędzić miło na łączniku przy muzyce lub na boisku, czy w innych miejscach wokół szkoły. przeniesienie szkoły będzie się wiązało ze sprzedażą lub innym zagospodarowaniem tego budynku, jak przypuszczam, na dłuższy czas, a nie tylko na czas niżu demograficznego. warto zauważyć, że jest to jedyna szkoła w naszym mieście, która ma wysoki poziom nauczania bez konieczności wyjazdu na dalsze tereny. jeśli Państwo zdecydujecie się na przeniesienie LO muszą Państwo wziąć pod uwagę to, że warunki nauczania będą mniej niż niedogodne. tłok w szkole, nauka na dwie zmiany, przy których nie można liczyć na wystarczającą liczbę czasu na naukę. jeśli uważacie Państwo tę petycję za bzdury-życzę powodzenia w dalszym nauczaniu, jeśli jeszcze ktokolwiek zdecyduje się na tę szkołę. w ten właśnie sposób MiG Czaplinek utraci młodzież w wieku szkół średnich, która będzie wyjeżdżała do szkół, w których będzie miała dogodne warunki do nauki i co więcej, ta młodzież nie będzie wracała tu po studiach, bo jest to miasto bez jakichkolwiek perspektyw na życie, a tym bardziej na wychowanie i wykształcenie dzieci.

Pozdrawiam.

Gość

#32

2011-09-28 23:47

Chodziłam do tego LO i wiem, że jest potrzebne naszemu miastu. A połączenie zniszczy to, co było budowane przez wiele lat.

Gość

#33

2011-09-29 07:52

!Ocalamy historię!Ocalamy szkołę!Chrońmy nasze pociechy!

Gość

#34

2011-09-29 07:53

Zostawcie szkołę!

Gość

#35

2011-09-29 09:42

Bardzo trafna petycja.

Gość

#36

2011-09-29 11:01

Sprawdźcie pisownię w petycji

Gość

#37

2011-09-29 14:19

Już nawet nie chodzi o pisownię. Wiem, widziałem jakie są błędy. Chodzi o sam fakt - akt przeciwstawienia się przeniesieniu LO na ul. Grunwaldzką.
Będziemy bronić naszej szkoły!
molll

#38 Re:

2011-09-29 16:00

#36: - Pisane na szybko, pod wpływem emocji ;) Błędów niestety nie można już poprawić.

 


Gość

#39

2011-09-29 20:56

ratujemy szkołę

Gość

#40

2011-10-01 12:18

Ukończyłam tę szkołę. Punkt, w którym się znajduje jest idealny do rozwijania różnego rodzaju sportu, nawet jazdy na łyżwach w okresie zimowym.
Atrakcyjny teren pozwala na zaoszczędzenie czasu młodzieży na lekcje wychowania fizycznego.
Dlaczego, jeśli coś jest naprawdę dobre, pojawia się decydent,który "błyśnie" dla kariery kiepskim pomysłem. Ale dlaczego kosztem młodzieży czaplineckiej. Trzymam kciuki WALCZCIE DALEJ.!!!!!!!!!
Absolwentka LO Dorota
s

#41 Re:

2011-10-01 16:04

#17: -  

 A niby czym budynek zawodówki różni się od budynku liceum? Nauczyciele zostaną Ci sami...


Gość

#42 Re: Re:

2011-10-02 15:42

#41: s - Re:

A czym sie rozni szelet publiczny od Twojej lazienki? woda i papier jest ten sam...


Gość

#43

2011-10-02 17:58

Wy ludzie nie rozumiecie tego, że kiedy połączą Lo z Zawodówką i Technikum to będzie błąd ? Nikt nie uwaza ze tamta szkoła rózni się czymś od Liceum, ale nie ukrywajmy, ludzie z LO chcieli uczyć się w budynku przy ul. Parkowej a nie Grunwaldzkiej. Dla mnie jest to niepojęte. Jestem ciekawa czy osoby które podjęły taką decyzje, pozwoliłyby na to, by ich dzieci przyżywały to co teraz jest.. Nawet nikt nie wie jak to nazwać. Każdy żyje nutką nadziei, że się uda.. Ale nie ukrywajmy.. Nic już nie zdziałamy.. Choć siedziec z założonymi rękoma też nie wypada, więc działamy.

Mała

#44

2011-10-02 18:16

Jak dotad ludzie z Czaplinka uciekali za praca, ale teraz beda uciekac za edukacja..... Tak piekne miasto a tak niefortunne wladanie... Niszczymy to co mamy najcenniejsze...

Gość

#45

2011-10-02 20:21

Dajmy szansę naszym dzieciom, aby mogły uczyć sie w swoim rodzinnym mieście. Oszczędźmy im dojazdów do szkół w innych miastach. Sami nie musieliśmy tego robić.

Gość

#46

2011-10-03 12:55

46 -lat historii...Weg werfen,wymazac???Pamietam,jak to,nasze Liceum sie ksztaltowalo,poczatki ciezkiego !porodu"...Pamietam twarze pierwszych,nauczycieli,uczniow...Dzisiaj ,60-latkow...Bylam,nieco ,mlodsza...W 1968-rozpoczelam tu nauke...Moim wychowawca byl Malek,a w 4-klasie:.Koremba...Pozniej,ja takze zostalam pedagogiem,z duma,stwierdzam,lepszym,od moich nauczycieli...Z,ich bledow,wyciagalam wnioski....Kocham moje L.O.Musi pozostac...Ile tam pracy wlozono w,tak zwanych czynach spolecznych...Szkola na Grundwalckiej,niech bedzie szkola,w jakim celu wybodowali ja ,nasi poprzednicy...
A,jak Starosta z Drawskiej dziury miesza,to wybierzcie nowego,albo...Znowu do powiatu szczecineckiego...Wybory ,za kilka dni...Tuskbus krazy...Trzymam kciuki!!!Pozdrawiam...
Zbyszek

#47 Re:

2011-10-03 19:06

#46: -  

 Witam,

pragnę poinformować wszystkich zainteresowanych, że właśnie wniosłem w tej sprawie oficjalną skargę do wydziału nadzoru i kontroli Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, mają do trzydziestu dni, żeby mi odpowiedzieć, szkoda, ze tak późno dowiedziałem się o tej sprawie... Ja także od dawna uważam, że Czaplinek powinien wrócić do powiatu szczecineckiego.

sd

#48 Re: Re:

2011-10-03 21:42

#47: Zbyszek - Re: A czy wie Pan, że może nam Pan tym zaszkodzić, a nie pomóc...?

 

bst.

#49

2011-10-03 23:07

Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że większość osób, które podejmują decyzje w starostwie to ludzie którzy, śmiem twierdzić, z młodzieżą mają tyle do czynienia, ile zapewnia im wgląd w papiery szkół i innych placówek oświaty. Nie ukrywajmy - w kwiecie młodości, to oni nie są. Kwiatem Polskiej polityki chyba też. Jak to jest, że losem młodych ludzi, rządzą inni, starsi, których dzieci już dawno wyszły ze szkół. Czy nie jest to złe, że ludzie których problem dotyczy nie mają żadnego głosu w tej sprawie? Cała sprawa jest co najmniej śmieszna, taka typowo Polska. Absurd. Teraz młodzi ludzie zbierają podpisy, które mają na celu zablokować zamknięcie tego budynku, jednak jeśli mimo zdobycia kilku tysięcy wpisów starostwo zamknie obecną placówkę szkoły wtedy powinniśmy się mili państwo zastanowić, czy aby na pewno żyjemy w państwie demokratycznym, bo jeśli stanie się tak jak pisałem - będziemy mieli do czynienia z sytuacją, w której głos radnego powiatowego ma przebicie kilkuset krotne nad głosem zwykłego obywatela.. aż żal patrzeć na Czaplineckich radnych którzy zamiast wetować pchają ten pomysł do przodu. Tutaj w małej skali widać to, co dzieje się na Wiejskiej. Wybieramy urzędników którzy mają reprezentować tych, którzy ich wybrali, a dzieje się inaczej - dbają oni o kolegów.

Gość

#50

2011-10-04 16:09

Popieram jak najbardziej działania na rzecz ocalenia mojej - naszej szkoły. LO Czaplinek na pewno na to zasługuje !!! Pozdrawiam