! Ocalmy historię ! Ocalmy szkołę ! Chrońmy nasze pociechy !


Starosta Powiatu Drawskiego,  pan Stanisław Cybula, wydał rozporządzenie o przeniesieniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. III Dywizji Strzelców Karpackich w Czaplinku, które mieści się przy ulicy Parkowej, do budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych (Technikum i Szkoła Zasadnicza), przy ulicy Grunwaldzkiej.  Nasze oburzenie, nie jest bezpodstawne, ponieważ szkoła ta, niesie za sobą wiele wspomnień, uczą się w niej niezwykle zdolni uczniowie, którzy zasługują na dogodne warunki pracy, i jest ona również miejscem w którym kolejne pokolenia spokojnie mogłyby się rozwijać i dążyć do spełnienia własnych planów na przyszłość.
Uważam, że nasze dzieci nie zasłużyły sobie na takie traktowanie. Wraz z przeniesieniem ich do innego budynku, ciągnie się za sobą wiele nieprzyjemnych konsekwencji, związanych z komfortem ich nauczania. Młodzież, musiałaby uczęszczać do szkoły na dwie zmiany, co przełożyłoby się na ich wydajność w nauce. Pamiętajmy też o uczniach, którzy dojeżdżają codziennie do szkoły, nie wyobrażam sobie, aby jakiekolwiek dziecko miało o godz. 18 wracać ze szkoły i odrabiać lekcje oraz uczyć się na różnego typu testy sprawdzające ich nabytą wiedzę. Taki system, przełożył by się na ich wydajność, co wiąże się ze złymi wynikami matury i skreślenia marzeń dziecka, które robi wszystko, aby dostać się na studia, a organy prawne, zamiast mu to ułatwiać, jeszcze bardziej utrudniają. Starostwo swoje rozporządzenie, motywuje, potrzebą przeniesienia uczniów ze szkoły w Bobrowie, do budynku przy ul. Parkowej w Czaplinku, a na miejsce ich szkoły, miałby powstać "Ośrodek dla dziewczyn". Jest to dla nas nielogiczne i nieekonomiczne rozwiązanie, gdyż w naszej gminie mamy dwa nieużywane, odnowione budynki oświatowe, mieszczące się w Machlinach i Kluczewie z idealnymi warunkami do nauki dla tamtej młodzieży. Ponadto ich teraźniejsza szkoła posiada stołówkę i internat, gdyby dzieciaki miały rozpocząć edukację w naszej miejscowości, wiązałoby się to z dowozem ich na obiady, co wiąże się dużymi kosztami. Musiałyby powstać, również nowy internat, ponieważ ten który posiadamy, ma ograniczoną ilość miejsc i z pewnością nie jest gotowy na przyjęcie tak dużej ilości młodzieży. Więc, dlaczego nasz budynek i nasza miejscowość? Patrząc na to z perspektywy ekonomicznej, jak i ze strony rodzica nie widzę żadnego sensownego rozwiązania.
Prosimy Was o podpisanie tej petycji. Żależy nam, aby nasze dzieci miały szansę rozwoju w warunkach jakie im się należą. Pokażmy starostwu, że nie jest sztuką  rozpisanie rozporządzenia na kawałku papieru, ale sztuką jest wprowadzenie go w życie, tak, aby ułatwiać, a nie utrudniać rozwój społeczeństwa.

Z poważaniem uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Czapliku wraz z rodzicami.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam molll do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook