PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE


Gość

#1526

2012-03-09 17:04

Wystarczy żeby którykolwiek z tych na "górze" poczytali sobie na temat już wydobywania gazu łupkowego w Ameryce, to pewnie inaczej podeszliby do tego zagadnienia - w miejscu gdzie jest wydobywany gaz, już nikt nie mieszka bo wszystko w koło jest zatrute, łącznie z wodą, powietrzem i ziemią..... LM

Gość

#1527

2012-03-09 23:33

Wydaje się nam, że ten rząd stracił już cały swój potencjał zaufania ludzkiego , a teraz pracuje już tylko na własnych rezerwach. Z jednej strony nie strawna ustawa ( gniot prawny) o ochronie środowiska naturalnego , będąca w rzeczywistości kolejnym "podatkiem" od osób fizycznych i prawnych nie mogących się literalnie obronić, z drugiej strony rząd funduje nam dewastację środowiska naturalnego w imię kolejnego "swojego" prawa. Od Amerykanów do tej pory nie wyegzekwowaliśmy należności umownych przy okazji wciśnięcia nam przestarzałych F-ek , nawet bezczelnie wykorzystują naszych chłopców za darmochę wna Bliskim Wschodzie , a teraz dajemy im za darmochę nasz gaz? Należało by temu rządowi powiedzieć: "a państwu to my już dziękujemy".

Gość

#1528

2012-03-10 21:58

Nie oddawajmy naszej ziemi wielkim koncernom bo staniemy sie "zuzyta guma do zucia" po kilkunastu latach .

Gość

#1529

2012-03-11 00:30

OK

Gość

#1530

2012-03-11 02:32


Polecam film o Kolumbii, która jest świadectwem dla całego świata.

Gość

#1532 Re:

2012-03-11 13:38

#1530: -

Pilne! Dominik Tarczynski prosi o pomoc!
Drodzy Przyjaciele,
Chyba nigdy nie pisałem do Was z tak ogromną prośbą o pomoc i wsparcie!
Jak wiecie, od 2003 roku nasza wspólnota – Charyzmatycy.pl organizuje rekolekcje oraz konferencje w których udział wzięło już ponad 60.000 osób! W lipcu tego roku kolejny raz organizujemy rekolekcje z udziałem syryjskiej mistyczki Myrny Nazzour. Z większości tych wydarzeń staramy się realizować nagrania filmowe.
Jednak największym projektem filmowym mojego autorstwa jest film dokumentalny “Kolumbia – świadectwo dla świata”. Jest to obraz który otrzymał I nagrodę za najlepszy film dokumentalny na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich w Niepokalanowie.
Film ten nie jest typowym filmem dokumentalnym. To raczej zarejestrowane w szczególnych warunkach świadectwo, manifest wiary obecnej w życiu Prezydenta Kolumbii, mistykow oraz innych przedstawicieli władzy świeckiej i kościelnej. Jest to obraz walki prowadzonej przez członków Kościoła Katolickiego na płaszczyźnie duchowej ale także w świecie materialnym który dla Kolumbijczyków jest światem wypełnionym przemocą…
“Kolumbia – świadectwo dla świata” jest także świadectwem dla Polski. Jest wyjątkowym obrazem, który szczególnie teraz w tym okresie historii naszej Ojczyzny może być dla nas bardzo ważny. My jako Naród stoimy przed ważnymi decyzjami tak politycznymi jak i społecznymi dlatego tak ważne jest aby film ten zobaczyło wielu z nas!
W środę, 14 marca Tygodnik Gazeta Polska dołączy do swojego wydania film
“Kolumbia – świadectwo dla świata” w nakładzie 140.000 egzemplarzy!
Na szeroką skalę, Polacy będą mogli zobaczyć to świadectwo i przekazać innym!
Oto zwiastun filmu:
Tu właśnie zwracam się do Was z błaganiem wręcz o pomoc! Pomóżcie proszę przekazać informację o tym, że film ten będzie dołączony do Gazety Polskiej w środę 14go marca.
Proszę po pierwsze proszę tych którzy widzieli lub mają ten film aby zakupili Gazetę Polską i po prostu komuś przekazali DVD. Cena gazety z filmem będzie bardzo niska bo jedyne 6,90zł, a nakład potężny więc od nas tylko zależy czy będzie to sukces oraz czy do wielu z naszych rodaków dotrze to świadectwo!
Chce także prosić wszystkich którzy mają swoje strony internetowe, radia internetowe, może witryny wspólnotowe, parafialne lub bazy mailingowe przyjaciół aby za ich pośrednictwem przekazywać informacje o Gazecie Polskiej. Dla tych którzy nie widzieli filmu podaje link do zwiastuna. Szczegółowe informacje o tym projekcie i większe fragmenty znajdziecie na moim profilu na facebook’u.
Oto moj apel o wsparcie dla filmu:
Planujemy duże akcje ulotkowania i plakatowania w kilku miastach Polski.
Może macie znajomych w drukarniach które pomogą nam drukując ulotki, banery i plakaty za niska cenę?
Może macie inne pomysły w jaki sposób poinformować ludzi o tym że w środę 14go marca ten film będzie dodany do Gazety Polskiej? Bardzo Was proszę o pomoc. Udostepniajcie moj list, nagrania wszedzie… Piszcie lub dzwońcie do mnie. Odpowiem na każdy kontakt.
Dlatego też podaję swój prywatny kontakt:
Mail: dominiktarczynski@yahoo.pl
Tel: 607 731 731
http://www.facebook.com/dominik.tarczynski

 


Gość

#1533

2012-03-13 18:06

NIE WYRAŻAM ZGODY NA NISZCZENIE ZIEMI

Gość

#1534

2012-03-13 20:10

Jak zawsze,tak jak w podejmowaniu decyzji i uchwał w obronie i stosowaniu-przestrzeganiu tych że PRAW ,przy ochronie POLSKIEJ PRZYRODY I PRAW DO NORMALNEGO-ZDROWEGO ŻYCIA ZWYKŁYCH LUDZI!!!!!!poraz kolejny Polski zdegenerowany rząd i upośledzeni-ślepi politycy,wykazują się "perfidną ,wyrafinowaną ślepotą"zaprzedając się obcemu kapitałowi i włażą bez mydła w d...Przekładają "własny interes" nad dobro Polski-Narodu,Zwykłych Ludzi!!!!Dla "wielkich ważniaków"liczy się tylko kasa,popularność,władza,manipulacja!!!!. ŚLEPOTA-ZACHŁANNOŚĆ-BUTNOŚĆ-FAŁSZ-ZAKŁAMANIE....."DOŚĆ ZAPRZEDAWANIA NASZYCH DÓBR NARODOWYCH-SZASTANIA POLSKĄ PRZYRODĄ I BRAKIEM POSZANOWANIA ZDROWIA I SZCZĘŚCIA ZWYKŁYCH LUDZI-STOP-DOŚĆ!!!!!!!

Gość

#1535

2012-03-13 20:51

Stanowczo NIE!!!!!!!!!!przeciw NISZCZENIU POLSKIEJ ZIEMI I PRZYRODY-NIE ZGADZAM SIĘ NA WYDOBYWANIE GAZU ŁUPKOWEGO!!!!Dość "obcych"firm,korporacji w NASZEJ POLSCE...."HIEN,WYZYSKIWACZY,CWANIAKÓW!!!!!!"
ZWYKLI LUDZIE MAJĄ PRAWO ŻYĆ ZDROWO,GODNIE,SZCZĘŚLIWIE!!!!!Czas na zmiany dla Polski-Narodu...umiemy sami zadbać o SIEBIE!!!!Tym politykom,temu Rządowi trzeba podziękować-za taką troskę o NARÓD, O POLSKĄ ZIEMIĘ(...)!!!!!

Gość

#1536

2012-03-13 22:32

niedopuszczalne!

Gość

#1537

2012-03-14 19:08

Woda to niezbędny składnik do życia człowiekowi.Dodatkowo nie jest to interes Kraju.Ktoś mnie okradł.

Gość

#1538

2012-03-14 22:06

Popieram w calej rozciaglosci.wsystkie postulaty powinny byc jak najszybciej przekazane odpowiednim instytucja panstwowym jak i Parlamentowi Europejskiemu o zagrozeniach zwiazanych z wydobyciem gazu lupkowego. O lamaniu konstytucji przez organa wladzy ktore powinny ja przestrzegac.Co my obecni zostawimy naszym prawnukom ruine kraju o ktory walczyli nasi przodkowie - NIE NA TO NIE MOZEMY SIE ZGODZIC JESLI TRZEBA BEDZIE TO WLASNYM ZYCIEM BEDZIEMY BRONIC NASZEGO DZIEDZICTWA

Gość

#1539

2012-03-14 23:22

To jest SKANDAL!!!

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2012-03-14 23:40


Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2012-03-15 00:07


Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2012-03-15 00:08


Teresa Wojda
Autor petycji

#1544 Re: Re:

2012-03-15 10:51

#1543: - Re:

Teatralne pozy K. Puzyny okazały się społecznie szkodliwe.

2012-03-15 00:57
Łowicz 14.03.2012r.
Poniższe oświadczenia widniały na blogu INICJATYWY OBYWATELSKIEJ DORZECZA BZURY I SŁUDWI (bejda.idddd.de) do dnia 14.03.2012 r.

https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif...


Z przykrością informujemy, że autorem kłamliwych, obrażliwych i pomawiających nas komentarzy pod petycją, na blogu Inicjatywy oraz na innych forach internetowych okazał się pan Krzysztof Puzyna z Hamburga.
Łowicz, 05.03.2012r.

Szanowni Państwo,
Drodzy goście odwiedzający naszego bloga,

W związku z groźbą pana K. Puzyny, usunięcia wszystkich naszych postów z tego bloga, będących naszym dorobkiem intelektualnym oraz groźbą zablokowania nam dostępu do bloga Inicjatywy Obywatelskiej Dorzecza Bzury, bejda.iddd.de, oświadczamy, że nie ugniemy się pod presją i nie mamy najmniejszego zamiaru zakładać nowego bloga.
Oświadczamy, że ten blog zrodził się z konieczności ostrzegania Polaków przed zagrożeniami o których społeczeństwo polskie nie jest należycie informowane a wręcz oszukiwane.
Nasze wielkie społeczne zaangażowanie i szerokie spojrzenie na problemy zagrożeń legło u postaw podarowania nam tego bloga przez pana K.Puzynę.
Przyjęłyśmy to w dobrej wierze, z najgłębszym przekonaniem, że Pan Puzyna ma szczere intencje ratowania Polaków w Polsce.
Nasza społeczna praca udokumentowana na tym blogu jest naszym wkładem dla dobra Polski i Polaków.
Oświadczamy, że pan Puzyna nie ma najmniejszych podstaw do likwidacji tego bloga czy zabierania nam dostępu do niego.
Zlikwidowanie naszego bloga będzie przede wszystkim wielką stratą dla społeczeństwa polskiego.
Tym samym pan Puzyna da o sobie najgorsze świadectwo.

Z poważaniem

Teresa Wojda, Maria Bejda
Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi
OBYWATELSKI RUCH OPORU
____________________________________


Szanowni Państwo,

Jako autorki bloga bejda.iddd.de, Inicjatywy Obywatelskiej Dorzecza Bzury i Słudwi, w związku z bezpodstawnymi, fałszywymi oskarżeniami ze strony K.Puzyna oświadczamy, że wypowiadamy współpracę i równocześnie zastrzegamy prawa autorskie dla nazwy i naszych treści a także prawa do tego bloga na google pod dotychczasową nazwą i adresem.W związku z tym prosimy Pana K.Puzynę o opuszczenie podarowanego nam bloga i ewentualne, według życzenia, zabranie jego własnych treści.
Dziękujemy za podarowanie nam bloga i za współpracę.
Ubolewamy, że ze względu na nasze poglądy, bezkompromisowej obrony Polski i Polaków, dotychczasowa dobra współpraca z Panem K.Puzyną nie może być kontynuowana.
Nasze poglądy na sprawy Polski i Polaków były od początku dobrze znane Panu Puzynie.
Podkreślałyśmy wielkokrotnie, że jesteśmy Polkami i mamy obowiązki polskie.
Oświadczamy, że Pan K.Puzyna z własnej inicjatywy podarował nam bloga, bez żadnych obwarowań a tym bardziej nie stawiał żadnych warunków.
Blog bejda.iddd.de dokumentuje naszą społeczną działalność i nasz dorobek intelektualny w ramach Inicjatywy Obywatelskiej Dorzecza Bzury i Słudwi.
Nazwa powołanej przez nas inicjatywy stanowi integralną część naszego dorobku intelektualnego i podlega ochronie prawnej.
Oświadczamy, że dotychczas Pan K.Puzyna nie miał żadnych uwag co do treści publikowanych przez nas na blogu.
Oświadczamy, że petycja przeciw nowemu prawu geologicznemu i górniczemu jest wyłącznie naszego autorstwa.


Maria Bejda, Teresa Wojda
Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi
OBYWATELSKI RUCH OPORU


Teresa Wojda
Autor petycji

#1545 Re: Re: Re:

2012-03-15 10:54

#1544: Teresa Wojda - Re: Re:

ODEZWA

do mieszkańców Łowicza, Kutna i okolic

Wzywamy wszystkich mieszkańców do pełnej mobilizacji i wyrażenia stanowczego sprzeciwu wobec oddania naszego terenu w okupację amerykańskiemu koncernowi wydobywczemu FX Energy Poland w ramach koncesji wydobywczej naszych polskich bogactw naturalnych.


Wiertnia gazu ziemnego już działa pod Kutnem w Gołębiewie Nowym i truje nam wodę i środowisko, niszczy rolnictwo. Zużywa ogromne ilości wody za darmo! Do tego dokłada się skazanie naszego terenu na podziemne składowanie skroplonego CO2 z Elektrowni Bełchatów według technologii CCS, którą skutecznie oprotestowano w innych krajach.

Grozi nam rabunek Polskiej Ziemi poprzez masowe wywłaszczenia bez prawa do godziwych odszkodowań.

Bez wiedzy i woli społeczeństwa podjęto decyzje, które w perspektywie zamienią nasz teren w krajobraz księżycowy bez szans dla jakiegokolwiek życia.

Zróbmy wszystko by zapobiec grożącej nam zagładzie.Konieczne są niezwłoczne i zmasowane działania.

Organizujmy się! Zjednoczmy w obronie swojego miejsca do życia!

Wzywamy do masowego oplakatowania budynków w miastach i w każdej wsi !

Gdy w grę wchodzi LUDZKIE ŻYCIE i grozi katastrofa na ogromną skalę to nie może być żadnych negocjacji, JEDYNIE STANOWCZE - NIE wobec tak barbarzyńskich zamiarów !

podpisujmy masowo petycję i niechaj świat widzi, że Ziemia Łowicka i Ziemia Kutnowska bronią się !

http://www.petycjeonline.com/protes_przeciw_ustawie_nowe_prawo_geologiczne_i_gornicze


CHCEMY ŻYĆ ! STOP GAZOWEJ GORĄCZCE !

NIE CHCEMY GAZU ZAMIAST WODY !

TRUCICIELE PRECZ Z NASZEJ ZIEMI !

 

Teresa Wojda, Maria Bejda

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

OBYWATELSKI RUCH OPORU

lowiczanie@wp.pl, lowobywatel2@googlemail.com

 


Gość

#1546 Re: Re: Re: Re:

2012-03-15 14:46

#1545: Teresa Wojda - Re: Re: Re:

DO EURO 2012 OPLAKATUJMY CAŁĄ POLSKĘ !

2012-03-01 13:10

 


Szanowni Państwo,

Prosimy o zdobycie się na odwagę i oplakatowanie własnych domostw na znak protestu przeciw grabieży naszych bogactw naturalnych przez światowe korporacje i niszczenie naszej ziemi przez:
- fracturing/ szczelinowanie hydrauliczne stosowane przy wydobywaniu ropy naftowej i gazu ziemnego
- technologie CCS( wychwytywania, skraplania i podziemnego składowania Co2), 
- wydobywanie uranu i budowę elektrowni atomowych,
- nowe kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego


Proponujemy hasła: 

NIE DLA FRACTURING, NIE DLA CCS, NIE DLA URANU, NIE DLA ODKRYWEK,
albo STOP FRACTURING! STOP CCS! STOP EA!, STOP ODKRYWKI!

Do czasu EURO 2012 cała Polska powinna zostać oplakatowana na znak protestu wobec niszczących działań władz centralnych w Warszawie, wbrew interesom i woli Narodu Polskiego.

Niech taką drogą, obecnie możliwą do realizacji, Europa i świat dowie się, że kłamstwem rządzących jest twierdzenie, jakoby nie było i nie ma w Polsce społecznego sprzeciwu wobec niszczenia naszej POLSKIEJ ZIEMI przez światowe korporacje.

Z wyrazami szacunku i poważania

Maria Bejda, Teresa Wojda
Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi
Obywatelski Ruch Oporu
bejda.iddd.de

 


Gość

#1547 Re: Re: Re: Re: Re:

2012-03-15 14:56

Potrzebujemy więcej podpisów pod petycją

2012-02-29 15:09

 

Najpierw musimy całemu narodowi uświadomić kłamstwa władzy i groźbę sytuacji m.in poprzez tę petycję.
Musimy mieć za soba jeśli nie miliony to chociaż dziesiątki  tysiący osób, wtedy dopiero możemy startować z dalszymi działaniami.

Z tego względu prosimy o rozposzechnianie, na wszystkie możliwe sposoby, wiedzy o grabieży naszych bogactw naturalnych i grożącej nam niebawem katastrofie ekologicznej i humanitarnej.

Rozgłaszajcie : nie będziemy drugim Kuwejtem ani Norwegią, ani wydane z naruszeniem prawa koncesje nie zapracują na nasze przyszłe emerytury, jak obiecywał nam w kampanii wyborczej premier D.Tusk.
Pewne jest, że jeśli teraz nie sprzeciwimy się wrogim działaniom, to podzielimy los mieszkańców Kamerunu, Ekwadoru, czy Brazylii.

Należałby nam życzyć takiego prezydenta jak w Ekwadorze, który stanął po stronie swojego narodu i wypędził ze swojego kraju wszystkie amerykańskie firmy wydobywcze.

Czy możemy liczyć na taką postawę naszego prezydenta, który jest obecnie za rabunkiem naszych bogactw, chociaż wcześniej, zanim został prezydentem wypowiadał sie krytycznie na temat tzw. gazu łupkowego? 

Nie taćmy nadziei i niech każdy z sygnatariuszy tej petycji rozpocznie roznoszenie do skrzynek pocztowych wydruków o szkodliwości wydobycia gazu ziemnego i podziemnego składowania skroplonego CO2.
Jest to najłatwiejsza droga anonimowego dotarcia do innych osób, nieświadomych zagrożenia.

Z wyrazami szacunku i poważania

Maria Bejda, Teresa Wojda
Inicjatywa Obywatelska Dorzecza
Bzury i Słudwi
Obywatelski Ruch Oporu

 

 

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2012-03-16 09:25Gość

#1549 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-03-16 10:49

#1547: - Re: Re: Re: Re: Re:

Pan

Marek Ciapała

Dyrektor

PGE Górnictwo i Energetyka

Konwencjonalna S.A.Elektrownia Bełchatów

W imieniu Inicjatywy Obywatelskiej Dorzecza Bzury i Słudwi, zgodnie z podpisaną przez Prezydenta RP konwencją z Ärhus prosimy o udostępnienie stosownych dokumentów i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

  • jakie konsekwencje dla ludzi i środowiska wiążą się z deponowaniem w pokładach geologicznych skroplonego CO2?jaki jest rachunek ekonomiczny wdrażanej technologii CCS i jakie ma ona perspektywy?
  • kiedy odbędzie się przetarg na budowę rurociągu z Bełchatowa do struktury geologicznej Wojszyce? Prosimy o podanie szczegółów technicznych i przebieg rurociągu.
  • w jaki sposób będzie prowadzony monitoring wstrzykiwania? Kto będzie nadzorował jego przebieg i czuwał nad bezpieczeństwem.
  • czy są dokonane jakiekolwiek zabezpieczenia mieszkańców na wypadek awarii czy katastrof ?
  • kto poniesie odpowiedzialność i konsekwencje karne w przypadku awarii czy katastrof, zniszczenia zasobów wodnych itp.
  • czy  PGE GIEK S.A posiada koncesję na eksperyment w strukturze geologicznej Wojszyce i inne konieczne pozwolenia na ingerencję w te pokłady. Prosimy o przesłanie ich kopii.
  • w związku z wykonaniem odwiertów geologicznych przez Geofizyka Toruń na zlecenie Elektrowni Bełchatów, na terenach objętych unijnym programem Natura 2000 w gminach położonych na strukturze Wojszyce, proszę o przesłanie kopii stosownych pozwoleń.
  • prosimy o przesłanie protokółów ze spotkań przedstawicieli PGE GIEK S.A  z mieszkańcami terenu obejmującego strukturę Wojszyce.

Ze względu na wagę problemu oczekujemy niezwłocznej odpowiedzi.

Z wyrazami szacunku i poważania

Maria Bejda, Teresa Wojda

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

Teresa Wojda
Autor petycji

#1550 Wrogie Polakom służby nadal aktywne....

2012-03-16 12:23

#1548: - Temat

Oświadczenie,
Oświadczamy, że pomimo zakończenia współpracy z K. Puzyną z powodu m.in. pisanych przez niego obraźliwych, kłamliwych komentarzy naruszających nasze dobra osobiste i podważających zaufanie konieczne w naszej społecznej działalności dla dobra Polski i Polaków nadal doznajemy ataków z jego strony na forum tej petycji.


Oświadczamy, że jego bezpodstawne zarzuty i pomówienia oraz próby wyeliminowania nas z Obywatelskiego Ruchu Oporu poprzez m.in zabranie nam z dniem 14 marca 2012r. możliwości wprowadzania postów na blogu bejda. nie są w stanie powstrzymać nas przed dalszą aktywną działalnością dla dobra Polski i Polaków.


Oświadczamy, że wbrew zamiarom K.Puzyny, stajemy jeszcze bardziej zmotywowane do podejmowania dalszych działań w ramach obowiązującego prawa tym bardziej, że dysponujemy nowymi dowodami w sprawie.

Maria Bejda, Teresa Wojda
Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi
Obywatelski Ruch Oporu