Samą miłością dzieci nie nakarmimy.

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Samą miłością dzieci nie nakarmimy.


Gość

#226

2013-02-22 20:03

Wiem z własnego doświadczenia co dziecko niepełnosprawne potrzebuje .Moja wnuczka jest niedosłysząca od urodzenia .
ja

#227 Re:

2013-02-22 20:50

jak

sie nie przekonaja na własnej skorze to nie docenio

rodzic pracujący

#228

2013-02-22 23:19

Jestem rodzicem pracującym dziecka niepełnosprawnego, i też nie mam lekko bo pracuję, więc nic mi się nie należy, rehabilitacje na kasę chorych są do południa, wiec prywatnie rehabilituje dziecko, wszelkie leczenia u pediatry to prywatnie, ortopeda, neurolog itp.wszędzie muszę pokazywać moje dochody, a nie orzeczenie o niepełnosprawności mojego dziecka, bo się nie należy "Pani pracuje" Kiedyś była informacja,że dla rodziców dziecka niepełnosprawnego jest dofinansowanie ze środków unijnych do prawo jazdy, zadzwoniłam, pani mi obwieściła że dla rodziców pracujących nie należy się, a dlaczego? Przecież zmagam się z tymi samymi problemami co rodzice dzieci niepełnosprawnych przebywających w domu, tu też jest dyskryminacja. Podjęłam pracę, aby leczyć moje dziecko u najlepszych specjalistów, każdy z rodziców o tym marzy, jałmużnę, którą daje państwo 153 zł zasiłku pielęgnacyjnego nie postawiło by mi dziecka na na nogi. Na same lekarstwa miesięcznie wydaję od 300 w górę, rehabilitacja 350 tylko 4x w tygodniu po godzinie bo na więcej godzin mnie nie stać itd;,a gdzie operacje:1500 pierwszy zabieg ortopedyczny, 12 tys. operacja ortopedyczna, ortezy 2 tys, co pół roku bo dziecko rośnie, a fundusz zdrowia dofinansowuje raz na trzy lata.To nie koniec mogła bym pisać i pisać. Każdy z rodziców dziecka niepełnosprawnego mógłby też tyle pisać. Niech Pan Premier to przeczyta i spróbuje się leczyć za 153 zł i w tym zabiegi, operacje, rehabilitacje. Pozdrawiam wszystkich rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Rodzic pracujący

Gość

#229

2013-02-23 00:16

:)jestem za

Gość

#230

2013-02-23 03:24

Na tego rodzaju akcje jestem zawsze na tak! Nie mam niepełnosprawnych dzieci, ale byłabym w pełni szczęśliwa jeśli wiedziałabym, że moje pieniążki z podatków pomagają tym rodzicom. Tak to u nas jest - nie ludzkim jest usówanie ciąży kiedy odgórnie wiadomo że dziecko będzie niepełnosprawne, ale ludzkim jest branie kasy z pieniędzy które zostały zabrane tym rodzinom i branie "nagród" nie wiadomo za co... Ci ludzie powinni dostawać pieniążki bez względu na to czy pracują czy nie, a nie jeszcze łaskę robią, że dadzą 800 zł. W innych krajach unii płacę wyrównują bez względu na to czy ktoś jest chory czy zdrowy... tyle przysługuje na osobę i koniec. Polska pcha sie do "Wielkiej Europy" ale z czym i na co skoro i tak bedziemy daleko odstawac od norm nowoczesnego panstwa?


Gość

#231 Re:

2013-02-23 10:36

#179: Krzysztof Harasimowicz -

Witam wie pan co jeśli myśli pan że praca przy chorym dziecku które trzeba nosić jak i w domu  do lekarza czy w szkole bo nie ma się pieniędzy na opiekuna żebym mogła przez pięć minut odpocząć to z chęcią się zamienie bo oprócz dziecka mam chorego męża niech się pan zajmie nimi przez jeden dzień to ja z miłą chęcią wróce do pracy bo my nie odeszliśmy z niej bo nam się tak chciało tylko dla tego że byliśmy do tego zmuszeni !!!!!!!! Jeśli tacy ludzie jak pan nie mogą tego zrozumieć to jest przykre i świadczy o małej badzo małej wrażliwości na cierpienie nic niewinnych dzieci bo to nie jest ich winą że są chore. Ale to przykre że tak pan myśli.Miłego dnia życzy matka niepełnosprawnego dziecka.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Gość

#232

2013-02-23 11:59

na premie maja a nam.......

Gość

#233

2013-02-23 16:06

popieram

Gość

#234 Re: Pracuś

2013-02-23 16:16

#179: Krzysztof Harasimowicz -

Te pajacu posrany jak nie wiesz co znaczy opieka,wychowanie i utrzymanie dziecka niepełnosprawnego to zamknij ryj.

Dori

#235 Re:

2013-02-23 17:11

#179: Krzysztof Harasimowicz -

Czy uważa Pan że dziecko nie pełnosprawne pójdzie do pracy żeby sobie zarobic na chleb.Tu nie chodzi żeby panśtwo dawałao na zabawki czy inne przyjemności chodzi o rehabilitacje ,lekki które sa  drogie i ciężko dostepne.Jestm Pan egoista  bo nie doswiadczył Pan tego na własnej skórze ale wszystko jeszcze przed Panem i u pana w rodzinie może pojawić się ten problem i zobaczymy jak bedzie wtedy pan śpiewał.I szczerze mówiąc życze tego Panu bo niepełnosprawna osobą można się stać w każdym wieku w pana też!!!!!!!!!!!!!!!!

 


Gość

#236

2013-02-23 20:07

Dziekuje,chyle czolo temu kto opisal bardzo madrze zmagania z osoba niepelnosprawna w rodzinie,sama wychowuje taka osobe i bardzo znane mi sa przyznawane krytieria na wychowanie osoby

Gość

#237

2013-02-23 21:59

To śmieszne pieniądze na nasze chore dzieci. Politycy nie mają o tym zielonego pojęcia. Dlatego że to ich nie dotyczy.

Gość

#238

2013-02-23 23:12

to musi się zmienić!
mama Jasia

#239 Samą miłością dzieci nie nakarmimy.

2013-02-23 23:59

Trzeba pokazac całej Europie i na swiecie że w Polsce Niepełnosprawne Dzieci i ich rodziny maja GŁODOWE swiadczenia,przy takich swiadczeniach tylko się wegetuje.
Jak z takimi zasiłkami leczyć dzieci niepełnosprawne?
Dojedzam 100km na rehabilitację aby usprawniać synka.
Rodzice dzieci niepełnosprawnych są wytykani przez spoeczeństwo.

Gość

#240

2013-02-24 00:39

W pełni zgadzam się z tym co jest napisane w petycji i popieram w całości . Jestem osoba samotnie wychowująca 2 dzieci niepełnosprawnych i wiem ile kosztuje mnie każda próba pomocy w różnych instytucjach. Często też spotykam się z niezrozumieniem, bo nawet niektórzy uważają że jest nam b. dobrze. Tylko pytam kto chciałby się zamienić?

Gość

#241

2013-02-24 15:41

Ja dodałabym równieżw tej petycji, że dlaczego zabrano nam EWK tj. emerytury dla matek dzieci niepełnosprawnych (ponieważ na dzień 31/12/98 należało posiadać 20 letni staż pracy)jedni dostali a co z nami? Dlaczego nam je zabrano? a (bez urazy oczywiście dla tych rodzin)osoby , które straciły już dzieciątka nadal je otrzymują?

Gość

#242

2013-02-24 16:24

rząd pamięta o osobach niepełnosprawnych i obieca grusze na wierzbach tylko przed wyborami w rzeczywistości osoby niepełnosprawne i ich rodziny traktuję się jak "pasożyty". Ciekawe co państwo by zrobiło gdyby każda osoba niepełnosprawna musiała być umieszczana w placówce państwowej i skąd by na to Państwo wzięło kasę. Wstyd Panie Premierze....
alaszafr

#243 Re:

2013-02-24 20:13

#2: -

właśnie nie intersują się, bo nasze dzieciaczki nie będą miały pracy i nie będą zarabiać na ich emerytury!


Gość

#244

2013-02-24 21:36

Jestem za poniesieniem swiadczenia pielegnacyjnego do minimalnego wynagrodzenia, mam syna 16 lat lężacy, nie siedzi , nie chodzi.

Gość

#245

2013-02-24 22:05

JESTEM SAMOTNIĄ MATKĄ DZIECKA NIEPEŁNOSPRAWNEGO I PODTRZYMUJĘ PETYCJE.....

Gość

#246

2013-02-24 22:12

JESTEM SAMOTNIĄ MATKĄ,MAM SYNA Z PORAŻENIEM MÓZGOWYM, REHABILITACJA JEST DROGA I TURNUSY REHABILITACYJNE SĄ DROGIE, UTRZYMUJE SIĘ Z ALIMENTÓW WYKUPUJĘ LEKI,SPRZĘT REHABILITACYJNY A WÓZEK INWALIDZKI SĄ DROGI.PODTRZYMUJĄC PETYCJĘ

Gość

#247

2013-02-24 22:23

MOJA ŻONA MA SYNA NIEPEŁNOSPRAWNEGO KTÓREMU MUSIMY POMAGAĆ , NIE TYLKO BLISKA RODZINA ALE I ZNAJOMI .WSZYSTKO JEST DROGIE ,POWINIEN PREMIER MIEĆ TAKI ZAROBKI JAK NASZE DZIECI.....
dori

#248

2013-02-25 11:03

Nie wiem co inni o tym myślą ale nie zgadzam się co do zasiłku rehabilitacyjnego.Dostaję tylko te dzieci które mają zas.rodzinny.Ok ale są rodziny (znam osobiście )które mają dziec i z chorobami które nie wymagają rehabilitacji a otrzymują ZASIŁEK REHABILITACYJNY.A do tego nasze komisje nie przeglądają odpowiednio dokładnie wnioski o przyznawanie orzeczeń niepełnosprawności i dają je pseudo chorym.(Znam takie osoby które nie powinny mieć takie orzeczenia tylko dlatego że lekarz napisał co trzeba)A przez takich ludzi mamy mniejsze pieniądze na naprawdę ciężko chore dzieci i dorosłych.To jest bardzo żeby zasiłek rehabilitacyjny otrzymywały osoby które mają rehabilitacje i nie był zależny od zasiłku rodzinnego.Jestem pewna iż państwo zyska więcej kasy dla ciężko chorych bo oszustów jest sporo jak i lekarzy.

Gość

#249 Re:

2013-02-25 14:04

#2: -

POPIERAM !!! MARTWIĄ SIĘ O LUDZI KTÓRYCH NIE MA ZAMIAST O LUDZKIE TRAGEDIE KTÓRE ISTNIEJĄ.


Gość

#250

2013-02-25 14:24

POPIERAM CHCIAŁABYM ABY PROBLEM TEN ZOSTAŁ PRZEKAZANY WIĘKSZEJ CZĘŚCI SPOŁECZEŃSTWA ABY SKIEROWAĆ UWAGĘ LUDZI NA CIĘŻKĄ SYTUACJĘ RODZIN DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH