Stop legalnym kłusolom

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Stop legalnym kłusolom


Gość

#51

2013-10-06 17:37

A niech łapią i wyłapią odłowami kontrolowanymi wszystko ludzie wtedy zmądrzeją i nie będą sponsorować dziadków z PZW, którzy nie potrafią stworzyć jednolitej opłaty na cały kraj gdzie na wodach gospodarzem jest PZW, tylko robią podziały żeby się bardziej nachapać, takie to stare grzyby a nienażarte /TO O WAS DZIAŁACZE PZW/.
kristofer232

#52

2013-10-06 19:19

Podpisałem się bo taka sama sytuacja jest na Zalewie Siemianówka, gospodarstwo rybackie totalnie wyjałowiło taką piękną wodę... Mam nadzieje że kiedyś też taką akcje u nas zorganizujemy. Także popieram no i powodzenia.

Gość

#53

2013-10-10 11:44

Taki proceder w majestacie prawa okradł i zdewastował cały Zalew Włocławski. Cytat "na zalewie musi być tylu rybaków aby pieniędzy starczyło okręgowi na wszystko"

Gość

#54

2013-10-28 19:53

zawsze i wszedzie mozna na mnie liczyc jezeli chodzi o poszanowanie naszych Wód i ich mieszkańców....
chand

#55 Re:

2013-10-28 20:32

#1: -

podobno najwięcej nielegalnych siatek z ZZ wyciągają legalni siatkarze-i w tym sensie najlepiej walczą z kłusownictwem-konkurencją.Czy ktoś wie jaka jest skala "legalnych"połowów siatką na ZZ?


Gość

#56 Re: Re:

2013-11-05 15:24

#55: chand - Re:

Co wtorek i czwartek od kiedy pamiętam na wysokości  Wieliszewa i w stronę zapory stoją sieci. Tam są takie " wyspy " z roślinności. Regularnie są one obstwaine sieciami.


Gość

#57

2013-12-01 19:44

Nie ma nic gorszego dla rybostanu jak niekontrolowane odłowy sieciami na wodach śródlądowych . Powinno się zakazać odłowów sieciami na wodach płynących w Polsce. Z ekonomicznego punktu widzenia z rybołówstwa jest mizerny zysk dla państwa w porównaniu z turystyką wędkarską.
lopez

#58 rybacy - kłusole

2013-12-11 11:43

jakoś tak się składało, że w wakacje zrobiłem sobie taki 2 tygodniowy, namiotowy odpoczynek nad ZZ, w okolicach Wieliszewa, w dzień sporty wodne, wieczorkiem rybki na lajta, coś tam się łapało, ale bez rewelacji, rybek było mało, fakt też nie napinałem się za bardzo.

Wracając do tematu, to co tam widziałem to MASAKRA !!!! jak tylko Słoneczko kładło się spać i motorowodniacy zjeżdżali do portów, to pojawiała się łódeczka z Panami i kładli legalne sieci. RABUNEK !!!, przecież to akwen rekreacyjny, mimo że rybek mało to i tak prowadzą rabunkową politykę. Kto na to pozawala ?. Kiedy ta ryba urośnie ?, gdzie ta ryba ?

Aż żal pupę zciskał, tego nie powinno być !, skala tego naprawdę jest duża. Rozmawiałem z wieloma wędkarzami nad ZZ i narzekali na brak ryby, a tu dodatkowo legalne sieci.

Popieram całym sercem tą inicjatywę

 

cytat" Z ekonomicznego punktu widzenia z rybołówstwa jest mizerny zysk dla państwa w porównaniu z turystyką wędkarską. "

dokładnie, jak się policzy zyski Państwa, czyli podatki, które płaci wędkarz, np. paliwa (wędkarz musi dojechać na łowisko), akcesoria wędkarskie, przynęty/zanęty. To w skali kraju generuje olbrzymie przychody dla Państwa.


Gość

#59

2013-12-27 02:05

SYTUACJA PODOBNA DO WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH...CHAMY ZEŻERLI JUŻ WSZYSTKIE RYBY A TERAZ ZDYCHAJĄ Z BIDY BO NIKT JUŻ NIE CHCE PŁACIĆ ZA POZWOLENIA BO PO CO ŁOWIĆ NA BEZRYBNEJ WODZIE...
Loniek

#60

2014-01-27 16:01

Panowie 611 osób podpisało ta petycję. Czy sadzicie, że to dużo? To kropelka, nawet nie kropla. Jaki to będzie miało wpływ na działalność PZW. A gdzie tysiące wędkarzy choćby z okolic tego zalewu. Możecie sobie pisać i pisać, do przysłowiowej us... A wystarczyło by jednego roku nie zapłacić składek (dość jest wód prywatnych w okolicy abyście sobie połowili) Wtedy PZW zobaczyło by jaką jesteście siłą (niechby raz zabrakło na pensje dla prezesów). Może włączyli by wtedy mózgownice. A tak po co, nic nie robią a pensyjka leci.


Gość

#61

2014-02-24 17:08

Z punktu widzenia ekonomisty z wędkarzy na Zegrzu jest 10 razy więcej kasy niż z odłowów sieciami. To po prostu układ betonów z PRL gdzie tu CBA . Do tej petycji powinni się dołączyć żeglarze ,sieci im pewnie nie przeszkadzają.

Gość

#62 Stop kłósownikom

2014-02-25 14:23

stop kłósownikom

Gość

#63

2014-03-01 12:39

Jestem przeciwnikiem jakichkolwiek odłowów sieciami na tym i innych zbiornikach tak umierają wody. Bo zarabianie małymi osobniki w zamian nie wnosi nic. Bo są wyłapywane w ciągu 2 miesięcy przez wędkarzy. Te duże ryby są o wiele cenniejsze. A je wyłapują śieciami.

Gość

#64

2014-03-14 12:18

Jeżeli ten proceder na Mazowszu będzie w dalszym ciągu trwał to za chwilę Zegrze będzie tak bezrybne jak nasze Mazury! Brawo Opolszczyzna-tam jeszcze są mądrzy ludzie;w tym roku już zarezerwowałem pobyt na otwarciu sezonu w czerwcu. Skorzystam i ja i właściciel pensjonatu i Opolski okręg PZW. Tylko dlaczego trzeba jeździć tak daleko?..

Gość

#65

2014-06-05 11:05

krótko i na temat, ryby coraz mnie, płatności i formalności coraz więcej, a kusowników nie brakuje jak byli taki są..

Gość

#66

2014-06-11 22:21

Byłem świadkiem wyciągania sieci w listopadzie 2013 roku, w każdej oprócz leszczy po ok 10 szt 3-4 kilowych sandaczy. Oczywiście nie wracały do wody:(.To skandal aby na jedynej większej wodzie koło 2 milionowego miasta stały siaty. SIATY WON!!!!!!!! Podpisuje się obiema rękami.

Gość

#67

2014-07-01 06:40

Popieram. U nas ciągle dominuje teoria komunistycznych speców z ART Olsztyn, gdy w świecie cywilizowanym preferowany jest naturalny rozwój wodnych ekosystemów. Gdyby pogląd ciemniaków z ART był prawdziwy, to w miejscach gdzie człowiek nie prowadzi gospodarki rybackiej byłyby puste wody, a jest akurat odwrotnie.

Gość

#68

2014-07-05 14:05

Dosyć odłowom rybackim !!!

Gość

#69

2015-04-05 10:20

Sluszna decyzja i TAK Trzymac

Gość

#70

2015-04-05 11:26

Nie godzę się na kłusownictwo zawoalowane pod nazwą PZW.

Gość

#71

2015-06-10 13:14

Bo mam dość kłusowania na legalu

Gość

#72

2015-06-22 11:21

Jaka to różnica czy ryby wyłapią rybacy czy wędkarze? Albo jednym i drugim zakazać albo zezwolić.


Gość

#73

2015-10-24 21:14

Mieszkam w Niemczech lecz przebywam kilka razy w roku w Polsce gdzie poswiecam sie mej pasji wedkarstwu. Przebywajac nad j. Nidzkim moglem obserwowac co dzien rybakow z Zakladu Rybackiego PZW w Rucianym - Nidzie odlawiajacych ryby,dymiaca wedzarnie PZW handlujaca rybami . Czy to jest wedkarstwo ? Moim zdaniem rabunek !

Gość

#74

2015-11-09 15:36

Rozpasanie wielu działaczy PZW, wykorzystywanie przykrywki związku do szkodliwych działań w tym właśnie "odłowów kontrolnych" wyzwala w nas członkach związku niechęci do całej tej instytucji. Wielu z nas płaci składki, by jedynie móc realizować swoją wędkarską pasję. Na wiele inicjatyw pozostajemy bierni, bo niby dlaczego mamy się angażować, skoro Ci co mają nas reprezentować i dbać by wody były zasobniejsze działają tak jak w przypadku Zalewu Zegrzyńskiego. I to nie jedyny taki przypadek !!!

Gość

#75

2015-12-05 21:28

Dość rabunkowej gospodarce PGR-ów.