Nocne kursy z Gdaska do Kartuz

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Nocne kursy z Gdaska do Kartuz


Gość

#1

2013-04-13 13:59

Tak
mieszkanka powiatu kartuskiego

#2 Wieczorne kursy do Gdańska i Wrzeszcza

2013-04-29 17:57

Ja tam akurat jestem szczęściarą i mam prawko i auto (tu gdzie mieszkam żadna komunikacja nie dociera, najbliższy przystanek Gryfa jest oddalony ok. 3km), ale wiem, że wielu ludziom którzy nie mają własnego środka transportu takie kursy by pomogły i umożliwiły pracę na wieczornych zmianach. Oprócz kursu na Gdańsk Główny przydałyby się jeszcze jakieś późniejsze na Gdańsk Wrzeszcz chodzi tu głównie o mieszkańców Przodkowa i okolic którzy nie mają jak wieczorem dostać się z Kartuz czy z Gdańska do domu. Ostatnie autobusy kursują tu w śmiesznie wczesnych godzniach. Gryf mógłby na tych wieczornych trasach puścić chociażby mniejsze busy takie jak kiedyś jeździły do Gdańska kiedy rozpoczynali swoją działalność.

Jeśli Gryf nie przychyli się do sugestii mieszkańców powiatu kartuskiego pozostaje im czekać na Kolej Metropolitalną, ale wtedy to nadejdą ciężkie czasy dla Gryfa, bo ja osobiście wolałabym jechać do Trójmiasta pociągiem niż kwitnąć godzinami w korkach. Zwłaszcza studenci przerzucą się na pociągi skoro w Gryfie nie mogą liczyć na 51% zniżki.