Podpisujmy deklarację poparcia dla abp. Henryka Hosera!

Podpisujmy deklarację poparcia dla abp. Henryka Hosera! / Ogłoszenia / Podpisy dostarczone / Komentarze


Gość

#1

2013-10-13 23:34

Damy radę:) Jak przez 2tyś lat się nie udało zniszczyć Kościoła to i teraz nie dadzą rady:). Pozdrawiam!:)

Gość

#2

2013-10-14 01:24

Króluj nam Chryste!

Gość

#3

2013-10-14 01:34

My,chrhescijanie,musimy zakasac rekawy,jak wezwal
Papiez Franciszek,aby bronic nasz Kosciol I nasze chrzescijanskie wartosci.
Pozdrowienia z Kanady..Ewa I Jan Zaklikowscy.

Gość

#4

2013-10-14 03:52

Cieszy mnie fakt,że petycję podpisało 6,5 tys.osób.
To budujące i napawa nadzieją,że ataki na Kościół
Chrystusowy są z góry skazane na niepowodzenie.
Pozostając w modlitwie.
TADEUSZ

Gość

#5

2013-10-14 04:09

Szanowny Panie,
Niedawno zmarła mi Matka. Był pogrzeb- proboszc mszę św.odprawił w olimpijskim tempie- nawet najbliższsi: dwoje dzieci, zięć i dwoje wnuków nie zdążyliśmy wejść do kaplicy cmentarnej-jak msza już się odbywała. Po Ewangelii w większości tzw. przypadków dwa zdania zwykle kapłan powie do tzw. żałobników- tu też proboszcz uznał, że nie warto..?? spieszył się na następny pogrzeb. Byłam, ustalałam datę.
Około rok przed śmiercią Mamy poprosiłam księdza o comiesięczną wizytę u mojej Mamy z Panem Bogiem. Przyszedł proboszcz (odległość od kościoła ok. 150 m), oznaczona nr mieszkań jest klatka pierwsza, pozostały nie. Po "znalezieniu"właściwego mieszkania otwierając drzwi otrzymałam niemiłą uwagę od księdza, po czym wszedł do pokoju Mamy- bez słowa podał Komunię św. i bez słowa wyszedł pospiesznie!
Po chwili Mama mnie zapytała? dlaczego ksiądz mnie o nic nie zapytał. Skłamałam- pytał mnie Mamuś o Twoje zdrowie, ale pewnie nie słyszałaś. Mama miała wtedy 89 lat, bardzo źle chodziła, ale psychikę doskonałą ! O pochówku mojego Ojca przed 27 laty nie wspomnę- to nadaje się na książkę ! Do tej pory trudno mi się zgodzić z zachowaniem i jednym i drugim.Co to ma wspólnego z abp Hoserem? Ma! Jest lekarzem, bywał w świecie Jego stanowisko odnośnie bolesnych spraw polskiego Kościoła było złe- przede wszystkim nie stosował w życiu zasad papieskich z 2001 i 2005 roku w tym zakresie.Dodam tylko, że znam "zakulisy" sprawy ks. Węcławskiego, który ostatecznie dokonał aktu apostazji i zmienił nazwisko; z jego książek ponoć nadal korzystają klerycy.i jeszcze jedno: w czasie chamskich (inne słowo nie oddaje istoty problemu) wydarzeń na Krakowskim Przedmieściu układny kard. Nycz wysłał dwóch klerykó po Krzyż ! To on winien tam pójść ! !.
Po co ten wywód: hierarchowie winni po pierwsze oczyścić swoje szeregi z tzw. tajnych współpracowników (m.in. Cappino-obecny prymas), poprzeć problem lustracji przed laty niedawnymi i stanąć w prawdzie! Życie nas wszystkich byłoby przynajmniej trochę lepsze ! Przr kazji bycia w stolicy chciałam skontaktować się z nuncjuszem Migliore- chciałam dotknąć problemu 9 samobójstw księży w diecezji tarnowskiej. Mowy nie było. Napisałam emaila.Odpowiedziano mi- treść budzi przynajmniej niesmak. Tak się nie godzi !
Żal mi abp Hosera, bo przy okazji padło wiele i niesłusznych uwag pod Jego adresem, m.in. dotyczących Rwandy.
Jestem osobą wierzącą i praktykującą, ale nie chcę instytucjonalnego kościoła w Polsce takiego, jak obecnie. Dlatego tego poparcia dla Hierarchy nie podpiszę.
Z wyrazami szacunku,

Szczęść Boże !

Gość

#6

2013-10-14 04:39

Byłem, jestem i będę katolikiem. Wyznaje swoje wartości, bronię swych wartości.

Gość

#7 Poparcie

2013-10-14 05:09

Stanowisko księdza biskupa jest jednoznaczne, bardzo czytelne. W całości Popieramy. Modlimy się o mądrość wszystkich ludzi wierzących zarówno duchownych jak i świeckich. Szczęść Boże ! Roman i Bożena

Gość

#8

2013-10-14 05:12

moge tylko napisać,że oczywiscie jak zajdzie taka potrzeba podpiszę petycję chociaż wolałabym by nie musiały istnieć takie świadectwa

Gość

#9

2013-10-14 05:16

Dziękuję za przesłaną odpowiedź. Może Pan na mnie liczyć w przyszłości.

Gość

#10

2013-10-14 05:19

W.Sz.Panie Janie, konieczność chyba nadeszła. Zmasowany napad medialny na Kościół przypomina ataki z czasów III Rzeszy i lat Bieruta/Gomułki. Za chwile zacznie się agresja fizyczna tak jak w Hiszpanii 1935 roku! Remigiusz Włast-Matuszak

Gość

#11

2013-10-14 05:51

Atak na abp Henryka Hosera jest tylko jednym z elementów prowadzonej od lat walki z chrześcijaństwem. Jest to próba wyrwania, a co najmniej skruszenia jednej z solidnych cegieł Kościoła. W tej akcji media są tylko mieczem, ręką ich właściciele, a mózgiem? Udział w tej akcji ludzi tamtej strony nie może dziwić. Smutny jest jednak nieświadomy udział części katolików, którzy wierzą w swojej naiwności, że chodzi tutaj o naprawę Kościoła. Dom naprawia się od najsłabszego elementu, a nie od najmocniejszego. Z poważaniem - hetman 51.

Gość

#12

2013-10-14 05:54

I ja dziękuję za podjecie przez Pana inicjatywy - już najwyższy czas pokazać lewackim bękartom gdzie ich miejsce. Z Bogiem. R.Szpryngwald

Gość

#13

2013-10-14 06:04

Dziękuję za podjęcie akcji i serdecznie pozdrawiam
Piotr Ciara

Gość

#14

2013-10-14 06:05

Dziękuję Panu za podjętą inicjatywę tej petycji!
GG
GMFG

#15 Re:

2013-10-14 06:13

#5: -

Przykro mi, że ma Pani takie doświadczenia, ale popełnia Pani podstawowy błąd stosując odpowiedzialność zbiorową! Może warto pomyśleć, że nie każdy ksiądz, lekarz, pielęgniarka, prawnik itd. jest akurat takim na jakiego ja trafiam. Nie można nikomu przyklejać łatki całego środowiska. Błędy były, są i będą, a za nie przed Bogiem odpowiedzą tylko poszczególne osoby, a nie cała wspólnota Kościoła. Bóg rozlicza indywidulanie, a nie zbiorowo!!!

Pozdrawiam i życzę lepszych spotkań z Kapłanami - ja znam wieli wspaniałych, ale również znam przykłady takich, którzy sami niszczą swoje powołanie - ale nie jest to dla mnie powodem, abym nie miała darzyć sympatią i wspierać tych wspaniałych!!!

 


Gość

#16

2013-10-14 06:34

Popieram akcje podpisywania petycji,jest to uświadamianie nam, że zło ciągle atakuje, a my nie możemy się biernie przyglądać. Z Bogiem i Maryją!Jadwiga

Gość

#17 Re:

2013-10-14 06:41

#5: -

(...) I wlasnietym tym samym dala pani przyzwolenie na dalsze tego typu postepowanie (o ktorym pani wyzej wspomina) o to wlasnie obecnej wladzy i jej poplecznikom miedzy innymi niektorym kaplanom chodzi.Czy nie zauwarzyla pani , ze ta cala obecna nagonka na kosciol odbywa sie przy pomocy wlasnie  pewnej grupy hierarchii i klerykow, niszczac tym samym uczciwych ksiezy i kosciol.Prosze pomylec i wyciagnac odpowiednie wnioski.Ja tez jestem za lustracja w kosciele i tez nie popieram zachowan ksiezy o ktorych pani w/w wspomina  ale przecierz nie o to w tej petycji chyba chodzi!! Ksiedza Hosera jesli bedzie trzeba popre jeszcze raz, natomiast ks. Nycza napewno skrytykowalabym jesli  nastapila by tego potrzeba - i prosze nie dzialac na zasdzie "na zlosc mamie nie zaloze czapki i odmroze sobie uszy"


Gość

#18

2013-10-14 06:50

Dziękuję Panu - za inicjatywę i za przekazanie słów ks. Arcybiskupa, któremu też dzięki. Szczęść Boże!

Gość

#19

2013-10-14 06:53

Uważam, że atak na Kościół to jest chęć odwrócenia uwagi od biedy, bezrobocia, kilku tysięcy samobójstw z przyczyn ekonomicznych itd. Chciałbym usłyszeć tych, co mają teraz do powiedzenia, którzy namawiali na euro-kołchoz, jak zachwalali dając przykład Hiszpanii, Portugalii Cypru i innych.

Gość

#20

2013-10-14 06:53

Chwała Panu Cyraniakowi, że się w taką akcję zaangażował

Gość

#21

2013-10-14 06:59

Kościół Chrystusowy trwał i trwać będzie! Jan Nowak


Gość

#22

2013-10-14 06:59

Kiedy zajdzie potrzeba będę wspierał tego typu i inne inicjatywy. W Bogu nadzieja, że naród wreszcie się obudzi.
Poseł na Sejm III kadencji

Gość

#23

2013-10-14 07:04

"Dziękuję za podjętą inicjatywę internetową, która dla ponad sześciu i pół tysiąca osób stała się płaszczyzną umożliwiającą danie świadectwa wierności prawdzie Ewangelii i nauczaniu Magisterium Kościoła." Przy tak wzmożonym ataku na Kościół jak w obecnej chwili,ilość podpisów powinna być przynajmniej 500 razy większa.
Szczęść Boże

Gość

#24

2013-10-14 07:05

Zawsze i wszędzie!
Roman Gałoński

Gość

#25

2013-10-14 07:08

Chwała Panu!